Брюссель налаштований на розширення ЄС за рахунок Балканського півострову

ПОЛТАВА
09.01.2018, 08:24
Брюссель налаштований на розширення ЄС за рахунок Балканського півострову

ЄС готовий визначити 2025 рік часом наступного розширення блоку. Проте суперечки на Балканському півострові можуть завадити появі нових членів найбільшого у світі інтеграційного об’єднання. Відповідні заяви мають бути зроблені у стратегічному документі, який мають оприлюднити 14 лютого 2018 року. Про це пише видання EU Observer.

Так в цьому документі йдеться про те, що Сербія і Чорногорія повинні бути готовими до членства в 2025 році, якщо буде продемонстрована відповідна політична воля, результати справжніх реформ, а також врегульовано конфлікти із сусідами. Щодо таких країн як Албанія, Македонія, Косово і Боснія та Герцеговина (БіГ) в стратегії говориться про те, що до 2025 року ці країни також мають здійснити значний прогрес по питанням європейської інтеграції.

На сьогодні Сербія і Чорногорія вже ведуть із Брюсселем відповідні переговори щодо свого членства в ЄС, а Албанія та Македонія мають почати переговори в цьому році. В випадку із Македонією початок переговорів залежить від переговорів із Грецією щодо офіційної назви цієї країни. БіГ прагне отримати офіційний статус кандидата в члени ЄС в цьому році, в Косово розглядає питання щодо офіційного звернення до Брюсселю для отримання такого статусу.

Стратегічний документ, який мають оприлюднити в лютому, окремо наголошує на тому, що ЄС не збирається разом із новими членами отримувати їх суперечки. А тому відповідні країни Балканського півострову мають досягнути обов’язкового і кінцевого вирішення своїх суперечок із сусідами.

Читайте також:
Презентація стала можливою завдяки підтримці «Останнього Бастіону».
вчора, 17:45
Полтавська міська влада назверх демонструє плідну роботу, коли фактично мавпує дії центрального уряду.
вчора, 14:17
Майбутні пілоти Формули-1 починають тренування з Полтави.
вчора, 12:55
Центральний медичний заклад Миргородського району потребує виготовлення проєктно-кошторисної документації для проведення поточного ремонту.
вчора, 09:18
Літати вміють не тільки Супермени!
вчора, 08:25
Значне зростання середньодобової температури може спровокувати займання в екосистемах Полтавщини.
05 липня, 09:18