Чому я не боюся атаки РФ, міркування

Опінії
16.01.2022, 15:45
Чому я не боюся атаки РФ, міркування

Росіяни схильні переоцінювати свої можливості та недооцінювати наші

Народний депутат України VIII скликання

Живе легенда, що нібито Іловайськ показав, що існує колосальна перевага російських регулярних військ над нашими. Однак в Іловайську значних втрат завдали по суті, партизанському загону, котрим на той час були ми, добровольці.

Це було, по суті, екзотичне зборище у своїй масі цивільних людей, не навчених як слід, погано озброєних і мало організованих (я був яскравим тому прикладом).

Та й цю «дику дивізію» росіянам вдалося постріляти в основному шляхом зради, зокрема – під час виходу злощасним «зеленим коридором» (вічна пам’ять Героям!).

Характерно, що багатьом росіянам з рядового складу навіть не повідомляли, що вони йдуть на українську територію. Це свідчить про те, що під час тих подій керівництво в Кремлі не було впевнене, що усі його солдати захочуть іти в Україну воювати – хоча тоді це було набагато більш простою справою, ніж тепер.

А далі був ДАП і Дебальцеве, де їм вдалося забрати театр бойових дій, але рахунок втрат був рівний, і здатність та волю нашу до спротиву це аж ніяк не зламало.

Росіяни схильні переоцінювати свої можливості та недооцінювати наші. Впаяний намертво у їх мозок міф про нашу другосортність змусив їх думати, що у 2014-му пів України впаде їм у руки з вдячністю. Натомість більшість воїнів на фронті склали саме вихідці з цих регіонів (шана їм і хвала).

Звісно, самовпевненість і пиха, як національні риси, штовхають їх знову і знову на завойовницькі війни. Але якщо вдасться якимось чином не допустити їм домінувати у повітрі, то – нічого вони нам не зроблять.

Характерно, що військо РФ не воювало з регулярними арміями з 1945 року. Грузинів в силу дрібного масштабу вдалося затиснути авіацією, і то при практичній відсутності засобів протиповітряної оборони було втрачено немало літаків.

Причому в Грузії РФ воювала так само як і в Чечні – наносячи ракетні та бомбові удари по містах, селам – по мирному населенню. Картинка такого лиха, страждань ні в чому не винних людей створить потужну підтримку для нас.

Розуміючи це, Путін може планувати радше невелику і недовгу операцію – або ж велику й остаточну для України, тобто операцію з захоплення Києва.

А що йому дасть невелика і недовга операція, крім мобілізації українського суспільства? Ну, а про те, щоб взяти Київ, йому годі й мріяти.

Читайте також:
Опінії
Намагання Білого дому догодити Кремлю зустрічає опір українців. Влада на Печерських пагорбах Києва мусить дослухатися до нашої нації.
25 березня, 14:53
Війна
Технічний збій в IT системі «Укрзалізниці» спричинила масштабна кібератака росіян, які намагалися викликати затримки руху поїздів.
24 березня, 09:39
Війна
російська стратегія хаосу: кібератаки, дезінформація і підтримка популістів
20 березня, 09:15
Політика
Толерантність — це прихована смерть у перспективі із біологічного погляду. Підтверджено століттями українсько-московитської історії.
17 березня, 11:12
Опінії
Пекін не хоче втратити наявну можливість стати новим глобальним гегемоном. Вашинґтон марно сподівається словами зупинити китайські дії.
10 березня, 20:30
Світ
Обернення Вашинґтона радісним обличчям дурня до Москви відновлює географію Холодної війни. Європа знову ділиться на «Східну» і «Західну».
09 березня, 11:45