Британські парламентарії заявили про реальну загрозу з боку Росії

СВІТ
21 липня, 15:58
Британські парламентарії заявили про реальну загрозу з боку Росії
Фото: espreso.tv

У розвідувальному комітеті парламенту Британії визнали, що легковажно ставилися до втручань РФ у внутрішні справи країни.

Розвідувальний комітет парламенту Британії оприлюднив звіт щодо втручання Росії у політику країни, публікація якого тривалий час відкладалася.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Видання посилається на текст звіту, де зазначено, що Росія під керівництвом Володимира Путіна перетворилася з потенційного партнера у реальну загрозу, і численні спроби поліпшити клімат відносин між РФ і Заходом не мали істотного впливу.

«Видається на те, що Росія розглядає Британію як одну з основних західних цілей для своєї розвідки: хоча ми можемо і не відчувати такої загрози, як країни, що межують з РФ, за даними свідків ми перебуваємо одразу за США і НАТО у будь-якому списку пріоритетів. Швидше за все, це через тісні зв’язки Британії і США і той факт, що Британія розглядається як головний на Заході центр антиросійського лобі» – йдеться у звіті.

Звіт покриває різні аспекти російської загрози для Британії: кіберпростір, дезінформація і вплив, російських експатів, а також оцінює, яким чином британські урядові структури реагували на загрози.

Додатки до звіту лишилися неопубліковані з огляду на безперервний характер російської загрози.

У звіті стверджують про докази спроб втручання Москви у референдум 2014 року про незалежність Шотландії, однак зазначає, що неможливо довести, що такі спроби були у 2016 році під час кампанії референдуму про вихід з ЄС.

При цьому в комітеті зазначають, що уряд був занадто повільний у визнанні існування загрози.

«Нам не була надана будь-яка постреферендумна оцінка спроби втручання Росії. Ця ситуація різко контрастує з тим, як США поводилися після звинувачення у втручанні Росії в президентські вибори 2016 року, де оцінка розвідки була зроблена протягом двох місяців після голосування» – звітують у розвідувальному комітеті.

Читайте також:
Один закохується у 20-річну ескортницю, лейтенант Баканов, щоби не відставати, дає генеральську посаду іншій 24-річній.
08 вересня, 12:22
Наумов займається інфільтрацією своїх співробітників в підрозділи СБУ та на всякі «смачні місця».
07 вересня, 16:27
Українські спецслужби, які мають формуватися з фахівців своєї справи, бажано пройшовши ще й горнило війни, наразі демонструють занепад.
02 вересня, 13:34
Ймовірний організатор вбивства Захарченка вже другий місяць «гниє» за гратами?
01 вересня, 16:17
До уваги читачів "Останнього Бастіону" думка наших колег із "Sotnik-TV".
23 серпня, 17:47
Разом з тим, у СБУ відмовилися повідомити подробиці затримання та обшуків у співробітників розвідки Міноборони.
20 серпня, 15:54