Бродяча НАК "Надра України"

20.09.2022, 11:55
Бродяча НАК "Надра України"

Як держава, в особі НАК "Надра України" , своє майно втрачала

Постановою Кабінету Міністрів України № 640 від 22.05.2019 «Питання публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Надра України» змінено тип публічного акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія «Надра України» з публічного на приватне та перейменовано його в приватне акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Надра України».

Ця ніби незначна зміна у статутних документах компанії призвела до того, що керівництво ПрАТ “НАК “Надра України”, в особі Тараса Кузьмича та його родини, тепер звільнене від обов'язкового подання декларацій до НАЗК.

Але більша проблема криється в тому, що ПрАТ “НАК “Надра України” тепер не потрібно погоджувати продаж державного нерухомого майна з Урядом. Вистачить лише погодження з Державною службою геології та надр України.

Під керівництвом Тараса Кузьмича ПрАТ “НАК “Надра України” провадить доволі дивну політику та має дивні пріоритети свого розвитку, якаможе кваліфікуватися як підрив економічної безпеки країни.

У 2020 році керівництво ПрАТ “НАК “Надра України” вирішило “позбутися зайвого” нерухомого майна.

27 квітня 2020 року між ПрАТ “НАК “Надра України” та ТОВ “КАМ” було укладено договір купівлі-продажу адміністративного корпусу загальною площею 1958,5 кв.м. що розташований за адресою: вул. Бірюзова Маршала, 7, м. Полтава.

Цього ж дня, приватним нотаріусом Зимою Н.Ф. зареєстровано право власності за ТОВ “КАМ”.

Все що можна сказати про ТОВ “КАМ” це те, що воно входить до групи “Бурізма Груп”. Це підтверджується даними з аналітичної системи YouControl.

Бродяча НАК

Власником 43% акцій – ТОВ «КАМ» до 2020 року була кіпрська «Seanon Limited», яка була записана – на белізький офшор «Cipriato Alliance Limited». Кінцевим бенефіціаром за даними британських судів станом на 2015 р. був особисто Злочевський.

«КАМ» приписана у найвідомішому гнізді фірм Злочевського – в м.Києві по вул. Рилєєва 10-а, а контактним телефоном її в реєстрі вказаний телефон приймальні «Інфокса».

– 43% оформлені на ТОВ «Сталіон Георесурс». Директор – Андрій Кекух, раніше він працював у ТОВ «Інфокс».

Бродяча НАК

28.07.2020 року ТОВ “КАМ” передало адміністративний корпус по: вул. Бірюзова Маршала, 7 ТОВ “ЛОКАРН”. Це підтверджується і даними з державних реєстрів.

Бродяча НАК

ТОВ “Локарн” непримітне підприємство створене у 2014 році, і на перший погляд воно не має сумнівної репутації. Але це лише на перший погляд. Одним із засновників підприємства наразі є Злочевська Каріна Миколаївна. Тобто нерухомість залишається в орбіті “Бурізма Груп”.

Бродяча НАК
Бродяча НАК

Наразі будівлю хочуть переобладнати під готель. У липні 2022 року ТОВ «Інвестиційна компанія «Комфорт Капітал» отримала від Управління з питань містобудування та архітектури Полтавської міськради умови та обмеження на реконструкцію колишнього адмінкорпусу ДП «Полтаванафтогазгеологія» під готель, з добудовою. Власником ТОВ «Інвестиційна компанія «Комфорт Капітал» є ТОВ «Полтавська бурова компанія», яка також входить до групи «Бурісма» Злочевського.

Бродяча НАК
Бродяча НАК
Бродяча НАК

14.08.2020 року між ПрАТ “НАК “Надра України” та ТОВ “Газова компанія “Інвестсервіс” було укладено договір купівлі-продажу адміністративного корпусу за адресою вул. Соборності, 54 в місті Полтаві.

ТОВ “Газова компанія “Інвестсервіс” входить до “Групи родини Бєлашових”. Це підтверджується даними з аналітичної системи YouControl.

Бродяча НАК

Сергій Бєлашов (ключова постать в групі) є бізнесменом та основним бенефіціаром банку “Український капітал”. Також Бєлашов є головою фракції Полтавської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», депутат обласної ради VIII скликання.

