Іран виділить 200 млн євро на компенсації за катастрофу МАУ

СВІТ
26.11.2020, 17:35
Іран виділить 200 млн євро на компенсації за катастрофу МАУ

Іран має намір виділити 200 млн євро на виплату компенсацій за катастрофу літака "Міжнародних авіаліній України" в січні 2020 року.

За інформацією РБК, гроші на це будуть закладені в державному бюджеті Ірану на наступний рік.

Про це повідомляє іранське "Радіо Свобода".

Повідомляється, що віце-президент Ірану з правових питань Лея Джонейді прокоментувала виділення цих коштів з Фонду національного розвитку Ірану.

"В решті решт всі установи використовують одні і ті ж ресурси", - зазначила вона.

Видання зазначає, що її висловлювання прозвучали після публікації газети Shargh про те, що уряд Хасана Рухані включив новий пункт до законопроекту про бюджет на наступний рік. Цей пункт передбачає виділення 200 млн євро з Фонду національного розвитку на компенсації за катастрофу МАУ.

Також повідомляється, що третій раунд переговорів між Україною та Іраном призначено на 3 грудня.

Нагадаємо, раніше Україна звинуватила Іран у затягуванні розслідування катастрофи МАУ. Передбачається, що компенсації будуть виплачені тільки після його завершення.

Відомо, що іранська сторона не допускає України до допиту підозрюваних у справі катастрофи МАУ.

Іран збив літак української авіакомпанії 8 січня 2020 року. Після вильоту з аеропорту Тегерана пасажирський борт збили двома ракетами класу "земля-повітря". В результаті загинуло 176 осіб. Офіційний Тегеран три дні заперечував ракетний удар, але в підсумку заявив про "людську помилку", яка призвела до трагедії.

Нагадаємо хронологію подій трагедії :

  • 8 січня пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії «МАУ», який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, розбився в районі міжнародного аеропорту імені імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту вранці 8 січня. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Усі вони загинули. Серед загиблих - 11 громадян України (зокрема дев’ять членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 - Канади, 10 - Швеції, 4 - Афганістану, по 3 - ФРН та Великої Британії. 
  • 11 січня Іран визнав, що "ненавмисно" збив літак, запропонувавши родичам загиблих компенсації по $ 80 000. Українська сторона заявила, що буде домагатися збільшення розміру компенсацій.
  • 8 липня в Ірані заявили, що відмовляються вести переговори з приводу грошових виплат, але 14 липня все ж передумали.
  • 23 липня у Франції завершили розшифровку переданих їм раніше чорних ящиків зі збитого Boeing, це стало одним з етапів технічного розслідування, що триває дотепер.
Читайте також:
Лейтенант Іван Баканов із "95 Кварталу" має сумніви щодо збиття літака МАУ в січні 2020 році у небі над іранською столицею.
12 січня, 11:13
Наступний раунд переговорів щодо збиття літака МАУ та виплати компенсацій має відбутися у жовтні в Тегерані
05.08.2020, 14:40
Іран готовий виплатити компенсації сім'ям загиблих у збитому авіалайнері, але станеться це після завершення розслідування
02.08.2020, 19:30
SpaceX планує запустити 52 ракети за рік – по одній на тиждень
18:22
Країна готова прийняти у себе більшу військову присутність НАТО.
17:55
Щоб не допустити вторгнення в Україну
15:17