Чому Захід боїться деколонізації РФ?

Опінії
19 вересня, 20:33
Чому Захід боїться деколонізації РФ?
Фото: Facebook

Щоби відповісти на це питання та зрозуміти його сутність, треба розібратися з термінологічною плутаниною. Чемно запрошую читачів!

Викладач Києво-Могилянської бізнес-школи

Лише один ключовий фактор невизначеності, який бачить Захід, — сила чи слабкість влади в Москві, — породжує два сценарії: консолідація імперії чи її колапс (обведено червоним на схемі). У західній одновимірний моделі інших факторів (отже, й інших сценаріїв) нема.

Два ключових фактори невизначеності, які бачимо ми, — сила чи слабкість влади у Москві та сила чи слабкість влади у регіонах — породжують 4 сценарії. Ось вони:

  • консолідація недо-імперії;
  • колапс РФ як держави;
  • контрольована дезінтеграція;
  • перебалансування влади.

Досі перебуваючи у пастці москвоцентризму, Захід (як аналітики, так і політики із дипломатами) не бачать або ж не визнають другий, регіональний фактор невизначеності. Це, по-перше, зациклює їх на двох сценаріях, обмежуючи рамку лише поганими сценаріями.

По-друге, породжує розбіжність в розумінні термінології. Для нас деімперіалізація, деколонізація — це посилення регіонів (обведено зеленим на схемі), а далі вже або керована дезінтеграція, або перебалансування (рефедералізація).

Для них деімперіалізація, деколонізація — це хаотичний колапс, якого вони бояться понад усе!

Саме тому ми використовуємо у спілкуванні із Заходом (де не визнають народів та регіонів і відтак мають одновимірну модель) термін «рефедералізація». Адже всі інші слова мають різні значення у нашій двовимірній моделі та в їхній одновимірній.

А між собою, у спілкуванні із національними рухами, із нашими однодумцями на Заході, Сході й Півдні, — із тими, хто розуміє двовимірну модель, яка ґрунтується на визнанні існування російських регіонів, — ми можемо сміливо використовувати будь-які терміни. Не тільки «деколонізація», звісно ж.

Чому Захід боїться деколонізації РФ?_1
Читайте також:
Світ
Найбільшою кількістю об'єктів нерухомості володіють двоюрідний брат Асада – Хафіз Махлуф – або підконтрольні йому компанії.
09 грудня, 16:05
Війна
Іран будує укриття для російських Су-35: з'явилися супутникові знімки
16 листопада, 07:44
Економіка
Це пов'язано зі зростанням військових витрат та дією санкцій.
13 листопада, 16:39
Світ
В результаті атаки одного окупанта було вбито ще одного, отримав тяжке поранення.
25 жовтня, 11:55
Війна
На території аеродрому «Чкаловський» у рф зайнялася адміністративна будівля, там проводиться евакуація.
16 жовтня, 17:33
Війна
Всьому виною західні санкції, навіть попри можливість їх обходу.
09 жовтня, 17:05