Сергій Бєлашов та Юлія Тимошенко
Сергій Бєлашов та Юлія Тимошенко

У його останній опублікованій декларації — дюжина компаній, власний банк, дорога нерухомість, а ось автопарк підкачав — Ssang Yong Rexton і ГАЗ 21. У банках у Бєлашова — мільйонні заощадження, але чомусь основна частина його власних коштів зберігається в Таскомбанку Сергія Тігіпка (майже 1 млн доларів) та банку “Південний” Юрія Родіна (12,8 млн гривень).

У власному ж банку “Український капітал” у Бєлашова на депозиті лише трохи менше 80 тис. доларів та 170 тис. грн. Дуже дивний підхід для власника банку, який стверджує, що головним принципом його роботи є “політика розумного консерватизму та розважливості, яка не допускає невиправданих кроків у роботі з клієнтами та спрямована на забезпечення максимального захисту їхніх інтересів”. Втім, при найближчому розгляді стає зрозумілим, що певна логіка в такому підході Бєлашова є.

У 2018 році СБУ відкрила кримінальне провадження № 42018000000002900.

“За матеріалами кримінального провадження встановлено, що в період 2016-2019 років група осіб з числа громадян України, використовуючи фінансові інструменти ПАТ “Банк “Український капітал”, а також групи компаній, пов'язаних з ТОВ “Укрінвест Груп”, діючи з відома посадових осіб ПАТ “Банк “Український капітал”, використовують підконтрольні їм суб'єкти підприємницької діяльності з ознаками фіктивності з метою здійснення протиправних діянь, пов'язаних із запровадженням протиправних фінансових механізмів для ухилення від сплати податків шляхом незаконного переведення безготівкових коштів у готівку, безпідставного формування податкового кредиту з податку на додану вартість для суб'єктів господарської діяльності реального сектору економіки, сприяння у привласненні коштів та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом”, — йдеться у матеріалах цієї справи.

Простіше кажучи, йдеться про банальне розкрадання в особливо великих розмірах, а враховуючи, що і ПАТ "Банк "Український капітал", і ТОВ "Укрінвест Груп" безпосередньо пов'язані з Сергієм Бєлашовим, можна здогадатися, хто може бути головним учасником згаданої спецслужбою групи осіб із числа громадян України”.

Ще один яскравий епізод - штраф у сумі 1,2 млн грн, накладений Нацбанком на Банк "Український капітал" за ризикову діяльність у сфері фінансового моніторингу, з "чорною міткою" голові правління банку (НБУ ухвалив рішення про його невідповідність вимогам законодавства України). Банк “Український капітал” без зайвого шуму виплатив цей штраф у повному обсязі, тому подробиці претензій НБУ не були винесені на публіку.

Ще більше питань до Бєлашову викликає той факт, що він сам нещодавно був обвинуваченим в іншому кримінальному провадженні і навіть встиг посидіти на лаві підсудних.

Його судили у Полтаві у 2014 році за звинуваченням у злочинах, передбачених ст. 190 (шахрайство) та ст. 358 (підроблення документів). Прокуратура звинуватила Бєлашова в тому, що він з використанням фальшивого наказу про призначення заступника директора у ТОВ "КВФ "Славія" уклав договір на купівлю 300 млн кубометрів природного газу з нульовою ставкою ПДВ з ДК "Газ України", а потім домовлявся про продаж цього газу на сотні мільйонів гривень промисловим споживачам уже з ПДВ. В результаті збитки держави склали понад 17 млн ​​грн.

Утім, у в'язницю тоді Бєлашов не сів. Суд вирішив, що достатньо буде лише накласти на нього штраф у сумі 850 гривень, незважаючи на те, що провину Блашова у використанні наперед підробленого документа було повністю встановлено.

Полтавська Феміда знає собі ціну.

“Бєлашов дійсно укладав угоди на постачання газу за дорученням, що знайшло своє підтвердження у судовому засіданні, але надалі він не виконував функції, пов'язані з розпорядженням грошовими коштами, не заповнював податкові декларації, накладні, не переказував кошти за рахунками підприємств та не отримував і не заволодів коштами держави”, — такий висновок зробили у Полтавському районному суді, звільнивши свого заможного та платоспроможного земляка від кримінальної відповідальності.

