Будинки з грибів?

07 червня, 17:55
Будинки з грибів?
Фото: google

Архітектори створили кубики-гриби, схожі на Lego, які можуть значно зменшити викиди вуглецю від будівництва.

Викиди від транспорту та пластикові вироби є одними з найвідоміших джерел забруднення. Але є ще одне джерело руйнівних викидів, яке буквально інтегроване в наше суспільство і на яке ми не звертаємо особливої ​​уваги — ​​будівництво.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), майже 40% щорічних глобальних викидів CO2 припадає на цей сектор. З них 11% є результатом виробництва будівельних матеріалів, таких як сталь, цемент і скло.

Архітектори та вчені працюють над тим, щоб зменшити вплив цих важливих матеріалів на клімат. Але для побудови екологічнішого майбутнього потрібні альтернативи з низьким вмістом вуглецю.

Одним з найперспективніших матеріалів у світі будівництва є гриби. Використання міцелію — схожої на коріння мережі грибкових ниток, як будівельного матеріалу, не зовсім нова концепція.

Міцелій використовується для виготовлення екологічного пакування з 2007 року. На виставці в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку в 2014 році була показана архітектурна інсталяція, створена з сільськогосподарських відходів і міцелію.

З того часу кілька архітекторів досліджували потенціал цього матеріалу, щоб спробувати використати його як живий будівельний матеріал, що самовідновлюється та компостується. На початку цього року NASA навіть співпрацювало з американськими архітекторами, щоб дослідити можливість будівництва космічних осель із живих організмів.

Модульні будівельні блоки, виготовлені з міцелію, були представлені на Clerkenwell Design Week минулого місяця лондонською дослідницькою та дизайнерською фірмою PLP Labs. Вони виготовлені з 3D-друкованих дерев’яних оболонок, за допомогою яких створюються унікальні структури.

Будинки з грибів?_1

«Ми можемо використовувати міцелій для виробництва будівельних матеріалів, облицювальних панелей, акустичного поглинання, освітлення. Ми можемо використовувати його для виготовлення елементів, які в основному зроблені з відходів і з природи, і які ніколи не залишають відходів у собі», — розповідає один із засновників проєкту.

Зараз команда досліджує, як виростити міцелій у більш міцні структури, які можуть витримувати вагу так само як цегла. Вони також вивчають можливість створення наборів для створення індивідуальних конструкцій. Це ключові кроки, щоб перетворити гриби на будинки майбутнього.
 

Читайте також:
Війна
Thor може літати до 240 хвилин і долати відстань до 75 км, що робить його придатною для розширених розвідувальних місій.
09 грудня, 15:24
Світ
Ударний БПЛА AKINCI компанії Bayraktar успішно пройшов випробування зі стрільби надзвуковою ракетою UHA-122
09 грудня, 07:28
Війна
Московія виготовляє у 6 разів більше FPV-дронів, ніж Україна — Forbes
30 листопада, 15:29
Новини
Киргизстан отримав турецькі багатоцільові безпілотники Akinci виробництва компанії Baykar та Aksungur від компанії TAI.
29 жовтня, 15:10
Війна
Він має низку переваг та працює в 4 рази швидше за звичайного сапера.
27 жовтня, 15:23
Світ
Роботи можуть стати армії в пригоді в умовах міських боїв, коли бійці вестиму вогонь по ворогові з безпечної відстані або з укриття.
23 жовтня, 07:16