Чому скисає молоко?

18 червня, 15:30

Молоко це смачний і корисний продукт. Але чому воно так швидко скисає? І як зберегти його свіжість довше?

У свіжому молоці містяться важливі поживні речовини. Також у молоці є лактоза — це молочний цукор. Завдяки лактозі молоко не скисає. Але коли свіже молоко постоїть якийсь час, воно набуває кислуватого смаку.

Чому ж так відбувається?

Якщо розглянути в мікроскоп крапельку несвіжого молока, то в ній можна побачити тисячі маленьких паличок. У свіжому ж молоці таких паличок немає. Саме через них молоко і скисає. Ці палички — живі бактерії. Вони потрапляють у молоко прямо з повітря.

Чому скисає молоко?_1

Бактерії харчуються цукром, якого багато в молоці. Вони перетворюють його в кислоту і молоко скисає. Ці бактерії називаються молочнокислі.

У шлунку людини вони вмирають, а кислота, що її вони виробляють, вбиває інші шкідливі бактерії, які живуть в нашому кишківнику. Користь молочнокислих бактерій встановив вчений Ілля Мечников.

Чому скисає молоко?_2

А як же зберегти молоко свіжим?

Сире молоко неможливо довго зберегти свіжим. Тому, потрібно його обробляти термічно. Наприклад, заморозити. Це продовжить термін зберігання до 4-6 тижнів. Але пам'ятайте, що рідина збільшується при заморожуванні, тому залиште всередині ємності трохи вільного місця.

Щоб розморозити молоко, просто покладіть його в холодильник. Повторне заморожування молока заборонено!

Чому скисає молоко?_3

Також молоко можна прокип'ятити. Термін зберігання збільшується до 4 діб, якщо в холодильнику — до 14 діб. Під час кип'ятіння гинуть шкідливі мікроорганізми, які можуть бути в сирому молоці. Але після закипання рівень білка і вітаміну С знижується.

Чому скисає молоко?_4

Ще один спосіб — пастеризувати молоко. Зробити це можна і в домашніх умовах. Потрібну посудину з молоком на 30 хвилин поставити на водяну баню. Важливо відразу ж охолодити молоко. У цьому випадку воно майже не втрачає корисних властивостей.

Чому скисає молоко?_5

Термін зберігання магазинного молока вказаний на пакуванні. Але відкрите молоко зберігатися вже менше. Чим нижче температура, тим більше період придатності. У холодильнику він доходить до 3 діб.

На третю добу молоко вже в критичному стані! Пити його неможна, але можна використати для випічки.

Читайте також:
Які етапи становлення довелося йому пройти, аби сьогодні ми користувалися звичним для нас комп’ютером?
13:10
Вже давно хочете почати сортувати сміття, але не знаєте як почати?
вчора, 10:55
Чи знаєте ви як давно з’явилася українська гривня?
08 липня, 12:15
Недарма кажуть, що кожна ідея може стати геніальним винаходом.
04 липня, 08:30
Чи знаєте ви, що перлини це наслідок самозахисту молюска?
02 липня, 14:30
Чи впевнені ви, що правильно чистите зуби?
01 липня, 18:05