Буковель сяє, а область сидить у темряві

ПОЛІТИКА
22 січня, 10:33
Буковель сяє, а область сидить у темряві

Мешканці Івано-Франківщини обурені графіками відключень.

Жителі Івано-Франківщини скаржаться, що, поки більшість споживачів області живе за графіками погодинних вимкнень електроенергії, на гірськолижному курорті Буковель світло є постійно.

У «Прикарпаттяобленерго» пояснюють: курорт забезпечений власними генераторами та закуповує імпортну електроенергію, тому світло там є навіть під час відключень.

Про це 21 січня під час наради у голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації розповів голова правління «Прикарпаттяобленерго» Василь Костюк, повідомила кореспондентка «Суспільного».

З його слів, від людей надходить багато скарг, що компанія не застосовує графіки погодинних та аварійних вимкнень до Буковеля.

«До всіх споживачів області графіки застосовуються рівномірно. Буковель має забезпечення генераторними потужностями, а також працює на імпорті. Зараз він закуповує 15 мегаватів потужності для своїх потреб. Загалом в області є вісім таких споживачів, які закуповують імпортну електроенергію», — пояснив Василь Костюк.

Він додав, що Івано-Франківщина зараз має навантаження на енергосистему в межах від 400 до 440 мегаватів. Найбільше електроенергії в області споживають побутові споживачі — 40%. Промисловість — 32%, комунальні господарства — 14%, решта — 12%. Загалом на Прикарпатті є 576 тисяч споживачів.

Наразі через сильні морози працівники «Прикарпаттяобленерго» скасували всі планові роботи, однак проводять аварійні та роботи з приєднання споживачів.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Грошові перекази на лікування з-за кордону: коли українцям можуть нарахувати податки у 2026 році.
18 травня, 10:05
Політика
Що ховається на 803 сторінках нового Цивільного кодексу?
17 травня, 10:03
Політика
Зауваження до нового Цивільного кодексу є обґрунтованими, адже реформа зачіпає фундаментальні права та соціальні інститути.
15 травня, 20:42
Опінії
Чому влада раптом згадала про тих, хто виїхав.
07 травня, 19:53
Політика
Депутат Нагорняк пропонує залишити інвалідність лише ветеранам війни.
05 травня, 11:38