Чи стане доступнішим автомобіль: законопроєкт

ЕКОНОМІКА
29 квітня, 19:48
Чи стане доступнішим автомобіль: законопроєкт
Фото: volynnews.com

Депутати мають намір спростити процедуру ввезення автомобілів в Україну.

На офіційному сайті Верховної Ради з’явився текст законопроєкту № 3389 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення умов ввезення на митну територію України транспортних засобів». Авторами є група народних депутатів від «Слуги народу» на чолі із Євгенієм Брагаром.

Проєкт розроблено, як говорять народні обранці, з метою поступової заміни чинної системи оподаткування акцизним податком транспортних засобів та створення передумов для комплексного вирішення питання доступності автомобіля.

Що пропонують нардепи

Законопроєктом пропонується внести наступні зміни до Податкового кодексу України:
тимчасово, протягом 180 календарних днів з дня набрання чинності законопроєкту як Закону:
- ставки акцизного податку для транспортних засобів, автомобілів легкових та інших моторних транспортних засобів визначаються за формулою, що не враховує віковий коефіцієнт (тобто має місце зменшення суми);
- тимчасово зупиняється дія норми, що передбачає застосування коефіцієнтів до ставок акцизного податку на вантажні транспортні засоби:
для транспортних засобів, що використовувалися з 5 до 8 років - коефіцієнту 40;
для автомобілів, що використовувалися понад 8 років - коефіцієнту 50.
Зазначені норми поширюються також на транспортні засоби, що ввезені на митну територію України до дня набрання чинності цього законопроєкту як Закону.
Водночас, з метою спрощення митних процедур оформлення та реєстрації в Україні:
щодо легкових транспортних засобів – тимчасово (протягом 180 календарних днів з дня набрання чинності Закону) тимчасово зупиняється дія статей 2, 2-1 та 3 Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів" (у них сказано, що ввезені автомобілі мають мати документ чи сертифікат про відповідність екологічним нормам не нижче рівня «Євро-2»).

Що очікує українців

Депутати пропонують зменшити вартість вживаних авто. Зрозуміло, що вартість кожного окремого автомобіля може бути різною залежно від марки, року випуску, технічного стану. Умовно, якщо авто коштує 10 тисяч євро і має вік 7 років, то покупець має заплатити додатково (окрім усіляких платежів) 2500 євро за розмитнення (це за вік авто, який становить коефіцієнт 40 (10 000 * 0,4 = 2500). Тобто -2500 євро. Зараз, якщо ви хочете придбати вживане авто з Європи, сума його розмитнення часто перевищує вартість самого авто. Звичайно це не вирішить усіх проблем, адже чималу суму треба буде заплатити, однак це буде менша сума (не треба платити за вік автомобіля), а також можна буде завозити автомобілі без довідки про їх екологічність (це можуть бути транспортні засоби старші за 8 років, як пропонують депутати).

На практиці

Більшість експертів вітає дане рішення, адже стане можливим небагатим верствам українців купити автомобіль. На сьогодні пересічному українцю найважче в Європі купити середнє авто, а в середньому треба відкладати 39 місяців. До прикладу: у Польщі – 10, Білорусі – 21, Німеччині – 3.

Однак самі ж «слуги народу» вже лобіюють законопроєкти про збільшення частки біопалива на ринку паливних матеріалів. Це й же законопроєкт скасовує екологічні норми. Фахівці сходяться на думці, що спочатку дозволивши легальне ввезення автомобілів і зменшивши акцизні збори, депутати намагаються загасити соціальну напругу та наповнити бюджет, однак надалі громадян поступово зобов’яжуть пересідати на дорожчі екологічні автомобілі.

Читайте також:
Обранцям кортить якомога більше стягнути грошей, запроваджуючи драконівські штрафи.
23 липня, 13:43
Ціна на делікатес в Інтернеті стартує від декількох сотень гривень.
05 червня, 17:17
Законопроєкт носить відверто феміністичний і абсурдний характер.
20 травня, 16:06
Додатковий державний збір за виліт з аеропортів України прописано в новому законопроєкті, який схвалили за основу.
19 травня, 16:02
Представники влади хочуть без аукціону здавати приміщення: експерти б’ють на сполох через корупцію.
15 травня, 18:00
Депутати від правлячої фракції внесли черговий проект закону, який криміналізує критику ЛГБТ.
30 квітня, 15:50