Газова тема досі не дає Бєлашову спокою, втім, діє в ній він вкрай обережно, повністю переклавши її тягар на жіночі плечі.

Наприклад, головний газотрейдер групи Бєлашова ТОВ “Скела Терціум” записано на Євгенію Федорович, сестру дружини Сергія Бєлашова Ліліани.

Компанія-комісіонер Ark Trade LLP (Шотландія), через яку виводяться кошти за імпортними газовими контрактами "Скела Терціум", записана на Вікторію Ковтун, яка вважається партнером Бєлашова у ТОВ "Діас компані".

Про масштаб цієї діяльності говорить той факт, що лише у 2020 році оборот “Скела Терціум” досяг 2,35 млрд грн. Щоправда, чистий прибуток становив за цей період лише 730 тис. грн.

На яких рахунках осідає прибуток “Скела Терціум”, можна здогадатися з огляду на ті самі висновки СБУ та податківців про впровадження “протиправних фінансових механізмів для ухилення від сплати податків”. Так само як і визначити, на які цілі частина виручених грошей спрямовується. Недаремно Бєлашов серед місцевих журналістів вважається одним із головних регіональних спонсорів PR-кампанії партії “Батьківщина”.

Ще один важливий нерезидент у схемах Бєлашова - Desiford developments Limited (як і Ark Trade LLP, ця компанія також фігурує у кримінальному провадженні СБУ). На нього оформлено польський газотрейдер UP Energy, де роль керівника виконує Вікторія Перченко. Вона відома як номінальний бенефіціар згаданої вище компанії “Укрінвест Груп”, де Бєлашов працює директором. Як результат, ні Desiford developments Limited, ні Ark Trade LLP, ні “Скела Терціум” та UP Energy не згадані у декларації Бєлашова, як і офшори з Белізу, Кіпру та інших островів із приємним податковим кліматом. Хоча в польських реєстрах Бєлашов вважається фактичним бенефіціаром UP Energy, і той факт, що цю компанію він не задекларував, як мінімум, має викликати до нього багато питань з боку НАЗК та НАБУ.

Його дружина Ліліана була депутатом Полтавської міської ради 7-го скликання від кишенькової партії Олександра Мамая “Совість України”.

Бродяча НАК
Ліліана Бєлашова
Ліліана Бєлашова

Національне агентство із питань запобігання корупції виявило ознаки кримінального правопорушення у декларації за 2020 рік у депутатки Полтавської міської ради сьомого скликання Ліліани Бєлашової.

Зокрема, депутатка не вказала, що володіє шістьома земельними ділянками, а також приховала вартість 13 земельних ділянок. За даними НАЗК, сумарно недостовірні відомості про нерухоме майно відрізняються від достовірних на суму 1 млн 603 тис. грн.

Також Ліліана Бєлашова не вказала вартість автомобіля марки Porsche Cayenne 2012 року випуску та Ssang Yong Rexton RX270XD 2009 року випуску.

Окрім цього, декларант не зазначила, що є засновником та має корпоративні права у ТОВ «Ларго каса» вартістю 5 млн грн та корпоративні права у ТОВ «ТК «Кристал» на суму 8,6 тис. грн.

У НАЗК вважають порушенням і те, що Бєлашова не зазначила інформацію про дохід чоловіка ‒ подарунок у вигляді акцій банку АТ «Банк «Український капітал» загальною вартістю 8 млн 105 тис. грн.

При цьому Нацагентство не змогло під час перевірки підтвердити достовірність інформації про інші доходи чоловіка ексдепутатки Сергія Бєлашова: від банку АТ «Банк «Український капітал» ‒ 412 тис. грн, від ПАТ «ЗНВКІФ Верден» ‒ 310 тис. грн, від АТ «Таксомбанк» ‒ 942 тис. грн, від АТ КБ «ПриватБанк» ‒ 14 тис. грн, від ПАТ «Південний» ‒ 1 млн 619 тис. грн, від АТ «ОТП банк» ‒ 177 тис. грн.

У Нацагентстві підрахували, що недостовірні відомості у декларації відрізняються від достовірних на 6 млн 611 тис. грн.

