Чи пам’ятає хтось Вітю Жайворонка?

08.11.2014, 11:04
Чи пам’ятає хтось Вітю Жайворонка?

Це фото колись давним-давно я побачив ще студентом журфаку на виставці фронтового фотокореспондента Анатолія Єгорова. З-поміж інших чомусь запам'яталося саме воно. Може, завдяки прізвищу «головного героя» – Жайворонок. Вітя Жайворонок…

А нещодавно, готуючи матеріал до 70-річчя визволення України, знову натрапив на цей знімок – уже в інтернеті. Сам автор підписав його так: «Командир стрілецького батальйону майор В.Романенко розповідає югославським партизанам і жителям села Старчево (у районі Бєлграда) про бойові діла юного розвідника – єфрейтора Віті Жайворонка. 2-й Український фронт, жовтень 1944 р.».

Але хто такий Віктор Жайворонок? Звідки він? Як склалася доля цього мужнього хлопця? На жаль, на ці питання відповіді поки що немає… Відомо лише, що родом він нібито з Полтавської області, воював у партизанському загоні, а в 1943 році пішов на фронт з однією з військових частин. Як бачимо, дійшов до Югославії, нагороджений орденом Червоної Зірки…

Не вдалося поки що нічого дізнатися і про комбата В.Романенка, який, імовірно, теж з України. Залишається тільки сподіватися, що, можливо, хтось із читачів «Останнього бастіону» щось знає про цих людей.

Віталій Скобельський


Читайте також:
Він був не лише майстром спорту з вільної боротьби, але й відданим сином гордого аварського народу, яким його і пам’ятатимуть.
03 липня, 15:49
Літературна презентація "Шлях до свободи" відбудеться на території освітньо-виховного закладу "100 доріг".
01 липня, 11:33
4 липня у Полтавському краєзнавчому музеї відбудеться презентація книг Джохара Дудаєва, Аслана Масхадова і Олександра Каскадера.
01 липня, 09:32
Поки у низці західних країн ліворадикали руйнують культурну спадщину предків, на Півночі Європи навпаки її шанують і примножують.
29 червня, 13:11
21 червня 2020 року помер Микола Іванович Головко — людина щедрої душі, надійний товариш і великий патріот України.
24 червня, 13:06
У приміщені земської школи авторства Опанаса Сластіона на території села Піски-Удайські невдовзі з'явиться етносвітлиця.
23 червня, 09:41