Будинки з конопель

19.06.2023, 09:18
Будинки з конопель
Фото: google

У пошуках екологічно чистих матеріалів архітектори звертаються до незвичайного джерела — коноплі.

Екологічні матеріали мають значний попит, оскільки будівельна галузь прагне до зменшення викидів вуглецю. Будівлі та споруди спричиняють приблизно 37% глобальних викидів вуглекислого газу (CO2). Це пов’язано з сильною залежністю промисловості від викопного палива, зокрема матеріалів із високим вмістом вуглецю, таких як бетон, сталь і скло, а також парникових газів, що вивільняються під час опалення та охолодження наших будівель.

Будинки з конопель_1

Завдяки властивостям уловлювання вуглецю коноплі можуть допомогти країнам досягти цілей чистого нульового викиду, зробивши будівництво більш стійким. «Оптимізація того, як ми проектуємо, будуємо та реконструюємо наші будівлі, відіграє вирішальну роль у зниженні викидів», — каже Йетунде Абдул, голова відділу кліматичних заходів у Раді зеленого будівництва Великобританії. — «Важливою частиною рішення є використання природних, низьковуглецевих альтернатив життєво важливим будівельним матеріалам, таким як конопляний бетон або деревина».

Згідно з даними Європейської комісії, один гектар конопель поглинає від 9 до 15 тонн CO2, а для росту цій рослині потрібно лише п’ять місяців — це означає, що вона краще, ніж звичайне комерційне лісове господарство, поглинає вуглець. Крім того, виробництво конопель допомагає регенерувати ґрунт і виводити з землі важкі метали.

Будинки з конопель_3

Але перш ніж коноплі зможуть залишити свій слід у будівельній галузі, необхідно подолати цілу низку проблем. До них належать зміни до державного регулювання, технічна сертифікація, а також фінансування та інфраструктура, необхідні для розширення промислового виробництва конопель, оптимізації ланцюжків поставок і підвищення доступності використання.

Сьогодні рослина у вигляді конопляного бетону використовується в основному екологічно налаштованими архітекторами в Європі та Північній Америці, головним чином через правила, що контролюють виробництво коноплі. Варто зазначити, що промислова версія рослини не містить психоактивних речовин звичайної коноплі.

Конопляний бетон не є новим винаходом — він використовувався в будівлях протягом тисячоліть. Однак у минулому столітті спостерігався розвиток більш сучасних будівельних матеріалів і криміналізація вирощування конопель через їх зв’язок із використанням рекреаційного канабісу.

Будинки з конопель_5

Однак у Франції вирощування коноплі ніколи не було заборонено. Це сприяло тому, що країна стала одним зі світових лідерів промислових конопель. Після сучасного відродження конопляного бетону наприкінці XX століття по всій країні було побудовано ряд проєктів з використанням цього матеріалу.

У 2020 році в Парижі було завершено будівництво семиповерхового соціального житла, в якому як основний ізоляційний матеріал використовувався конопляний бетон разом із дерев’яним каркасом.

У листопаді 2022 року ООН опублікувала звіт про переваги промислових конопель. ООН повідомила, що для повного використання потенціалу коноплі країнам потрібно буде уточнити правовий статус рослини, протистояти обмеженням нормативно-правової бази та співпрацювати на регіональному рівні, щоб сприяти створенню виробничих ланцюгів.

Читайте також:
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
вчора, 18:16
Мистецтво
Портрет математика Алана Тюрінга, який створив робот Ai-Da, став першим твором мистецтва, проданим на аукціоні
08 листопада, 16:04
Життя
У той час, коли розумні рухаються в науковому просторі, інші рухаються у зворотньому напрямку.
04 листопада, 11:43
Економіка
Українська компанія «Awedyne» анонсувала найновішу зброю. Нею наші захисники ліквідовуватимуть вибухову загрозу з повітря.
29 жовтня, 08:22
Світ
Міноборони США напередодні додало компанію до списку таких, що співпрацюють з військовими.
19 жовтня, 11:00
Війна
Журналісти провели два дні, подорожуючи країною з підрозділом безпілотників, коли він готувався запустити понад 100 безпілотників за ніч.
17 жовтня, 10:27