Чиновники не поспішають подавати декларації

ПОЛІТИКА
11.12.2023, 18:25
Чиновники не поспішають подавати декларації

Хто у Верховній Раді, Кабінеті міністрів та Офісі президента подав декларації за 2021-2022 роки?

22% народних депутатів Верховної Ради подали до НАЗК декларації про майно та доходи за 2021 рік, за 2022 рік таких 14%. Більшість із них — представники «Слуги народу», однак у відсотковому співвідношенні лідерство закріпилося за двома депутатськими групами: «Відновлення України» та «Довіра». 

Така кількість декларацій наразі у реєстрі НАЗК після відновлення його публічного доступу після повномасштабного вторгнення. 

Чиновники не поспішають подавати декларації_1

Чиновники не поспішають подавати декларації_3

Чиновники не поспішають подавати декларації_5

Серед керівництва парламенту декларації подав лише голова ВРУ Руслан Стефанчук — за обидва роки. Натомість перший заступник спікера та колишній лідер партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко в інтерв’ю Руху ЧЕСНО у квітні заявляв, що він «у процесі подання», проте його декларацій досі немає в переліку. Також відсутні декларації в заступниці спікера від «Батьківщини» Олени Кондратюк.

Серед керівництва парламентських фракцій декларації за обидва роки подав лише голова монобільшості Давид Арахамія

Натомість в Кабміні задекларувалось сім урядовців за 2021 рік та 6 за 2022. Переважно, це колишні міністри, яких нещодавно звільнили та чинні міністри Дмитро Кулеба та Олександр Кубраков.

Чиновники не поспішають подавати декларації_7

Серед посадовців Офісу президента задекларувались п’ятеро заступників керівника ОП за 2021 рік та четверо за 2022 рік. 

Чиновники не поспішають подавати декларації_9

Декларації президента Володимира Зеленського та Андрія Єрмака за 2021-2022 роки в реєстрі НАЗК наразі відсутні.

Зазначимо, що до ухвалення закону про відновлення декларування, НАЗК оголосила добровільну кампанію декларування, Рух ЧЕСНО з березня 2023 року публікував дайджести з динамікою подання.

12 жовтня 2023 року набрав чинності закон про відновлення декларування. Одночасно стартувала й кампанія декларування за 2021-2022 роки, яка триватиме до 31 січня 2024 року. 

В НАЗК підкреслюють, що активізація подання декларацій відбувається наприкінці кампанії декларування. Тому в НАЗК очікують, що в січні декларуватимуться більш інтенсивно. 

Зазначимо, якщо ви не знайшли у Реєстрі декларацію певної особи, то це означає, що щодо неї до НАЗК надійшло подання про вилучення з публічного доступу. В агенції зазначили, що вилучення декларацій з публічної частини Реєстру декларацій можливе і після його відкриття до завершення чи скасування воєнного стану в Україні, однак у такому разі певний час вони перебуватимуть у відкритому доступі.

В НАЗК також підкреслили, що на підставі подань вилучаються з відкритого доступу не тільки декларації, а і повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, подані за всі періоди. Всі документи, подані до Реєстру декларантами, стосовно яких на підставі подань вже застосовані заходи захисту, вилучаються з публічного доступу автоматично. Ініціатором вилучення декларацій, поданих суб’єктами декларування, які наразі мобілізовані до лав ЗСУ, є Генеральний Штаб ЗСУ.

Джерело: «Рух Чесно»

Автор : Олександр Саліженко
Читайте також:
Полтава
Володимир Онищенко з дружиною задекларували 1,5 мільйона гривень доходів. Також вони задекларували $93,6 тис. заощаджень
02 квітня, 18:46
Полтава
В'ячеслав Ждан з дружиною отримали майже 3 мільйони гривень доходів. Також вони задекларували 4,5 млн грн, $92 тис. та € 21 тис. заощаджень
01 квітня, 17:45
Політика
Доходи Зеленського та членів його родини зросли втричі та становили понад 12,4 млн грн
30 березня, 07:05
Опінії
АТ «Укренерго» перетворили на суб’єкт приватного права. Тепер його керівництво може не подавати декларації.
30.12.2023, 15:26
Політика
Повний публічний доступ до Реєстру буде забезпечено НАЗК після завершення чи скасування воєнного стану в Україні.
11.12.2023, 09:00
Політика
Декларації військовослужбовців, мобілізованих до лав Збройних сил України, залишаються закритими з міркувань безпеки.
09.12.2023, 12:17