Чому я не боюся атаки РФ, міркування

Опінії
16.01.2022, 15:45
Чому я не боюся атаки РФ, міркування

Росіяни схильні переоцінювати свої можливості та недооцінювати наші

Народний депутат України VIII скликання

Живе легенда, що нібито Іловайськ показав, що існує колосальна перевага російських регулярних військ над нашими. Однак в Іловайську значних втрат завдали по суті, партизанському загону, котрим на той час були ми, добровольці.

Це було, по суті, екзотичне зборище у своїй масі цивільних людей, не навчених як слід, погано озброєних і мало організованих (я був яскравим тому прикладом).

Та й цю «дику дивізію» росіянам вдалося постріляти в основному шляхом зради, зокрема – під час виходу злощасним «зеленим коридором» (вічна пам’ять Героям!).

Характерно, що багатьом росіянам з рядового складу навіть не повідомляли, що вони йдуть на українську територію. Це свідчить про те, що під час тих подій керівництво в Кремлі не було впевнене, що усі його солдати захочуть іти в Україну воювати – хоча тоді це було набагато більш простою справою, ніж тепер.

А далі був ДАП і Дебальцеве, де їм вдалося забрати театр бойових дій, але рахунок втрат був рівний, і здатність та волю нашу до спротиву це аж ніяк не зламало.

Росіяни схильні переоцінювати свої можливості та недооцінювати наші. Впаяний намертво у їх мозок міф про нашу другосортність змусив їх думати, що у 2014-му пів України впаде їм у руки з вдячністю. Натомість більшість воїнів на фронті склали саме вихідці з цих регіонів (шана їм і хвала).

Звісно, самовпевненість і пиха, як національні риси, штовхають їх знову і знову на завойовницькі війни. Але якщо вдасться якимось чином не допустити їм домінувати у повітрі, то – нічого вони нам не зроблять.

Характерно, що військо РФ не воювало з регулярними арміями з 1945 року. Грузинів в силу дрібного масштабу вдалося затиснути авіацією, і то при практичній відсутності засобів протиповітряної оборони було втрачено немало літаків.

Причому в Грузії РФ воювала так само як і в Чечні – наносячи ракетні та бомбові удари по містах, селам – по мирному населенню. Картинка такого лиха, страждань ні в чому не винних людей створить потужну підтримку для нас.

Розуміючи це, Путін може планувати радше невелику і недовгу операцію – або ж велику й остаточну для України, тобто операцію з захоплення Києва.

А що йому дасть невелика і недовга операція, крім мобілізації українського суспільства? Ну, а про те, щоб взяти Київ, йому годі й мріяти.

Читайте також:
Економіка
Новий-старий президент США серйозно налаштований боротися із засиллям КНР у світі. Проте як досвідчений бізнесмен здатен вигідно домовитися.
вчора, 14:45
Політика
Найгіршою зрадою є заклик не західних партнерів, а самих українців до українців замирюватися з агресором. Але перемовин не буде, це ілюзія.
19 листопада, 19:22
Політика
На берегах Потомака от-от вирішиться подальша доля планети. Прикро, що президентські перегони у США настільки доклалися до агресії РФ.
04 листопада, 14:52
Опінії
Сеул продовжить надавати Києву гуманітарну й обмежену фінансову допомогу. Натомість військової техніки та снарядів поки чекати не варто.
01 листопада, 21:45
Світ
Спеціальні служби, армія і флот ресурсної федерації московії посилюють гібридні атаки на Північноатлантичний альянс. Ескалації не уникнути.
30 жовтня, 06:05
Політика
Спілка Москви та Пекіна загрожує не лише Україні, а всьому світові. Північноєвропейські країни зрозуміли це і воліють убезпечитися.
04 жовтня, 12:30