Ризик виникнення глобальної ядерної катастрофи посилюється

СВІТ
02.12.2023, 16:25
Ризик виникнення глобальної ядерної катастрофи посилюється

Учасники Договору про заборону ядерної зброї попередили про «екзистенційну загрозу для людства».

Учасники Договору про заборону ядерної зброї попередили про «екзистенційну загрозу для людства», яку становить ядерна зброя, і підтвердили прихильність до «заборони і повної ліквідації» такого озброєння у декларації, ухваленій наприкінці п'ятиденної зустрічі в п'ятницю, 1 грудня.

Про це повідомляє видання KYODO.

Хоча в проєкті декларації учасників Договору висловлювався протест проти використання ядерної зброї, коли країни розміщують у себе ядерні бомби, з остаточного тексту вилучено пряме посилання на цю практику.

У заяві, однак, висловлюється жаль з приводу практики «розширених гарантій ядерної безпеки».

«Ми єдині і підтверджуємо прихильність до заборони ядерної зброї. Ми сповнені рішучості досягти прогресу у виконанні нашого договору» — заявив після прийняття декларації голова зустрічі Хуан Рамон де ла Фуенте (представник Мексики).

У декларації зазначається, що ядерні ризики «посилюються» модернізацією і розширенням ядерних арсеналів, а також зміщенням акценту на ядерну зброю у військових структурах, додаючи, що «людство наближається до глобальної ядерної катастрофи».

«Єдиною гарантією проти застосування ядерної зброї є її повна ліквідація і юридично обов'язкове запевнення, що вона ніколи не буде розроблена знову» — йдеться в документі.

Договір про заборону ядерної зброї — це міжнародна угода, яка забороняє розробку, випробування, зберігання, придбання, транспортування та використання ядерної зброї. Договір був прийнятий 7 липня 2017 року в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. При цьому, заборона багато в чому символічна — найсильніші ядерні держави світу не підписали Договір, стверджуючи, що ядерна зброя для них є чинником стримування зовнішніх загроз.

Своєю чергою, «Останній Бастіон» нагадує читачам, що ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Станом на січень у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок.

Уже до кінця цього десятиліття Китай може мати ядерний арсенал, співставний з американським і російським. 

Про це інформує Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру (SIPRI).

Держави все більше почали інвестувати у ядерні арсенали, особливо на тлі погіршення геополітичної обстановки. Від початку широкомасштабної російсько-української війни кількість оперативного ядерного озброєння у світі зросла. Велика Британія, Ізраїль, Індія, Китай, КНДР, Пакистан, росія, США та Франція продовжують модернізацію своїх ядерних арсеналів, деякі країни торік розгорнули нові системи озброєнь.

«Ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Вкрай важливо, щоб уряди світу знайшли способи співпраці для зниження геополітичної напруженості та скорочення гонки озброєнь», – підкреслив директор SIPRI Ден Сміт

Станом на січень у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок, 9 576 з них знаходилися на складах для потенційного використання, що на 86 одиниць більше, ніж у січні 2022 року.

Ризик виникнення глобальної ядерної катастрофи посилюється_1

Читайте також:
Світ
Ударний американський винищувач F-35A був офіційно сертифікований для перевезення термоядерної гравітаційної бомби B61-12.
09 березня, 08:25
Війна
Уряд і парламент вирішать, чи захоче Фінляндія змінити чинне законодавство, яке забороняє розміщення ядерної зброї на території країни.
02 березня, 08:35
Світ
США таємно розмістили близько 150 ядерних боєголовок на авіабазах у п'яти країнах Європи
13.06.2023, 07:08
Новини
Ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Станом на січень у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок.
12.06.2023, 08:59
Світ
Наразі Вашингтон має 1419 боєголовок, розгорнутих на 662 ракетах наземного і підводного базування
17.05.2023, 08:45