Чому доля нашої планети залежить від однієї пластикової пляшки?

01.10.2020, 09:48

Чи знаєте, що відбувається з пластиковою пляшкою, яку ми викидаємо у сміття?

Перший варіант: її доля складеться, так само як і доля тонн іншого пластику — вона опиниться на величезному смітнику.

Потоки дощової води вбиратимуть високотоксичні компоненти пластику. Так з'являться небезпечні стічні води, котрі потім забруднять ґрунтові води та землю. Це призведе до знищення всієї екосистеми. А для того, щоби повністю розкластися пляшці знадобиться тисяча років.

Другий варіант принесене не менше шкоди. З невеликої річки пляшка потрапить до повноводної річки, яка винесе її в океан. Через декілька місяців пляшка опиниться біля Великої тихоокеанської сміттєвої плями. Це одне з п’яти місць скупчення пластику в океані. Деякі тварини часто заплутуються там, інші сприймають пластик за їжу, вживають його і після — помирають.

Ба більше, отруйні речовини пластику потрапляють до харчового ланцюга: пластик вживає анчоус, останнього з'їсть кальмар, його — тунець, якого пізніше ви побачите у себе на тарілці.

Найчастіше пластик не схильний до біорозкладання. Він продовжить ділитися на більш дрібні частинки та нескінченно буде плавати в океані.

Але є і третій варіант. Пляшка може опинитися в контейнері для пластику. Після її привезуть на завод, де пластик перетворять на сировину для вторинного перероблення.

А який варіант використовуєте ви?

Читайте також:
Полтава
Станом на тепер рівень засміченості водойми жахає навіть старожилів. Нарешті відповідні служби взялися виконувати свої посадові обов'язки.
07 травня, 14:55
Полтава
Попри те, що обласні чиновники обіцяли розчистити річище, водойма все більше стає схожою на відстійник. Куди поділи бюджетні кошти?
03 травня, 06:10
Полтава
Байдужі до долі рідного краю — благословенної Полтавщини — громадяни плюють на могили своїх предків. Причому, навіть не фігурально.
05 квітня, 08:23
Полтава
У Скороходівській і Чутівській громаді жителі не визначаться із тим, хто і чому викидає відходи у поля та на узбіччя. Звалище збільшується.
03 квітня, 12:36
Війна
Це відбувається через активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська
02 квітня, 09:03
Полтава
Стихійні звалища обабіч траси Решетилівка-Дніпро плюндрують неповторність нашого рідного краю. Громадяни засмічують, влада просто констатує.
29 березня, 06:03