«У діях суб'єкта декларування встановлено ознаки злочину, передбаченого ст. 366-2 Кримінального кодексу України», ‒ йдеться у результатах перевірки.


У власності ТОВ “ГК “Інвестсервіс” нерухомість перебувала менше місяця ! Підприємство використали як прокладку, для подальшої перереєстрації нерухомості на “потрібних людей”.

04.09.2020 року приватний нотаріус Удовіченко Марина Юріївна здійснює перереєстрація майна і новим власником стає ТОВ “Інвестиційна компанія “Комфорт Капітал”. Перереєстрація нерухомості відбулася на підставі акту приймання-передачі нерухомого майна від 02.09.2020 року. Це підтверджується даними з державного реєстру.

Бродяча НАК

Наразі у цій будівлі знаходиться «Бізнес-центр «Соборний».

Як бачимо, ПрАТ “НАК “Надра України” та Тарас Кузьмич продовжують продавати майно фірмам пов'язаним з олігархом-утікачем часів Януковича Миколою Злочевським, та пов'язаним з ними особам.

В усіх цих оборудках вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 5 ст.191 ККУ ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Окремі суб'єкти господарювання незаконно заволоділи державним майном і мають понести за це відповідальність. Враховуючи таємність НАКівських оборудок, маємо пересторогу, що  відчуження даного майна відбулося всупереч вимогам законодавства, що регулює дані процедури.

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2020 року Національне антикорупційне бюро України вирішило розсекретити й опублікувати фрагменти перемовин учасників «справи найбільшого в історії антикорупційних органів хабаря».

За даними слідства, влітку 2020 року ексміністр екології з іншими особами намагалися підкупити за 5 млн доларів США керівників НАБУ та САП, аби ті закрили кримінальне провадження за підозрою у заволодінні та подальшій легалізації коштів, виділених Нацбанком як рефінансування приватному «Реал-Банку».

12 червня 2020 детективи НАБУ задокументували факт надання хабаря керівництву антикорупційних органів у 6 мільйонів доларів. Пізніше у САП уточнили, що йшлося про 5 мільйонів доларів, а ще 1 мільйон знайшли в автомобілі податківця, що був призначений йому як посередникові. Усього затримали трьох осіб. За повідомленнями антикорупційних органів, хабаря давали за закриття справи щодо власника компанії «Бурісма», ексчиновника Миколи Злочевського, який нині перебуває у розшуку.

Свого часу Голова правління НАК «Надра України» Тарас Кузьмич назвав необхідність відновлення потенціалу дочірніх підприємств та розвитку мінерально-ресурсної бази пріоритетним напрямком роботи.

«Розвиток національної мінерально-сировинної бази та зміцнення енергетичної незалежності держави — ключові завдання, які ставить перед собою НАК «Надра України» сьогодні. Наші дочірні підприємства мають колосальний досвід у наукових розробках, лабораторних дослідженнях, і ми працюємо над тим, аби їх науковий та технічний потенціал використовувати на повну потужність»,  ̶  наголосив було Тарас Кузьмич.

Проте, як ми вже згадували, відновлення потенціалу дочірніх підприємств та розвитку мінерально-ресурсної бази полягало… у продажу майна державного підприємства.

У 2020 році компанія «Надра України» офіційно підтвердила намір продати будівлю на площі Міцкевича, 8 у Львові. Будинок у центрі міста, який вважається його візитівкою, могли продати в кілька разів дешевше за його ринкову вартість.

У пресрелізі НАК «Надра України» йшлося, що продаж цієї будівлі, як найбільш ліквідного активу Компанії, дасть змогу зберегти ДП «Західукргеологія» НАК «Надра України, врятувати його від банкрутства та погасити борги в розмірі 50 мільйонів гривень.

При цьому пресреліз залишає за дужками причини скрутного фінансового становища підприємства, а саме, політику Держгеонадр із позбавлення підприємства ліцензій на розробку корисних копалин та передачу цих ліцензій приватним бізнес структурам.

Наказ про оцінку ринкової вартості Будинку Книги та іншого майна ДП «Західукргеологія» НАК «Надра України» підписав Роман Опімах, керівник Державної служби геології та надр України.

