Цирк «Шапіто» або переворот у Полтавській міській раді

ПОЛТАВА
31.08.2018, 20:27

17 позачергове засідання Полтавської міськради перетворилось на черговий скандал між мером та частиною депутатів, які вирішили власноруч переобрати нового секретаря міськради та представити шістьох нових депутатів. Імовірно, що депутати від «Самопомочі», СДП, «Рідного міста» та БПП вирішили влаштувати переворот, адже раніше Мамай призначив засідання на 21 вересня. Попри це 25 депутатів зібрали «свою» сесію з новообраними та Шамотою. 

Першими безперешкодно у сесійній залі з’явились троє «свободівців» на чолі з Юліаном Матвійчуком. Олександр Мамай, попри відмову визнати засідання правомірним , таки з’явився у міськраді. Проте одразу ж заявив, що вестиме сесію лише тоді, коли буде 22 голоси депутатів, яких визнало ТВК. Для цього має виступити голова міської ТВК Євген Ніколаєнко і відповідне рішення має бути затверджено на сесії. А питання щодо нового секретаря будуть вирішувати 21 вересня.

Опозиціонери спробували розпочати засідання після чого між присутніми сталась словесна сутичка. Міський голова наполягав на відсутності більшості серед депутатів, необхідної для відкриття сесії, оскільки шестеро нових колег ще не зареєстровані в системі. Супротивники дорікали йому у «відсутності на засіданні», адже той відмовився реєструватись у Шамоти.

Шамота заявив: оскільки мер «не з’явився» на засідання, то керуватиме сьогодні він. Проте Мамай був з цим аж ніяк не згоден, тому вступив у суперечку, під час якої Матковський спробував відібрати у міського голови мікрофон фізично. А тим часом до трибуни вийшов Євген Ніколаєнко. Шамота та Матковський запропонували Мамаю зареєструватись, проте той звернення проігнорував і залишив сесійну залу.

«Сесію проводити треба, якби був кворум. На сьогоднішній день електронною системою зареєстровані три депутати. Це не дозволяє розпочати пленарне засідання 17-ї позачергової сесії. Нічого абсолютно поганого в цьому немає; всі хочуть до влади. Я це все прекрасно розумію. Міський голова на сесії був, зареєструвалися електронною системою депутати, міський голова сесію не відкрив. Це все є в стенограмі. Хай спілкуються між собою», — прокоментував події Олександр Мамай.

Трохи згодом він додав, що всі рішення, за які проголосують депутати, недійсні, і є лише спробою захопити владу.

«Я запакую оце в гарний конверт і відправлю до СБУ. Їх не існує, цих рішень, адже сесія – не відкрита», — зазначим Мамай.

А тим часом «переворот» набирав обертів — Євген Ніколаєнко оголосив рішення комітету про визнання шести нових депутатів: Олени Чірікової-Зоріної, Миколи Перепелиці, Едуарда Волкова, Володимира Соколовського, Тетяни Юрченко та Дмитра Лаптєва, які замінили раніше відкликаних.

Загалом Шамота нарахував 25 депутатів, 22 з яких є представниками опозиції. Присутні фактично одностайно проголосували за обрання Шамоти головуючим на сесії, за таємне голосування щодо дострокового припинення повноважень секретаря міськради Оксани Деркач та виведення її зі складу виконкому.

Цікаво, чому голосувати вирішили таємно? Адже до цього всі присутні голосували одностайно. Невже вони передбачали результати голосування? Чи то просто домовились про все заздалегідь?

У залі з’явився Сергій Каплін. Після невеликої перерви депутати розпочали голосування, за результатами якого, лише 22 з 25 депутатів проголосували за звільнення Оксани Деркач з посади секретаря міськради. Три бюлетені були просто зіпсовані. Пригадуєте цю трійцю? Так, так, імовірно, що ними є ті самі «свободівці». 18 депутатів не голосували взагалі, бо ж просто не з’явились.

Підбиваючи підсумки «перевороту», або ж просто голосування, депутати оголосили про звільнення Оксани Деркач з посади секретаря та припинили її повноваження в органах місцевого самоврядування. На порядку денному залишилось лише одне питання — кандидатури на посаду секретаря міськради.

Проте, за словами Олександра Шамоти, виборам сьогодні не судилося відбутись, адже висувати кандидатуру на пост секретаря може лише міський голова. Якщо під час сесії її не підтримають, то у депутатського корпусу буде право запропонувати іншого претендента. А оскільки Олександр Мамай залишив сесійну залу, то депутати позбавлені можливості обрати нового секретаря сьогодні. На тому оголосили перерву в засіданні, а нову дату та час визначать згодом.

Спроба перевороту виявилась невдалою і депутати розчаровано почали розходитись. Біля виходу замаячив Каплін, котрий жваво почав щось розповідати Шамоті. Мабуть, ділився «на вушко» новим планом захоплення світу… чи то поки що хоча б Полтави.

Оксана Деркач, яка сьогодні була відсутня на засіданні, пізніше прокоментувала події так:

«Секретар міської ради — це посада. Мені повинні видати трудову книжку із записом про моє звільнення. До того часу — я перебуваю на цій посаді. Як я зрозуміла, 25 осіб зареєструвались сьогодні, але 6 із них не мали повноважень, тому кворуму не було. Відповідно, голова ТВК не мав права зачитувати рішення комісії. До того ж потрібно врахувати, що у судах розглядаються скарги 6 депутатів на незаконні рішення ТВК, а також скарги від тих членів ТВК, яких не запрошували на засідання. Є заяви і в правоохоронні органи».

Підсумовуючи ситуацію, ми не могли не звернути уваги на той факт, що депутати не змогли домовитись між собою навіть про елементарні речі. Тоді чого від них очікувати виборцям? Сьогодні ми стали свідками банальної спроби перевороту, аби дістатись до влади. Це приклад ситуації, коли одні намагаються посісти місце інших аби набити свої кишені грошима платників податків, а інші ніяк не хочуть «відходити від годівнички».

Читайте також:
Жінці загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
11:47
Більша частина новосанжарських виборців віддала свої голоси за «Слугу народу».
08:40
За попередніми даними поліція затримала 24 особи.
06:29
Цьому передували вечірні сутички поліціянтів з місцевими жителями, які заблокували дорогу до медичного закладу.
вчора, 20:16
Під медцентром «Нові Санжари» досі відбуваються сутички. Протестувальників оточила поліція, Нацгвардія та патрульні поліції.
вчора, 17:14
Паніка щодо евакуйованих із Китаю здійняла хвилю обурення.
вчора, 10:52