ChatGPT буде працювати у космосі

СВІТ
27.06.2023, 11:05
ChatGPT буде працювати у космосі

NASA створює ШІ-помічника для астронавтів, який працюватиме на навколомісячній станції Lunar Gateway

NASA взялась за розробку системи штучного інтелекту, яка стане особистим цифровим помічником для астронавтів у космосі.

Технологія отримає інтерфейс із природною мовою, схожий на ChatGPT від OpenAI, й допоможе астронавтам виконувати маневри чи проводити експерименти у космосі.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон", з посиланням на британське видання The Guardian.

«Ідея полягає в тому, щоб досягти моменту, коли ми будемо спілкуватися з космічними апаратами, а вони сповіщатимуть нас про цікаві відкриття, які бачать у Сонячній системі та за її межами», — сказала науковиця Лариса Сузукі.

Dr Larissa Suzuki
Dr Larissa Suzuki

NASA планує розгорнути ШІ-систему на своїй космічній станції Lunar Gateway, яка обертатиметься навколо Місяця та забезпечуватиме підтримку місії NASA Artemis.

ChatGPT буде працювати у космосі_3

На порталі, де шукають підтримку для проєктів малого бізнесу для Lunar Gateway, написано, що станція потребуватиме технологій штучного інтелекту та машинного навчання для керування різними системами: зокрема, автономними операціями за участі наукового корисного навантаження, визначення пріоритетів передачі даних, управління роботою Gateway тощо.

«Ми не можемо відправляти інженера в космос щоразу, коли космічний апарат вимикається або його програмне забезпечення якимось чином ламається», — зазначила Сузукі, натякнувши, що саме цим займеться космічний ChatGPT.

Раніше в NASA заявили, що не виключають перенесення місії Artemis III на 2026 рік через проблеми зі Starship, а журналіст Ars Technica Ерік Бергер поділився інформацією про те, скільки грошей знадобиться космічній агенції для висадки астронавтів на Місяці в рамках програми Artemis протягом наступних 5 років – сума перевищує $41 млрд.

Читайте також:
Війна
Експерти знайшли в уламках російського безпілотника цивільний чіп для розпізнавання об'єктів.
25 серпня, 09:26
Світ
Китай швидко скорочує відставання від США у сфері штучного інтелекту.
22 серпня, 08:09
Світ
Уряд Тайваню виплатить кожному громадянину 10 тисяч тайванських доларів (близько 314 доларів США) «дивідендів від ШІ».
19 серпня, 09:29
Політика
Конгресмени США використовують генеративний ШІ для підготовки законопроєктів, такі документи нерідко містять помилки й неточності.
18 серпня, 18:11
Світ
Співробітник Andon Labs: люди звільнили б працівника значно раніше, тому рішення бота не вважають неетичним.
16 серпня, 10:05
Світ
Вчені зі Стенфордського університету та Arc Institute за допомогою штучного інтелекту створили віруси, яких раніше не існувало в природі.
08 серпня, 14:32