Бродяча НАК
Бродяча НАК

Підозрілим є вже те, що оцінювача майна ДП «Західукргеологія» п. Опімах призначив без конкурсу, причому 30 000 гривень за оцінку Будинку Книги у Львові чомусь отримає компанія з Харкова.

З оцінкою Будинку Книги у Львові теж дуже цікава ситуація, адже її проведенням займалася Харківська фірма ТОВ «ВЕР-ТАС». Як ми вже зазначали, оцінювача було вибрано поза конкурсом, але це – ще не найцікавіше.

У 2019 році ТОВ «ВЕР-ТАС» було укладено з ПрАТ «Національна акціонерна компанія «Надра України» 9 договорів на незалежну експертну оцінку майна. Дуже дивно, що договори укладаються з підприємством з Харкова, адже це не вигідно з точки зору логістики... Гаразд, чогось ми не враховуємо, але можемо припустити, що, певно, харківське ТОВ «ВЕР-ТАС» змогло запропонувати вигідніші умови для львівського замовника і тому його послуги користуються таким попитом у ПРАТ «Національна акціонерна компанія «Надра України».

Але нашу цікавість збудив інший факт – щодо підрядника. Згідно з даними аналітичної системи YouControl, власником ТОВ «ВЕР-ТАС» є Олександр Євгенович Марюхніч (зареєстрований в місті Карлівка Полтавської області). До слова, Олександр Євгенович є керівником Аграрної біржі, яка у  статусі недержавної власності має засновником Кабінет Міністрів України зі статутним капіталом в 36 мільйонів гривень.

Ми, як і ви, шановні громадяни-платники податків, дуже здивовані таким збігом обставин! ПрАТ «Національна акціонерна компанія «Надра України» укладає договори з підрядником, власник якого фактично керує підприємством, що перебуває у 100 % власності держави в особі Кабінету міністрів України!

Повертаючись до концепції управління ПрАТ «Національна акціонерна компанія «Надра України» та її розвитку, слід зазначити, що Тарас Кузьмич та Роман Опімах з початку 2020 року взялися за «великий розпродаж» активів підконтрольних підприємств. Це фішка сьогодення – усі корупційні схеми велично іменувати «великими».

Наразі відсутній доступ до реєстру нерухомого майна, його було закрито від сторонніх очей після 24 лютого. Тому встановити реальну кількість нерухомого майна, яку було продано ПрАТ «Національна акціонерна компанія «Надра України» доволі складно.

Ми володіємо інформацією про те, що за 2020-2021 роки ПрАТ “НАК “Надра України” було продано велику кількість нерухомого майна.

Лише у 2021 було продано мінімум 4 об'єкти нерухомості, адже станом на кінець грудня 2020 року у власності підприємства перебувало 54 об'єкти нерухомого майна, а станом на сьогодні — 50 (дані взяті з аналітичної системи YouControl).

 Нерухомість ПрАТ “НАК “Надра України” станом на 31.12.2020
Нерухомість ПрАТ “НАК “Надра України” станом на 31.12.2020
Нерухомість ПрАТ “НАК “Надра України” станом на 18.10.2021
Нерухомість ПрАТ “НАК “Надра України” станом на 18.10.2021

Як бачимо, Тарас Кузьми вирішив продовжити розпродаж нерухомості державного підприємства, продовжуючи планомірно доводити його до стану неплатоспроможності.

І як ми встигли помітити на прикладі продажу нерухомості підприємства у Полтаві, основним вигодонабувачем у даних оборудках стає Микола Злочевський.

Оборудки з нерухомістю НАК “Надра України” не є винятковим винаходом Тараса Кузьмича та Романа Опімаха.

Вони розпочалися ще за часів Віктора Януковича.

Янукович, будучи прем’єром, поклав око на державну резиденцію Межигір’я  та почав готувати її для приватизації. Процес дещо призупинився після Помаранчевої революції. Але Януковича не розлучили з дачею. Ющенко віддав експрем’єру державний будинок у довічне користування.

Коли за два роки Янукович знову сидів у кріслі голови Уряду, то повернувся до своїх планів.

Допомогли йому міністр охорони навколишнього середовища Василь Джарти, кум родини Януковичів, і керівник державних "Надр України", на які записали резиденцію, Едуард Ставицький.

