Чи зійде Ірану з рук навмисне збиття літака МАУ?

Опінії
19.03.2021, 13:57
Чи зійде Ірану з рук навмисне збиття літака МАУ?
Фото: Facebook

МЗС України вже пообіцяло не дозволити владі Ірану приховати правду та уникнути відповідальності за цей злочин.

Український політтехнолог, фахівець із виборчих і політичних технологій

Через рік після публікації Іраном остаточного звіту технічного розслідування з приводу обставин загибелі рейсу PS752 нарешті є реакція українського уряду на збиття іранськими військовими літака МАУ. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна та інші держави, чиї громадяни загинули у збитому над Тегераном літаку МАУ, не дозволить Ірану уникнути відповідальності.

Дмитро Кулеба зазначив, що Україна направила іранській стороні більш як 90 сторінок зауважень і пропозицій до проєкту звіту. У вітчизняному МЗС наполягали, щоб їх включили до фінального документа.

«Те, що ми сьогодні побачили в опублікованому звіті — не що інше, як цинічна спроба приховати справжні причини збиття нашого літака. Аналіз документа показує, що Іран провів технічне розслідування з численними порушеннями міжнародних стандартів, Чиказької конвенції та ICAO. Змушені констатувати, що розслідування було упереджене, представлені докази — вибірковими, а висновки — помилковими», — підкреслив міністр Кулеба.

За його словами, фінальний звіт Тегерана не наводить повною мірою всіх обставин злочину. Іранський документ також не розкриває першопричини трагедії та ланцюжок дій, які до неї призвели.

Принагідно залишу витяги з офіційної заяви Дмитра Кулеби щодо трагедії річної давнини:

«Це не звіт, це збірник маніпуляцій, мета яких — не з'ясувати істину, а виправдати Ісламську Республіку Іран. Іран не зміг знайти сили, щоб взяти на себе відповідальність... Якщо Іран не хоче добровільно з'ясувати істину в цій трагедії — ми разом з партнерами знайдемо способи, як цього домогтися. Ми не дозволимо Ірану приховати правду, не дамо уникнути відповідальності за цей злочин».

P.S. Детальніше про те, що сталося рік тому в небі над Тегераном у фільмі Леоніда Канфера, прем'єра якого нещодавно відбулася на YouTube:

Читайте також:
Дитячий омбудсман Казахстану Аружан Саїн підтвердила смерть другої дитини – 4 річної дівчинки – внаслідок стрілянини в Алмати.
09 січня, 15:37
Водій вантажного тягача «DAF» виїхав на смугу зустрічного руху, де зіткнувся з маршрутним автобусом «MERSEDES.
08.12.2021, 16:07
Патріота застрелено біля під'їзду власного будинку у присутності дружини.
27.10.2021, 22:53
Підприємці не вірять в можливість незаангажованого розслідування.
08.10.2021, 16:11
Теракт міг бути організований людьми Авакова і Грицака.
18.06.2021, 20:14