Чи пам’ятає хтось Вітю Жайворонка?

08.11.2014, 11:04
Чи пам’ятає хтось Вітю Жайворонка?

Це фото колись давним-давно я побачив ще студентом журфаку на виставці фронтового фотокореспондента Анатолія Єгорова. З-поміж інших чомусь запам'яталося саме воно. Може, завдяки прізвищу «головного героя» – Жайворонок. Вітя Жайворонок…

А нещодавно, готуючи матеріал до 70-річчя визволення України, знову натрапив на цей знімок – уже в інтернеті. Сам автор підписав його так: «Командир стрілецького батальйону майор В.Романенко розповідає югославським партизанам і жителям села Старчево (у районі Бєлграда) про бойові діла юного розвідника – єфрейтора Віті Жайворонка. 2-й Український фронт, жовтень 1944 р.».

Але хто такий Віктор Жайворонок? Звідки він? Як склалася доля цього мужнього хлопця? На жаль, на ці питання відповіді поки що немає… Відомо лише, що родом він нібито з Полтавської області, воював у партизанському загоні, а в 1943 році пішов на фронт з однією з військових частин. Як бачимо, дійшов до Югославії, нагороджений орденом Червоної Зірки…

Не вдалося поки що нічого дізнатися і про комбата В.Романенка, який, імовірно, теж з України. Залишається тільки сподіватися, що, можливо, хтось із читачів «Останнього бастіону» щось знає про цих людей.

Віталій Скобельський


Читайте також:
«За сценою» нещодавнього скандалу лишається цікава історія селища.
вчора, 09:21
Рівно 66 років тому на світанку цілі народи були депортовані до Середньої Азії.
23 лютого, 18:51
Дослідження Олександра Дєдика «Бої у Львові. 1–21 листопада 1918 року» перевидано.
23 лютого, 10:00
В Україні видали фахове дослідження про відому терористичну структуру.
21 лютого, 09:19
Книжка видана під егідою Запорізького національного університету.
20 лютого, 06:53
Під час розкопок неподалік Римського форуму археологи виявили саркофаг, де, як вважається, був похований один із засновників давнього міста.
18 лютого, 09:10