Юридично забаганку Януковича оформили в 2007 році як обмін з підставною приватною компанією. При цьому держава віддала майна, за підрахунками слідства, на 540 мільйонів гривень. А отримала за це лише 100-річну будівлю колишньої лікарні. За твердженням правоохоронців, її реальна вартість сягала близько 34 мільйонів гривень.

Події відбувалися наступним чином:

  • У червні 2007 р. комплекс споруд “Урочище Межигірʼя” було передано від Державного управління справами до сфери управління Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
  • У липні 2007 р. обʼєкти державної резиденції Межигірʼя в с. Нові Петрівці (а також будівлі, розташовані в Києві по вул. Володимирській, 34, і вул. Золотоворітській, 9) було передано вже до статутного капіталу НАК “Надра України”.
  • Наступним кроком, у вересні 2007 р. “Надра України” уклали договір міни з ТОВ “Медінвесттрейд”  Межигірʼя обміняли на нежитлові будівлі в місті Києві по вул. Паркова дорога, будинок 3-5-7 (літ. А, літ. Б ).
  • У листопаді 2007 р. ТОВ “Медінвесттрейд” продав Межигірʼя ТОВ “Танталіт”, яке і володіло комплексом до втечі Януковича з України.

За подібною схемою Едуард Ставицький провів відчуження ще двох об'єктів нерухомості НАК "Надра України".

Станом на 2007 рік національна компанія вже давно розташовувалася у приміщеннях по вулиці Володимирській 34/9, корпуси А і Б, однак їх власником був Фонд держмайна.

І ось Янукович вирішив внести ці будинки до статутного капіталу НАК "Надра України".

Зроблено це було тією ж постановою від 11 липня, якою "Надрам" передали скандально відому резиденцію "Межигір’я".

А вже у вересні 2007 року "Надра України" вирішили продати новоотримані будівлі на Володимирській.

Рішення про продаж було ухвалено на правлінні НАК "Надра України", а потім підтверджено наглядовою радою компанії.

Будівля по Володимирській 34/9 літера А була продана "Надрами України" товариству з обмеженою відповідальністю "ЕлітТрансСервіс".

За приміщення площею 2 тисячі 41,5 квадратний метр "Надра України" отримали 22 мільйони гривень, тобто 4,35 мільйона доларів.

Будівлю, по Володимирській 34/9 літера Б компанія "Надра України" переуступила товариству з обмеженою відповідальністю "Ярд-Шиппінг".

За приміщення площею 1 тисяча 100,5 квадратних метрів НАК "Надра України" запросила 12,3 мільйона гривень, тобто 2,44 мільйона доларів.

Два будинки, які продали "Надра України", розташовані в самому серці Києва, напроти Служби безпеки України і в п’ятдесяти кроках від Софійського собору і Золотих воріт.

Ринкові ціни на нерухомість у цьому місці зашкалюють. І компанії, які отримали приміщення "Надр України", по суті виграли щасливу лотерею. Квадратний метр їм обійшовся у 2150-2200 доларів.

Тоді таких цін у Києві не була навіть на Борщагівці або Оболоні. А у районі Софії та Золотих воріт комерційна нерухомість коштувала до 20 тисяч доларів за квадратний метр.

І це не дивно, адже обидві фірми, що купували нерухомість мали відношення до людей із "сім'ї" Януковича.

Як бачимо, ще за часів Віктора Януковича НАК "Надра України" відігравали роль символічного посередника для продажу ласих шматків нерухомості.

Після втрати нерухомості у центрі міста, НАК "Надра України" кілька разів змінювало адреси свого офісу. Спочатку вони були на Повітрофлотському проспекті 54, потім на вулиці Євгенії Мірошниченко 10.

Бродяча НАК
Бродяча НАК
Бродяча НАК

Після переїзду НАК "Надра України"на Повітрофлотський проспект стався конфуз.

Коли, після приходу Тимошенко, міністр екології Філіпчук прибув представити нового керівника "Надр", то машина урядовця не змогла проїхати за шлагбаум, оскільки національна компанія не мала відношення до тих, хто був наділений повноваженнями його підняти.

Скільки від цього втратив державний бюджет України важко порахувати. Але найгірше те, що бюджет продовжує втрачати кошти, а нерухомість державного підприємства тепер вже переходить до рук олігарха-утікача Злочевського.

