Науковці запропонували робити екологічні кондиціонери із грибів

11.05.2023, 20:56
Науковці запропонували робити екологічні кондиціонери із грибів
Фото: Phys.org

Гетерогенна група еукаріотичних безхлорофільних гетеротрофних організмів зберігає нижчу температуру, ніж навколишнє середовище.

Про це йдеться у дослідженні представників Блумберзької школи громадського здоров'я Університету Пуерто-Рико, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Phys.org".

Молекулярні біологи спільно з мікологами виявили, що деякі види грибів можна використовувати для охолодження приміщень як екологічні кондиціонери, не шкодячи планеті.

Команда дослідників перевірила рослини за допомогою тепловізора та відстежила різницю температур, з'ясувавши під час експерименту, що гриби охолоджуються завдяки випаровуванню.

«Їхня структура дозволяє утримувати значну кількість води, яка повільно і рівномірно відходить через нижню сторону капелюшків. Імовірно, гриби можна використовувати для охолодження приміщень. В експериментах печериці змогли утримувати температуру невеликої кімнати приблизно на 10°C нижче протягом аж пів години», – пояснили біологи.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що у Південноафриканській республіці студент факультету біології пішов на прогулянку у ліс, де знайшов раніше невідому науковцям рослину.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Американські ботаніки презентували широкому загалові рослину, яка виглядає як кровоточива рана. Її здібності раніше були маловідомі.
03.10.2023, 22:23
Життя
А ви знали, що у природі існують дерева, які викачують енергію? Тоді влаштовуйтеся зручніше, аби дізнатися більше...
05.05.2023, 18:44
Життя
Урок від найвідомішого тибетського йога середньовіччя Джецуни Міларепи. Він — один із засновників школи Каг'ю...
вчора, 21:39
Життя
Це вченим краще зрозуміти процеси, що відбуваються в людському мозку.
вчора, 09:47
Життя
Вони занепокоєні недостатньою прозорістю дослідження
26 лютого, 18:13
Життя
38% тропіків Південної Америки може не просто перебудуватись на інший тип екосистеми, а цілковито деградувати. Із цим треба щось робити.
26 лютого, 06:09