Чому комах приваблює світло ?

19.06.2023, 08:42
Чому комах приваблює світло ?

Дослідники виявили три ключові аспекти, які відображаються у поведінці комах у відношенні до світла.

Ви коли-небудь замислювалися, чому метелик, який випадково потрапив у ваш будинок минулої ночі, продовжує літати навколо світильника на стелі? Або чому пастки для комарів з підсвічуванням так ефективні?

Недавнє дослідження, опубліковане на сервері bioRxiv, розкриває, що зв’язок між комахами та світлом може мати глибоке значення для їхнього організму.

Семюел Фабіан, дослідник з Імперського коледжу Лондона та співавтор цієї нової статті, пояснює, що світло впливає на регуляцію організму комах. Дослідники виявили три ключові аспекти, які відображаються у поведінці комах у відношенні до світла.

По-перше, коли комахи знаходяться поблизу світла, вони часто перевертаються догори ногами і падають, намагаючись летіти вверх ногами.

По-друге, після того, як вони перетинають світловий промінь, комахи часто починають стрибати навколо, піднімаються під крутим кутом і зупиняються, перш ніж знову опуститися.

Нарешті, вчені помітили, що комахи часто летять під прямим кутом до джерела світла, плануючи кругові траєкторії навколо нього, замість прямого польоту до нього. Хоча може здатися, що комахи просто бездумно летять на світло, насправді вважається, що системи контролю організму якимось чином втручаються, що спричиняє таку поведінку.

Науковці вважають, що комахи реагують на так звану “реакцію спинного світла” шляхом спроб утримувати світло спиною, коли вони наближаються до нього.

Цей феномен також спостерігається у деяких видів риб і є способом орієнтації тварин у просторі, дозволяючи їм утримуватися вертикально. Зазвичай цей механізм працює бездоганно, але в сутінках і на світанку комахи можуть втратити контроль над своїм рухом.

Дослідники вважають, що спосіб, яким комахи реагують на світло через реакцію спинного світла, визначає їхню поведінку. Таким чином, питання полягає не в тому, що приваблює комах до світла, а в тому, що зумовлює втрату контролю над рухом, коли вони наближаються до нього.

Це захоплююче дослідження може допомогти розкрити та пояснити багато важливих аспектів життя різних комах, що населяють наш світ.

Читайте також:
Полтава
На території Решетилівської громади фітосанітарні інспектори Держпродспоживслужби виявили рослиноїдну тлю різних видів.
21.08.2021, 07:51
Життя
Азіатський шершень Vespa mandarinia - найбільший у світі.
12.11.2020, 18:25
Життя
Загадкова для більшості європейців країна висхідного сонця притягує своєю унікальністю. Без перебільшення, нам є чому повчитися в японців.
вчора, 21:49
Життя
Придивіться до світлини, що ви бачите? — Ні, вам не привиділося, на устриці справді вигравіювано логотип виробника!
02 травня, 21:49
Життя
Причина — тисячі галасливих туристів з усього світу. Місцеві жителі втомилися від приїжджих, які не дають спокою ні в день, ні вночі.
30 квітня, 21:41
Життя
Цей робот може розвивати швидкість до 10 метрів за секунду і переносити вантажі до 10 кілограмів.
30 квітня, 15:30