Чому забойкотували польські фермери

Опінії
04 березня, 16:35
Чому забойкотували польські фермери

В Україні діє масштабна схема ухилення від оподаткування: «чорне» зерно купують за брудний кеш

Ситуація довкола блокування польськими фермерами експорту української сільськогосподарської продукції набирає обертів. Протягом двох років війни в Україні діють масштабні «чорні» схеми побудовані на експорті зерна.

Схема з «чорним зерном» використовується для ухилення від оподаткування і виведення валюти з країни. Необліковане зерно купують у фермерів за готівку та оформлюють на фіктивні компанії-одноденки, які експортують його за кордон.

Дорогою вантаж може декілька разів змінювати власника і зрештою продається кінцевому покупцю. Але отримані кошти залишаються у однієї з компаній-посередників і до України не повертаються. В Україні компанії одноднівки оголошуються банкротом, адже це фальшиві компанії.

Мережа таких фірм-однодневок може налічувати близько 500 одиниць. В схемі задіяні податкова, митниця, Держсанепіднагляд, БЕБ, СБУ, які покривають та не помічають очевидних «чорних схем», від яких страждає державний бюджет. Таким чином, експорт «чорного зерна» дозволяє відмивати та виводити за кордон доходи від інших тіньових схем, які передбачають продаж товарів чи послуг за готівку.

Чому забойкотували польські фермери_1

На експорті зерна побудовані масштабні схеми відмивання ПДВ через конвертаційні центри та виведення валюти за кордон, в обхід оподаткування. Від цього державний бюджет зазнає десятків мільярдів доларів.

Структурно конвертаційний центр складається з фіктивних фірм, банків та «своїх» людей у владі. Останнє є особливо важливим, оскільки дозволяє безперешкодно реалізовувати всі незаконні схеми.
За попередніми оцінками, експортери, які вивозили зерно за тіньовими схемами, не повернули до України до $20 млрд. виторгу. Відповідно від 20% до 50% експорту українського зерна може використовуватися для виведення валюти за кордон та відмивання грошей.

На перший погляд, можливо не зрозуміло для чого виводять кошти за кордон. Кошти які зароблені на тіньових схемах рано чи пізно можуть знайти правоохоронці, а з ЄС набагато тяжче повернути кошти в України. Також ніхто не відміняв розкішне життя, яке будь-який український чинуша хоче проживати. За ці кошти купується не рухомість, яхти та інші такі необхідні аксесуари розкішного життя.

Фактично група крадіїв пов’язана з владою та деякі не чисті на руку чиновники взяли всю країну в заручники. Від цього страждає наша економіка, яка не може відновитися через інтенсивні бойові дії та дії схематозників.

Минулого року, румунські журналісти розслідувачі з’ясували, що українське зерно експортують сумнівні компанії. Вони встановили, що половина українських експортерів не подала жодної митної декларації, а більшість поданих документів обробили за 90 хв, тобто на оформлення однієї декларації – 9 хв. 

За рік влада так і не вирішила проблему. Схематозники за цей час продовжили збагачуватися шляхом нелегальних операцій із зерном. Настав час, щоб на всю країну назвати назви компаній та прізвища людей які стоять за цими «чорними трейдерами».

Читайте також:
Кримінал
У березні 2022 року, посадовець придбав п'ять апартаментів у курортних містах Сакартвело — Батумі та Бакуріані.
12 грудня, 11:49
Політика
Експерт сумнівається, що голова АРМА Олена Дума не знала про дії своїх підлеглих.
12 грудня, 10:11
Кримінал
Суд конфіскував Mercedes, вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався посадовець міграційної служби.
11 грудня, 18:33
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
11 грудня, 17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
11 грудня, 10:07