Церковнослужитель УПЦ МП дорогою в Москву «забув» задекларувати $65 тисяч

ПОЛТАВА
05.03.2018, 08:19
Церковнослужитель УПЦ МП дорогою в Москву «забув» задекларувати $65 тисяч

На Сумщині митники разом з працівниками Служби безпеки України ще 1 березня затримали пасажира поїзда з великою сумою грошей. Правопорушником виявився пасажир вагону, орендованого Києво-Печерською Лаврою, який слідував у складі потягу «Київ – Москва» –церковнослужитель УПЦ МП.

Про це повідомляє прес-служба ДФС у Сумській області.

«Під час митного оформлення, священик задекларував лише 70 євро. При подальшому митному контролі, а саме огляді валізи з особистими речами, митники виявили грошові кошти, загорнуті в чорний пакунок. Загальна сума переміщуваних коштів склала 65 000 доларів США, що за курсом НБУ на 28.02.2018 р. становить 52 842 євро», – зазначено у повідомленні.

«Відповідно до Глави 2 «Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України», затвердженої постановою Правління НБУ від 27.05.2008 року №148, фізична особа має право ввозити на Україну та вивозити за її межі готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування до митного органу. Отже, своїми діями чоловік порушив встановлений порядок проходження митного контролю. За даним фактом головним державним інспектором Сумської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України», – додала прес-служба ДФС у Сумській області.

За даними «Релігійної правди», церковнослужителем УПЦ МП, якого затримали на Сумщині за спробу нелегального провезення 65 тисяч доларів до Росії, виявився іподиякон настоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла – Серафим Никитюк. Видання з посиланням на джерела в УПЦ МП, зазначає, що іподиякон діяв за вказівкою свого керівництва, а саме – митрополита Павла (Лебідя). Для цього Києво-Печерською лаврою був орендований спецвагон. Никитюк мав доправити гроші до Московської патріархії. За свідченнями самого Никитюка, кошти він отримав в церковній крамниці Києво-Печерської лаври УПЦ МП та перевозив їх до Росії з метою закупівлі церковних товарів.

Читайте також:
У селі Черкасівка офіційно підтвердили перший випадок захворювання на COVID-19.
12:15
Кременчуцький навчально-виховний комплекс №2, розташований у мікрорайоні Ревівка, поповнився власною сонячною електростанцією.
09:42
На місці зруйнованої більшовицькими окупантами у 1930-х роках миргородської Малої церкви з'явиться величний храм Всіх Святих ПЦУ.
вчора, 11:26
Понад 300 тисяч гривень спрямують депутати Гадяча на покращення медицини, освіти та житлово-комунального господарства громади.
23 вересня, 10:33
Мешканці Пирятина поскаржилися на сморід і задимленість, причиною яких є тривала пожежа на околицях міста.
22 вересня, 14:34