Чиновники Офісу Президента «кришують» тютюнового монополіста часів Януковича – джерело

КРИМІНАЛ
16.09.2020, 18:33
Чиновники Офісу Президента «кришують» тютюнового монополіста часів Януковича – джерело
Фото: Слово і діло

Що цікаво, на Полтавщині, за інформацією поінформованих людей, тютюновий бізнес «тримає» очільник ГУНП Іван Вигівський.

  
Чиновники Офісу Президента «кришують» тютюнового монополіста часів Януковича – компанію «Тедіс Україна», прибравши до рук ринок реалізації тютюнових виробів. 

Про це повідомляє телеграм-канал ЗеРада.

Поінформовані люди також стверджують, що існує зв'язок чиновників Офісу президента з російськими олігархами через підставні фірми. 

Зазначається, що через «відкати» та прямий підкуп чиновників одеські бізнесмени зняли арешти зі своїх рахунків і в відкриту монополізували ринок тютюнової продукції в країні.

Передісторія вигідного бізнесу така: у 2011 році в Україні почала працювати компанія «Мегаполіс Україна». Вона була «дочкою» російського «Мегаполіс», що входить до групи компаній «Меркурій» російського олігарха Ігоря Кесаєва – власника збройового заводу імені В.А. Дегтярьова.

Таким чином 100% роздрібних продажів тютюнових виробів в магазинах країни були віддані «Мегаполіс», й всі виробники тютюну були тим чи іншим способом змушені укласти з ним довгострокові контракти. 

«Методи знищення конкуренції були найрізноманітніші – від нацьковування на неугодні компанії податкової й відкриття адміністративних і кримінальних справ до більш радикальних дій», – наголошують в телеграм-каналі. 

В такий нехитрий спосіб було створено компанію-посередника, яка стабільно отримувала і виводила в офшори десятки мільярдів прибутку. 

Вигодонабувачами схеми на 50% були росіяни, інші 50% відправлялися в кишеню «Сім'ї Януковича». 

Зазначається, що за документами «Мегаполіс Україна» значився на одеському бізнесменові Борисові Кауфмані, який був «обнальщіком Сім'ї». 

Що цікаво, вигідний бізнес працює за принципом мережі – чи то політичної, чи то розвідувальної. В цьому питанні мали б розібратися спецслужби, як би вони працювали як слід.

І що особливо нам цікаво, на Полтавщині, за інформацією тих самих поінформованих людей, діє представництво «мережі». Його очолює (неформально звісно-ред) ніхто інший як очільник ГУНП Іван Вигівський.

Чиновники Офісу Президента «кришують» тютюнового монополіста часів Януковича – джерело_1

Іван Вигівський

До слова, мережа під прикриттям даху в так званому правоохоронному органі контролює не лише чорний та частково білий ринок цигарок, але і проституцію та наркоторгівлю.

Як повідомляють джерела, у Вигівському Кауфман побачив перспективу ще коли перший працював в поліції Миколаївщини на керівній посаді, де відзначився «кришуванням» нелегального видобутку морського бичка. Та способом життя про який в Миколаєві добре знають в певних, вузьких колах, зокрема, задні сидіння його Volkswagen Touareg добре знайомі не лише морським бичкам, але й деяким морським русалкам.

Пам'ятаєте, співав Висоцький: 
Епифан казался жадным, хитрым, умным, плотоядным, 
    Меры в женщинах и в пиве он не знал и не хотел. 
    В общем, так: подручный Джона был находкой для шпиона. 
    Так случиться может с каждым, если пьян и мягкотел. 

Але повернемося до основної сюжетної лінії.

У 2015 році на підставі того, що кінцевими бенефіціарами частково були росіяни, «Мегаполіс» стали звинувачувати в «спонсоруванні тероризму».

Діяльність власників Мегаполіса взявся розслідувати Антимонопольний комітет, а активісти націоналістичних організацій провели серію блокувань роботи компанії в різних містах.

Втім, згодом Кауфман, який став наближеним вже президента Порошенко, «порішав питання»: АМК оперативно оголосив про виведення з-поміж акціонерів росіян, замість яких з'явилися двоє громадян Великобританії. А у травні 2016 г. «Мегаполіс» перейменували в «Тедіс Україна».

Чиновники Офісу Президента «кришують» тютюнового монополіста часів Януковича – джерело_2
Кауфман в гостях у Порошенка

ЇЇ ж юридична адреса перемістилася з Тернополя до Одеси. Офіційно засновниками «Тедіс» є 6 офшорних кіпрських компаній, 2 з них пов'язані з фірмою «Альянс» Кауфмана, але Megapolis Holdings (Overseas) Limited російського олігарха Кесаєва також продовжує бути одним із засновників тютюнового гіганта.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року Верховна Рада прийняла закон, що обмежує діяльність монополіста: він встановив граничну націнку для реалізації тютюнових виробів в 7% для «оптовиків», для роздрібної торгівлі – 13%.

Однак «тютюнове лобі» звинуватило ініціаторів закону в «вбивство бізнесу», стверджуючи, що працювати їм в таких умовах просто невигідно. АМКУ своєю чергою звинуватив виробників і «Тедіс» в картельній змові, наклавши рекордні штрафи в 6,5 млрд гривень.
З них 3,4 млрд грн повинен був виплатити сам «Тедіс». 

«Але внаслідок втручання Кауфмана, який знайшов підхід, а простіше кажучи сплатив відкат у 20% суми штрафу, законопроєкт не був підписаний президентом. Через місяць уряд пішов на «мирову», понадіявшись на добру волю тютюнових компаній, які самі повинні були покінчити з монополією. Відповідний меморандум підписав з учасниками ринку міністр економіки Тимофій Милованов», – нагадують в телеграм-каналі.

Отже, вигідна справа Януковича продовжує приносити прибутки вже інших людям – в нинішній владі. І, зокрема, згаданим вище полтавським поліціянтам, які відзначалися спробою тиску на полтавський політикум та бізнес, в тому числі й на сім'ю головного редактора «Останнього Бастіону».

Читайте також:
В'ятрович запитав у Баканова чому російські агенти пречудово почувають себе в Україні.
22 січня, 16:04
Андрій Єрмак зміг домовитися з основними політичними àкторами залишити тему цін на ЖКГ виключно для ситуативних виступів на ТБ.
21 січня, 12:13
Корупційний інтерес, лобістські призначення, боротьба з патріотичною позицією серед депутатів – ось чим нині живуть кулуари Верховної Ради.
16 січня, 13:23
Соратниця Коломойського повторила звитягу російського терориста Гіркіна, надягнувши блузу в жовто-чорних георгіївських кольорах.
30.12.2020, 19:16
До параметрів ідентичності двох недолугостей...
19.12.2020, 11:18