Повертаючись до керівництва ПрАТ “НАК “Надра України” варто зауважити, що з переходом компанії з "публічної" до "приватної" пов'язані і певні преференції для її керівництва.

Очільник державної компанії Тарас Кузьмич отримав право не подавати до НАЗК декларації. А приховувати Кузьмичу є що...

Мусимо зауважити НАЗК, що Тарас Олександрович не є рядовим чиновником, яких десятки тисяч по Україні, Кузьмич керує Національною акціонерною компанією зі статутним капіталом 739 мільйонів гривень, власником якої є Держава Україна в особі Державної служби геології та надр України, яка має зобов'язань, у вигляді боргів із заробітної плати, несплачених податків, на десятки мільйонів гривень.

Свого часу нас дуже зацікавила декларація Тараса Олександровича за 2019 рік.

Згідно з даними скорингу ризику активів на основі річної декларації за 2019 рік, розміщеного на сайті Відкритого національного реєстру публічних діячів України, було виявлено наступні ризики :

  • Сукупна готівка декларанта та членів родини в декларації складає 3 117 409,50 грн.
  • Готівкові кошти в першій електронній декларації становлять 10 151 537,00 грн, що перевищує в 6.9382 разів декларований дохід за відповідний рік (1 463 147,00 грн)
  • Задекларовані витрати 3 255 147,00 грн, що складає 158,30% від сукупних доходів декларанта (2 056 266,00 грн).
Бродяча НАК

У статті Останнього Бастіону “Раз – нерухомість, два – нерухомість, три - …”, ми проаналізували декларацію Тараса Олександровича за 2019 рік та знайшли ряд фактів, що можуть вказувати на внесення недостовірних відомостей до декларації.

Ми виявили, що вартість нерухомості, придбаної Тарасом Кузьмичем та його (на той час) дружиною Тетяною, не збігається з ринковими цінами на подібну нерухомість. Також ми виявили що мати Тараса Кузьмича теж володіє нерухомістю в місті Києві, придбаною протягом кількох останніх років.

Провівши приблизні підрахунки ми помітили, що родина Тараса Кузьмича має нерухомості на щонайменше 21 мільйон гривень, хоча в декларації він скромно зазначає значно менші суми.

Відповідно до ч. 2 ст. 51-4 Закону України “Про запобігання корупції” : Моніторинг способу життя суб’єктів декларування здійснюється Національним агентством на підставі інформації, отриманої від фізичних та юридичних осіб, а також із засобів масової інформації та інших відкритих джерел інформації, яка містить відомості про невідповідність рівня життя суб’єктів декларування задекларованим ними майну і доходам.

Згідно з ч. 4 ст. 51-4 Закону України “Про запобігання корупції” : Встановлення невідповідності рівня життя суб’єкта декларування задекларованим ним майну і доходам є підставою для здійснення повної перевірки його декларації. У разі встановлення невідповідності рівня життя Національним агентством надається можливість суб’єкту декларування протягом десяти робочих днів надати письмове пояснення за таким фактом.

У разі виявлення за результатами моніторингу способу життя ознак корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, Національне агентство інформує про них спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції.

Чи проводило НАЗК моніторинг способу життя Тараса Кузьмича та його родини ? Питання риторичне, адже навіть після нашого звернення до НАЗК за фактом не подання декларації, Тарас Кузьмич не був притягнутий до відповідальності.

Бродяча НАК

Також хотілося б звернути увагу ще на кілька фактів.

Вже понад рік Тарас Кузьмич судиться з Останнім Бастіоном через статтю, котра була опублікована на шпальтах нашого видання.

І от тут є кілька цікавих фактів, які мають зацікавити правоохоронні та антикорупційні органи.

Від імені Тараса Олександровича було подано позовну заяву “Про захист честі, гідності та ділової репутації фізичної особи”.

В самому ж позові зазначається, що позивачем є Голова правління Приватного акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Надра України”.

Позовна заява
Позовна заява

Представляє інтереси позивача у даній справі адвокат Бойко Ірина Юріївна. На підтвердження своїх повноважень Ірина Юріївна надала договір про надання правничої (правової) допомоги № 81/20, укладений між нею та ... Приватним акціонерним товариством “Національна акціонерна компанія “Надра України”.

