Будинки з грибів?

07.06.2023, 17:55
Будинки з грибів?
Фото: google

Архітектори створили кубики-гриби, схожі на Lego, які можуть значно зменшити викиди вуглецю від будівництва.

Викиди від транспорту та пластикові вироби є одними з найвідоміших джерел забруднення. Але є ще одне джерело руйнівних викидів, яке буквально інтегроване в наше суспільство і на яке ми не звертаємо особливої ​​уваги — ​​будівництво.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), майже 40% щорічних глобальних викидів CO2 припадає на цей сектор. З них 11% є результатом виробництва будівельних матеріалів, таких як сталь, цемент і скло.

Архітектори та вчені працюють над тим, щоб зменшити вплив цих важливих матеріалів на клімат. Але для побудови екологічнішого майбутнього потрібні альтернативи з низьким вмістом вуглецю.

Одним з найперспективніших матеріалів у світі будівництва є гриби. Використання міцелію — схожої на коріння мережі грибкових ниток, як будівельного матеріалу, не зовсім нова концепція.

Міцелій використовується для виготовлення екологічного пакування з 2007 року. На виставці в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку в 2014 році була показана архітектурна інсталяція, створена з сільськогосподарських відходів і міцелію.

З того часу кілька архітекторів досліджували потенціал цього матеріалу, щоб спробувати використати його як живий будівельний матеріал, що самовідновлюється та компостується. На початку цього року NASA навіть співпрацювало з американськими архітекторами, щоб дослідити можливість будівництва космічних осель із живих організмів.

Модульні будівельні блоки, виготовлені з міцелію, були представлені на Clerkenwell Design Week минулого місяця лондонською дослідницькою та дизайнерською фірмою PLP Labs. Вони виготовлені з 3D-друкованих дерев’яних оболонок, за допомогою яких створюються унікальні структури.

Будинки з грибів?_1

«Ми можемо використовувати міцелій для виробництва будівельних матеріалів, облицювальних панелей, акустичного поглинання, освітлення. Ми можемо використовувати його для виготовлення елементів, які в основному зроблені з відходів і з природи, і які ніколи не залишають відходів у собі», — розповідає один із засновників проєкту.

Зараз команда досліджує, як виростити міцелій у більш міцні структури, які можуть витримувати вагу так само як цегла. Вони також вивчають можливість створення наборів для створення індивідуальних конструкцій. Це ключові кроки, щоб перетворити гриби на будинки майбутнього.
 

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
21 листопада, 18:16
Мистецтво
Портрет математика Алана Тюрінга, який створив робот Ai-Da, став першим твором мистецтва, проданим на аукціоні
08 листопада, 16:04
Життя
У той час, коли розумні рухаються в науковому просторі, інші рухаються у зворотньому напрямку.
04 листопада, 11:43
Економіка
Українська компанія «Awedyne» анонсувала найновішу зброю. Нею наші захисники ліквідовуватимуть вибухову загрозу з повітря.
29 жовтня, 08:22
Світ
Міноборони США напередодні додало компанію до списку таких, що співпрацюють з військовими.
19 жовтня, 11:00
Війна
Журналісти провели два дні, подорожуючи країною з підрозділом безпілотників, коли він готувався запустити понад 100 безпілотників за ніч.
17 жовтня, 10:27