Британія проведе навчання з імітацією застосування ядерної зброї
Замість справжньої ядерної боєголовки під час випробування запустять муляж.
Велика Британія вперше з 2016 року проведе тестування запуску ядерної ракети.
Про це пишуть Times та Telegraph.
Британська армія проведе тест HMS Vanguard — свого найновішого атомного підводного човна класу Vanguard, обладнаного системою балістичних ракет Trident. Ці ракети оснащені термоядерними боєголовками. Лондон називає HMS Vanguard своїм стратегічним ядерним засобом стримування.
Човен HMS Vanguard вартує 4 мільярди фунтів стерлінгів, а нещодавно він пройшов модернізацію вартістю 500 мільйонів фунтів стерлінгів. Наразі його мають протестувати, щоб знову поставити на службу до британського флоту ядерного стримування.
Випробування відбудеться у США. 4 лютого приблизно за 90 км від східного узбережжя Флориди 60-тонну ракету випустять у район посередині Атлантичного океану між Бразилією та Західною Африкою, приблизно за 3700 миль від місця запуску.
Останнє випробування ядерної зброї Великої Британії відбулося ще у 2016 році й було невдалим — ракета Trident II D5 відхилилася від курсу. HMS Vengeance випустила ракету у віддалену точку біля узбережжя Західної Африки, але зрештою вона полетіла у протилежному напрямку. Після польоту над США боєголовка самознищилася в повітрі.
Загалом майже 12 років минуло відтоді, як Велика Британія провела успішне випробування.
Своєю чергою, «Останній Бастіон» нагадує читачам, що ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Станом на січень 2023 року у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок.
Учасники Договору про заборону ядерної зброї попередили про «екзистенційну загрозу для людства», яку становить ядерна зброя, і підтвердили прихильність до «заборони і повної ліквідації» такого озброєння у декларації, ухваленій наприкінці п'ятиденної зустрічі в п'ятницю, 1 грудня.