Чи допоможе врятувати пам’ятку національного значення у Полтаві інспектор Мінкульту?

ПОЛТАВА
18.08.2018, 06:05

За зверненням ГО «Save Poltava» інспектор профільного сектору Управління охорони культурної спадщини Міністерства культури України провів виїзну перевірку стану пам’ятки національного значення Дворянське зібрання (вул. Соборності, 31).

Про це повідомляє «Зміст» із посиланням на голову ГО «Save Poltava» Віктора Трофименка. За його словами, інспектор оглянув за допомогою відповідної техніки зовнішній стан пам’ятки, візуальне оформлення, рекламні елементи на будівлі, а також стан прибудов і вигляд будівлі згори.

Подробиць перевірки наразі не повідомляють. За результатами інспекції складуть акт, який далі направлять у відповідні інстанції.

ГО «Save Poltava» звернулася із запитом профільного обстеження стану пам’ятки ще навесні, але через брак фахівців черга Полтави настала тільки зараз. Віктор Трофименко наголошує, що організація скористалася законним правом і радить це іншим:«Кожен має право використовувати всі законні заходи та інструменти. В першу чергу через те, що все більше втрачається автентичність будівель в історичному центрі. Це процес досить серйозний; якщо будуть хоча б локальні кейси, які змогли пригальмувати цей процес, то це буде великий успіх».

Нагадаємо, приміщення Дворянського зібрання орендує ТОВ «Старнайт». Через ініційовані підприємцями добудови до пам’ятки в Полтаві не раз відбулися протести, відкриті кримінальне та господарське провадження.

Однак цього разу, за словами Віктора Трофименка, підприємці не чинили опору перевірці, ба більше – продовжували зводить прибудову до пам’ятки: «Вони навіть будівельні роботи проводили при інспекторі. Зокрема, розвантажували мікроавтобус, робітники тягали мішки з будівельними сумішами, нові двері – словом, комфортно почувалися».

При цьому, нагадаємо, що міський голова планує продовжити договір оренди приміщення із ТОВ «Старнайт».

Довідка.

Кримінальне провадження досі на стадії досудового розслідування. Йдеться про дві статті Кримінального кодексу – самовільне будівництво (ч.1 ст.197-1) і пошкодження пам’ятки (ч.3 ст.298). 27 жовтня 2017 року прокурор, слідча та представники громадськості здійснили огляд технічного стану будівлі пам'ятки, у ході якого виявили низку порушень. Правоохоронці просили суд заарештувати всю будівлю екс-кінотеатру для ведення слідчих дій. Однак суд відмовив через брак підстав для арешту. Апеляційну скаргу прокурора не прийняли, бо він спізнився зі строками її подачі. Тоді ж він висловив намір арештувати техніку та повідомив про проведені обшуки. І 21 грудня 2017 року суддя Шевська погодила арешт техніки. Як повідомили в прес-службі прокуратури, наразі в Харківському інституті судових експертиз досі проводять комплексну експертизу.

Щодо другого – Полтавська місцева прокуратура зверталася до Господарського суду Полтавської області з позовною заявою про знесення прибудови на вул. Соборності, 31 у Полтаві до пам’ятки архітектури національного значення – будинку Дворянського зібрання 1810 року, що є складовою комплексу національного значення – Ансамблю Круглої площі, та приведення земельної ділянки у попередній стан. Однак суддя Михайло Кульбако закрив провадження. Прокуратура заявила, що оскаржує це рішення, проте досі з другої інстанції новин немає.

Читайте також:
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
вчора, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
вчора, 10:40
Пирятинська міська рада планує профінансувати у повному обсязі створення єдиної системи відеоспостереження.
вчора, 09:16
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
25 травня, 11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
24 травня, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56