Ціна миру: що має насторожити Україну

Опінії
26 квітня, 22:23
Ціна миру: що має насторожити Україну

Що приховують невизначені гарантії безпеки для України?

Політик, дипломат, громадський і державний діяч

Звісно, що поганий мир краще війни, але великі сподівання та завищені очікування не мають замилити око та втягнути в емоційну пастку.

Не має сенсу оцінювати частини, пункти планів, угод, концепцій. Тому що остаточні деталі в підсумку можуть мати набагато більше значення, ніж загальні фрази.

Але підходи до складних рішень у будь-якому разі мають базуватися на чесній відповіді на кілька базових питань.

По-перше, ці плани базуються на існуючий, хоча й серйозно підірваної чи навіть вже використаній за правом сильного міжнародно-правової системи, чи це вже інші рамки, де, наприклад, можна визнавати анексію законною, а не проявом агресії, визнання якої наразі є злочином?

У другому випадку розраховувати, що далі будуть якісь норми, правила, як мінімум, наївно.

По-друге, це план для зупинення вогню (ceasefire), перемир’я (truce) чи для стійкого миру (sustainable peace)?

По-третє, це вичерпний перелік умов, чи після всього цього раптом виникне у країни – агресора купа нових умов і чи посередник буде тоді це контролювати?

І нарешті останнє за переліком, але не за вагою питання: хтось аналізував, порахував, спланував, що буде з Україною та українцями, якщо після такої сумнівної з точки зору гарантій безпеки тимчасової перерви в активній фазі війни агресор поновить свої наступальні дії у кращих для нього умовах, і коли всі інші скажуть, що їх цілі досягнуті, а миротворча роль виконана?

Ми не можемо собі дозволити підписувати під тиском якийсь новий та дуже розмитий план фактично «на зворотному боці Будапештського меморандуму!».
Читайте також:
Опінії
Золотий унітаз як бюджетна політика.
вчора, 20:07
Війна
У 2019 році юдеї наглядно показали, як можна легко зманіпулювати типу людськими масами.
вчора, 19:00
Війна
Міністр оборони часів Кучми, регіонал, та генерал армії Олександр Кузьмук є радником Командувача сил ТрО.
07 грудня, 12:41
Опінії
Новий націоналізм здатна сформувати лише інтелектуальна молодь.
07 грудня, 12:26
Війна
Бо на фоні брехливого блазня путен геть здурів.
05 грудня, 07:15