Б'ють в набат: українці проти законопроєкту про авіаційні правила, який спотворює закон про мову

ПОЛІТИКА
15 лютого, 18:31
Б'ють в набат: українці проти законопроєкту про авіаційні правила, який спотворює закон про мову
Фото: Фейсбук

Українофоби у Раді намагаються зробити необов'язковою одну з базових норм закону про мову.

Вже 16 лютого Верховна Рада може розглядати законопроєкт №3683, який формально стосується авіаційних правил, але при цьому грубо втручається в мовне законодавство.

Про це повідомляється на сторінці "Мова об'єднує" у ФБ.

Зазначається, що проєкт робить необов'язковою одну з базових норм закону про мову: «мовою нормативно-правових актів і актів індивідуальної дії, діловодства і документообігу органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування є державна мова.

На сторінці "Мова об'єднує" вже звертали увагу на небезпеку цього проєкту і незбагненну поведінку транспортного комітету та керівництва парламенту.

Але попри висновки гуманітарного комітету, науково-експертного управління парламенту та Уповноваженого з захисту державної мови, які закликали голосувати проєкт лише з вилученням антиконституційних норм, спрямованих проти державної мови, цей проєкт уже третій місяць намагаються протягнути в незмінному вигляді.

Разом з тим, низка депутатів (у т.ч. голова гуманітарного комітету Микита Потураєв) уже заявили, що за таких обставин не голосуватимуть за цей проєкт.

Проти проєкту закони виступають також політики та громадські діячі.

Так, нардеп Володимир В'ятрович закликав депутатів, які поважають Конституцію і розуміють значення державної мови, не голосувати за законопроєкт.

А співкоординатор у "Простір свободи" – рух добровольців Тарас Шамайда висловив сподівання, що у депутатів вистачить відповідальності і здорового глузду, щоб не голосувати за цей проєкт у такому вигляді. 

Читайте також:
Як допомагати Росії, не привертаючи увагу РНБО. Майстер-клас від депутатів «Слуги народу», авторів постанови про 80 роковини Бабиного Яру.
29 квітня, 16:47
Основний спосіб для  передислокації військової техніки та підрозділів ЗСУ – залізниця.
19 квітня, 15:40
Відомий “суд з окружної” “задовольнив” посіпаку Януковича та вимагає від міністерства переписати підручники для 5-11 класів.
27 січня, 15:46
За результатами численних публікацій "Останнього Бастіону" голова СБУ нарешті доповів "гаранту" про кремлівські диверсії на вітчизняній ГТС.
18 січня, 09:31
Найбільше пішло на дороги, найменше – на медицину.
27.10.2020, 17:45