Чиновники Офісу Президента «кришують» тютюнового монополіста часів Януковича – джерело
Що цікаво, на Полтавщині, за інформацією поінформованих людей, тютюновий бізнес «тримає» очільник ГУНП Іван Вигівський.
Чиновники Офісу Президента «кришують» тютюнового монополіста часів Януковича – компанію «Тедіс Україна», прибравши до рук ринок реалізації тютюнових виробів.
Про це повідомляє телеграм-канал ЗеРада.
Поінформовані люди також стверджують, що існує зв'язок чиновників Офісу президента з російськими олігархами через підставні фірми.
Зазначається, що через «відкати» та прямий підкуп чиновників одеські бізнесмени зняли арешти зі своїх рахунків і в відкриту монополізували ринок тютюнової продукції в країні.
Передісторія вигідного бізнесу така: у 2011 році в Україні почала працювати компанія «Мегаполіс Україна». Вона була «дочкою» російського «Мегаполіс», що входить до групи компаній «Меркурій» російського олігарха Ігоря Кесаєва – власника збройового заводу імені В.А. Дегтярьова.
Таким чином 100% роздрібних продажів тютюнових виробів в магазинах країни були віддані «Мегаполіс», й всі виробники тютюну були тим чи іншим способом змушені укласти з ним довгострокові контракти.
«Методи знищення конкуренції були найрізноманітніші – від нацьковування на неугодні компанії податкової й відкриття адміністративних і кримінальних справ до більш радикальних дій», – наголошують в телеграм-каналі.
В такий нехитрий спосіб було створено компанію-посередника, яка стабільно отримувала і виводила в офшори десятки мільярдів прибутку.
Вигодонабувачами схеми на 50% були росіяни, інші 50% відправлялися в кишеню «Сім'ї Януковича».
Зазначається, що за документами «Мегаполіс Україна» значився на одеському бізнесменові Борисові Кауфмані, який був «обнальщіком Сім'ї».
Що цікаво, вигідний бізнес працює за принципом мережі – чи то політичної, чи то розвідувальної. В цьому питанні мали б розібратися спецслужби, як би вони працювали як слід.
І що особливо нам цікаво, на Полтавщині, за інформацією тих самих поінформованих людей, діє представництво «мережі». Його очолює (неформально звісно-ред) ніхто інший як очільник ГУНП Іван Вигівський.
Іван Вигівський
До слова, мережа під прикриттям даху в так званому правоохоронному органі контролює не лише чорний та частково білий ринок цигарок, але і проституцію та наркоторгівлю.
Як повідомляють джерела, у Вигівському Кауфман побачив перспективу ще коли перший працював в поліції Миколаївщини на керівній посаді, де відзначився «кришуванням» нелегального видобутку морського бичка. Та способом життя про який в Миколаєві добре знають в певних, вузьких колах, зокрема, задні сидіння його Volkswagen Touareg добре знайомі не лише морським бичкам, але й деяким морським русалкам.
Пам'ятаєте, співав Висоцький:
Епифан казался жадным, хитрым, умным, плотоядным,
Меры в женщинах и в пиве он не знал и не хотел.
В общем, так: подручный Джона был находкой для шпиона.
Так случиться может с каждым, если пьян и мягкотел.
Але повернемося до основної сюжетної лінії.
У 2015 році на підставі того, що кінцевими бенефіціарами частково були росіяни, «Мегаполіс» стали звинувачувати в «спонсоруванні тероризму».
Діяльність власників Мегаполіса взявся розслідувати Антимонопольний комітет, а активісти націоналістичних організацій провели серію блокувань роботи компанії в різних містах.
Втім, згодом Кауфман, який став наближеним вже президента Порошенко, «порішав питання»: АМК оперативно оголосив про виведення з-поміж акціонерів росіян, замість яких з'явилися двоє громадян Великобританії. А у травні 2016 г. «Мегаполіс» перейменували в «Тедіс Україна».
ЇЇ ж юридична адреса перемістилася з Тернополя до Одеси. Офіційно засновниками «Тедіс» є 6 офшорних кіпрських компаній, 2 з них пов'язані з фірмою «Альянс» Кауфмана, але Megapolis Holdings (Overseas) Limited російського олігарха Кесаєва також продовжує бути одним із засновників тютюнового гіганта.
Нагадаємо, у жовтні 2019 року Верховна Рада прийняла закон, що обмежує діяльність монополіста: він встановив граничну націнку для реалізації тютюнових виробів в 7% для «оптовиків», для роздрібної торгівлі – 13%.
Однак «тютюнове лобі» звинуватило ініціаторів закону в «вбивство бізнесу», стверджуючи, що працювати їм в таких умовах просто невигідно. АМКУ своєю чергою звинуватив виробників і «Тедіс» в картельній змові, наклавши рекордні штрафи в 6,5 млрд гривень.
З них 3,4 млрд грн повинен був виплатити сам «Тедіс».
«Але внаслідок втручання Кауфмана, який знайшов підхід, а простіше кажучи сплатив відкат у 20% суми штрафу, законопроєкт не був підписаний президентом. Через місяць уряд пішов на «мирову», понадіявшись на добру волю тютюнових компаній, які самі повинні були покінчити з монополією. Відповідний меморандум підписав з учасниками ринку міністр економіки Тимофій Милованов», – нагадують в телеграм-каналі.
Отже, вигідна справа Януковича продовжує приносити прибутки вже інших людям – в нинішній владі. І, зокрема, згаданим вище полтавським поліціянтам, які відзначалися спробою тиску на полтавський політикум та бізнес, в тому числі й на сім'ю головного редактора «Останнього Бастіону».