Бути спорту чи не бути: депутатам пропонують підтримати меценатів у спорті

СПОРТ
28 травня, 18:18
Бути спорту чи не бути: депутатам пропонують підтримати меценатів у спорті
Фото: novosti.kr.ua

Законопроєкт покликаний внести зміни в Закон «Про рекламу» аби стимулювати меценатів.

На сайті Верховної Ради опублікували текст законопроєкту № 3469 «Про меценатство у фізичній культурі і спорті». Авторами є група народних депутатів від групи «За майбутнє», «Довіра», фракцій «Батьківщина», «Європейська солідарність» серед яких: Микола Величкович, Валерій Лунченко, Дмитро Лубінець, Вадим Івченко та інші. 

Проєкт акту розроблено з метою визначення загальних засад меценатства в спорті, забезпечення правового регулювання відносин у сфері спорту, спрямованих на розвиток меценатської діяльності, створення сприятливих умов для розвитку спорту, збереження здоров’я нації, створення умов для меценатської діяльності відповідно до законодавства України.

Що пропонують народні обранці

Пропонується змінити Закон «Про рекламу». У статті 9 прописати, що розміщення торговельної марки, логотипу мецената спорту на рекламі набувача меценатської допомоги відповідно до Закону України «Про меценатство у фізичній культурі і спорті» не вважається рекламою мецената спорту або його товару чи послуги.

Статтю 12 того ж закону доповнити тезами про те, що інформація про мецената спорту під час підготовки та проведення офіційних спортивних заходів прирівнюється до соціальної реклами. При цьому передбачено збільшення з 5 до 7 відсотків ефірного часу на соціальну рекламу на державних телеканалах, 2 відсотки планується віддати на права меценатів спорту.

Депутати сподіваються, що прийняття Закону України «Про меценатство у фізичній культурі і спорті» сприятиме розвитку фізичної культури та спорту, сприятиме пошуку додаткових джерел їх фінансування спорту в умовах тотальної економії та врегулює на законодавчому рівні права його меценатів.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Минулими вихідними у Лохвиці відбувся чемпіонат Полтавської області з Кіокушин-карате, участь в якому взяли 164 спортсмени.
31 серпня, 11:11
Якщо сумніваєтесь чи починати грати в теніс – наш сюжет саме для вас
03 серпня, 11:40
Дізнайтеся що таке дьорт джампінг та як тренуються молоді екстремали
30 липня, 16:45
Що потрібно для того, щоб стати пілотом? Відповідь професіоналів.
13 липня, 17:25
Майбутні пілоти Формули-1 починають тренування з Полтави.
06 липня, 12:55
Літати вміють не тільки Супермени!
06 липня, 08:25