Чому зміна клімату на часі попри війну?

Опінії
12.11.2022, 08:45
Чому зміна клімату на часі попри війну?
Фото: Facebook

Урочисто стартувала #СОР27 — Конференція ООН зі зміни клімату. Україна теж бере у ній участь.

Народний депутат Верховної Ради України

Ба більше: навіть вперше має свій власний павільйон. Фактично, міжнародній спільноті показується, як росія нищить наше довкілля та якого майбутнього відновлення ми потребуємо.

Хтось може сказати – триває війна, розмови про клімат – це забавка мирного та ситого періоду; тому – не на часі. Я із цим взагалі не погоджуюся, далі поясню чому.

  • По-перше, протидія зміні клімату = ізоляція росії на енергетичному фронті.

Залежність Європи від росії, як основного постачальника енергоносіїв (40% газу, 25% нафти, 70% вугілля у 2021 році) відходить у минуле (зараз імпорт газу з росії – лише 7,5%). Енергія сонця та вітру, біометан, великі накопичувачі електрики, зелений водень, біодизель та біоетанол можуть розв'язати одразу дві проблеми світу – енергетичний шантаж росії та загрозу існування людства через зміни клімату.

Чому зміна клімату на часі попри війну?_1
  • По-друге, зелена енергетика – це енергетична безпека та стійкість України.

Не маймо ілюзій, імпортний природний газ заходить в Україну з росії. Постачання нафти не з Білорусі та росії виявилися дорогими при закупівлях та важкими в логістиці, а нафтопереробна інфраструктура – дуже вразливою.

Вугілля, з якого ми виробляємо чверть всієї електроенергії, ми також активно везли з росії. І тепер вкотре гостро постає питання, чи вистачить нам його запасів.

Імпортувати вугілля дорого і логістично складно через закриті порти. Єдине рішення для нас – підвищувати ефективність споживання енергоносіїв та заміщувати імпортні копалини на власну альтернативну зелену енергію, а виробити її ми можемо чимало.

  • По-третє, викопне паливо має страшну ціну – людські життя.

Згідно з дослідженням, у 2019 році 2 700 людей в Україні померли від хвороб, спричинених викидами вугільних теплоелектростанцій. Відносно всього населення, це у 20 разів більше ніж в Європейському союзі.

Ще більше людей живуть з проблемами зі здоров'ям – через забруднення від викопних палив. Тому, #СОР27 – це можливість для нас ще раз нагадати світові, що росія – безпекове та енергетичне зло.

Що ми готові та здатні бути партнером у зеленій трансформації світу без викопного палива. Для нас самих це дзвіночок, що у світі тривають великі зміни.

Це від нас залежить: чи за 5-10 років пропонуватимемо нікому не потрібні сховища й труби під природний газ, імпортувати вугілля та нафту, або бути самодостатніми експортерами зелених енергоносіїв. А на них, до слова, попит тільки зростатиме.

Чому зміна клімату на часі попри війну?_3
Читайте також:
Економіка
Александр де Кроо переконаний, що «атомна голка» Кремля висмоктує всі соки з європейської енергетики. Цьому слід нарешті покласти край.
25 березня, 07:18
Війна
Зранку росіяни влучили по ДніпроГЕС — найбільшій гідроелектростанції України. Запорізька АЕС на межі блекауту.
22 березня, 09:00
Політика
Задля виконання плану НАК «Нафтогаз» та АТ «Укргазвидобування» закачали до підземних сховищ неякісний газ.
23.12.2023, 09:15
Опінії
Критичні фактори успіху команди ГПУ «Шебелинкагазвидобування»
14.12.2023, 13:00
Війна
Чи є в «Укренерго» необхідний запас міцності?
21.09.2023, 13:35
Війна
Бюджет на захист електропідстанцій не виділили, нові трансформатори досі не приїхали.
18.09.2023, 11:07