Британія постачатиме Україні ракети ППО Thales

ВІЙНА
10 липня, 17:14
Британія постачатиме Україні ракети ППО Thales

Велика Британія та Україна уклали угоду щодо постачання Україні ракет для протиповітряної оборони виробництва Thales.

Уряд Великої Британії назвав угоду «історичною».

Про це йдеться у заяві на сайті уряду Великої Британії.

Велика Британія вироблятиме для України ракети для систем ППО Thales протягом 19 років. Вартість проєкту становить 2,5 млрд фунтів стерлінгів. Загалом Велика Британія поставить Україні 5 тисяч таких ракет.

«Ми забезпечуємо постачання життєво важливого обладнання до України та зміцнюємо нашу власну оборонно-промислову базу. Це чітка демонстрація нашого Плану змін у дії — підтримка британського бізнесу, збільшення експорту та пліч-о-пліч з Україною перед обличчям російської агресії», — заявив міністр експорту Великої Британії Гарет Томас.

Угоду щодо ракет для систем ППО підпишуть 10 липня.

Також Велика Британія надасть Україні двосторонню допомогу на суму до 283 мільйонів фунтів стерлінгів протягом 2026 року.

Ракети Thales — це 70-мм ракети, які застосовують проти ударних дронів. Ракета має радіус дії до 3 тисяч метрів, її можна застосовувати з великокаліберних кулеметів. Деякі ракети оснащені лазерним наведенням.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Зупинка поставок зброї минулого тижня, ймовірно, було пов’язане з побоюваннями щодо надмірного скорочення військових арсеналів США.
10 липня, 09:56
Війна
Це значно менше, ніж передбачало постачання, яке призупинили.
08 липня, 14:25
Війна
Найближчими днями постачання інженерного обладнання та деяких бронетранспортерів можуть відновити.
08 липня, 10:09
Війна
Сполучені Штати Америки нададуть Україні додаткову зброю в рамках військової допомоги.
08 липня, 09:17
Війна
Наразі Берлін веде переговори з Вашингтоном щодо можливості передати Україні ще щонайменше дві додаткові системи ППО Patriot на тлі атак рф.
06 липня, 10:53
Політика
Німецькі законодавці вимагають збільшення фінансування для України. Політики також наполягають на розширенні допомоги у сфері ППО.
05 липня, 18:10