Чи передасть Кабмін дороги в оренду?
Кабмін вніс цікавий проєкт закону до Верховної Ради.
Кабінет Міністрів України вніс до Верховної ради проєкт Закону №3901 «Про внесення змін до Закону України "Про автомобільні дороги"». У Кабміні пишуть, що прийняття проєкту обумовлене необхідністю внесення змін до Закону України «Про автомобільні дороги» у зв’язку з ухваленням Закону України «Про концесію».
Крім того, Законом України від 17.11.2016 «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування» функції щодо управління автомобільними дорогами загального користування місцевого значення передано від Укравтодору до обласних державних адміністрацій. Однак зміни було внесено не до всіх законодавчих актів, що спричиняє виникнення законодавчих колізій. Прийняття проєкту закону необхідне для запобігання виникненню таких законодавчих колізій та забезпечення принципу правової визначеності.
Що пропонують чиновники?
Як можна було зрозуміти з мотивів внесення даного проєкту до Верховної Ради, головна його задача – прописати у законодавстві про дороги норми закону «Про концесію» та «Про місцеві державні адміністрації».
Що це значить?
Наші урядовці останній рік вихваляються тим, що передають українські порти в концесію (оренду) іноземним та офшорним фірмам терміном на 49, 39 років тощо. Не зрозуміло у чому тут досягнення, але вони говорять про якийсь міфічний розвиток.
Однак по суті ці порти контролюють приватні компанії, які банально викачують прибуток, а український бюджет несе величезні витрати. Проте кого це хвилює?!
Між іншим в багатьох ЗМІ та анонімних Telegram-каналах пишуть, що урядовці отримують і з цього "відкат", але як то кажуть: не пійманий не злодій. Можливо, планується, аби ще й дороги передали в концесію.
Як це працює?
Все просто: треба Вам поїхати з Полтави до Харкова на власному автомобілі – заплатіть за проїзд ділянками траси. Якщо їдете автобусом, то дану вартість включать у вартість квитка.
Про передачу доріг на баланс місцевих адміністрацій. Тут дві сторони, як вказують експерти: з одного боку це дійсно дає більше шансів відремонтувати дороги, бо місцеві чиновники самі по них їздять і громада ставитиме їм питання про це; з іншого, в умовах дефіцити державного бюджету, коли уряд активно урізає місцеві бюджети, може виникнути ситуація, що не буде грошей на утримання шляхів, особливо це стосується бідних громад.
Хай там як, а за рік «зеленої» влади стало зрозуміло, що їхня мета: продати, здати в оренду, в концесію, все те, що ще лишилося. Тому варто почекати, що буде далі і які ще види плати вони введуть за користування, тими чи іншими благами, які були створені користуючись з бюджету, який наповнюють всі громадяни.