Договір про надання правничої (правової) допомоги №81/20
Договір про надання правничої (правової) допомоги №81/20
Договір про надання правничої (правової) допомоги №81/20
Договір про надання правничої (правової) допомоги №81/20
Ордер на підставі договору про надання правової допомоги
Ордер на підставі договору про надання правової допомоги

І тут у нас виникає питання : Чи не схоже це на зловживання службовим становищем ? Адже Тарас Кузьмич користується послугами адвоката найнятого коштом ПрАТ “НАК” Надра України” для захисту своєї честі, гідності та ділової репутації як фізичної особи.

Судячи з декларації поданої у 2019 році, майновий стан Тараса Олександровича дозволяв йому винайняти адвокатів самотужки, а не користуватися послугами адвоката ПрАТ “НАК” Надра України”. Ми не думаємо, що майновий стан Тараса Кузьмича настільки погіршився за рік. Але якщо це й так, то Тарас Олександрович може це легко підтвердити, подавши декларацію за 2020 рік, як цього вимагає закон.

І ще у нас виникло питання щодо залучення сторонніх адвокатів для представництва інтересів ПрАТ “НАК” Надра України”. Невже в такої величезної компанії відсутні штатні юристи ? Якщо вони є, то чому ПрАТ “НАК” Надра України” користується послугами сторонніх адвокатів ?

За даними сайту ПрАТ “НАК” Надра України” Ірина Бойко є Членом правління та начальник Юридичного управління Приватного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Надра України».

Бродяча НАК

Отже, Тарас Кузьмич використовує свою підлеглу для представництва своїх інтересів у суді ! Не інтересів ПрАТ “НАК” Надра України” як юридичної особи, а для представництва інтересів фізичної особи Тараса Кузьмича.

Попри все, Тараса Кузьмича досі не було притягнуто до відповідальності ні НАЗК, ні іншими правоохоронними органами.  Ми впевнені, що відчуваючи безкарність, Тарас Кузьмич продовжить розпродувати майно державних підприємств, адже у Злочевського грошей вистачить.

Ми занепокоєні долею 50 об'єктів нерухомості, котрі досі лишаються у власності ПрАТ “НАК” Надра України”.

Ціна фінансових "досягнень" олігархів у десятки мільярдів доларів - то і є ціна досягнень українських геологів, які, на превеликий жаль, держава, в особі злодійкуватих президентів та очільників силових структур, віддала на збагачення ворогам українського народу.

Враховуючи те, що очільник НАК "НАДРА УКРАЇНИ"  Тарас Кузьмич вірогідно може бути "стукачем" НАБУ, що підтверджує історія з "допомогою" Кузьмича в  отриманні ліцензії на азартні ігри, звертаємо увагу БЕБ, САП, ОГП, СБУ на можливе вчинення злочинів, передбачених ст. 110, 111, ч.5 ст.191., ч.2 ст.364 КК України, вчинених у складі групи осіб, за попередньою змовою, особами що займають особливо відповідальне становище.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Кримінал
Такого немає бути у демократичній, європейській державі, де є Конституція, є закони, є державні інституції. Україна справжі вражає!
10.10.2024, 07:09
Полтава
Орган місцевого самоврядування de facto керується безпосередньо із Полтави. Представники каґалу Кулініча-Біленького узурпували владу.
14.08.2024, 19:24
Полтава
Спритні на руку ділки підстрахувалися — запросили допомогу у «важкої артилерії» на посадах. Жителі громади нарікають на корупційну схему.
07.08.2024, 19:24
Кримінал
Друг путіна, послідовний прибічник ХАМАС і однодумець Лули да Силви на посаді колумбійського президента у центрі скандалу. Причина — кокаїн!
23.07.2024, 19:22
Кримінал
У той час, поки одні мешканці обласного центру оговтувалися після трагедії, інші намагалися нажитися. Поліція у ситуацію не втручалася.
19.06.2024, 12:29
Кримінал
Нащадки катів ЧК-ОГПУ-НКВД-МГБ-КГБ досі мають владу в Україні. Але місця їхнього зосередження обмежені колючим дротом і високим парканом.
31.05.2024, 07:18