Чи можна називати військовослужбовців ЗСУ «українськими гнідами»?

Опінії
11 вересня, 15:24
Чи можна називати військовослужбовців ЗСУ «українськими гнідами»?

Видання Главком та «журналістка» Ірини Федорів дискредитують військових за грантові кошти USAID та посольства США.

Відомий журналіст, публіцист і блогер

Запитання до читацької громадськості:

  • чи можна військовослужбовців Збройних Сил України, які перебувають на фронті, публічно називати «українськими гнідами»?
  • Чи можна їм публічно погрожувати? Обіцяти їх відправити у в’язницю?
  • Чи можна в Інтернет-виданні, що належить колишньому СБУ-шнику Артему Шилу, безкарно публікувати наклепи на військовослужбовців ЗСУ, розповідаючи, що їм грошове забезпечення виплачує не Міністерство оборони, а путін?

Напевно, читацька громадськість вважає, що на цей випадок Кримінальний кодекс України містить статтю 435-1, частина друга якої передбачає позбавлення волі до 5 років за виготовлення та поширення матеріалів, які містять образу честі і гідності військовослужбовця, який здійснює заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

Але старший слідчий ГУ СБУ у м.Києві та Київській області Василь Радь не знає, чи можна називати військовослужбовців ЗСУ «українськими гнідами».

І тому він спочатку відмовився реєструвати кримінальне провадження за моєю заявою, а коли суд зобов’язав його це зробити, ніяк не може повідомити про підозру мадам Федорів, яка поширює наклепи – слідчий СБУ каже, що він призначив лінгвістичну експертизу і чекає, коли експерт дасть висновок, чи є словосполучення «українська гніда» образою честі та гідності військовослужбовця.

До речі, про цю мадам, яка себе називає «журналісткою». Як, напевно, знає читацька громадськість, я з 1990 року й до березня 2022 року працював у галузі журналістики, у силу професійних інтересів слідкував не тільки за столичною, але й  регіональною пресою, знав по іменах практично всіх скільки-небудь помітних журналістів. Але я ніколи до лютого 2024 не чув про існування «журналістки» Ірини Федорів.

А коли я поцікавився, що це за людина, яка публічно називає військовослужбовців ЗСУ «українськими гнідами», то мені розповіли, що це аферистка, яка розміщує платні публікації в інтересах таких же ж аферистів, як і вона (на кшталт Шабуніна), при цьому ще й видурює гроші в американському посольстві та USAID.

Так ось. Я пропоную Служба безпеки України припинити цей балаган і чекаю, як соловей літа, старшого слідчого ГУ СБУ у м.Києва та Київській області Василя Радя, який зобов’язаний допитати мене як заявника та потерпілого в кримінальному провадженні, зареєстрованому за фактом поширення цією Федорів наклепів і образ на військовослужбовців, та вручити мені пам’ятку про мої процесуальні права та обов’язки. Найближчий населений до мене пункт, куди слідчий Радь ще може прибути у відрядження – м.Костянтинівка Краматорського району Донецької області. Я його тут зустріну, проведу йому екскурсію в зону бойових дій та разом з іншими бійцями спробую пояснити, чи можна військовослужбовців ЗСУ називати «українськими гнідами».

Старший слідчий Радь може взяти з собою свого колишнього колегу Артема Шила – думаю, для Артема Вікторовича, який купив у Віктора Шлінчака для Олега Татарова видання «Главком», буде відкриттям, що головний редактор цього видання Микола Підвезяний бере з Федорів гроші за поширення наклепів на військовослужбовців, не ставлячи про це до відома тов. Шила.

Чи можна називати військовослужбовців ЗСУ «українськими гнідами»?_1

Читайте також:
Політика
Чому Зеленський вивів з-під санкцій більшість контрабандистів?
12 жовтня, 18:14
Політика
ГУР планували розділити та забрати у нього деякі важливі функції.
10 жовтня, 09:00
Позиція
Втративши дохід від продажу вхідних квитків на Межигір'ї, Дмитро Карп перейшов на гроші, афільовані з Газпромом.
08 жовтня, 14:05
Опінії
У такий спосіб на папері буде створюватись ілюзія укомплектованості бойових військових частин.
08 жовтня, 11:31
Опінії
«Ми вже стільки втратили часу, ресурсів та людей, що кардинальні зміни зараз, зможуть лише стабілізувати ситуацію у майбутньому»
07 жовтня, 17:13
Опінії
Ок, уявімо собі, що Україна пристала на «peace deal», як його описано в статті The Economist: «членство в НАТО в обмін на території»
05 жовтня, 19:02