Цивільне міністерство хоче забрати собі усі військові технологічні розробки

Цивільне міністерство хоче забрати собі усі військові технологічні розробки

Жадібні цифро-покидьки продовжують підривати обороноздатність країни.

Експерт з кібербезпеки.

Федорівська мінцифра жадає перебрати на себе повноваження «реалізації державної політики у сферах цифрових інновацій та технологій, робототехніки та роботизації». 

Для цього дали команду ручним депутатам просувати законопроект 13142 

Якщо спрощено, він означає, що SMM-ники хочуть бути головним та єдиним розпорядниками коштів на виробництво та закупівлю будь-яких технологій для війська: дронів, роботизованих комплексів, ІТ-рішень, всього іншого. 

Міноборони України категорично проти цієї «ініціативи».

Головні причини:


а) збільшення витрат через ще одну бюрократичну надбудову;
б) суперечить повноваженням МОУ, яке власне і має проводити оборонні закупівлі – це його основна функція;
в) випробування зразків все одно проводять ЗСУ та МОУ – то нахіба цей цирк;
г) ще одна «паперова» прокладка вносить більше хаосу у координацію ІТ-розробок та роботизацію військ.

Також різко категорично проти цього законопроекту Головне науково-експертне управління Верховної Ради, зі схожими аргументами.

Мета цього двіжу Федорова зрозуміла – бабло і влада, влада і бабло.

Забрали у Міші закупівлю дронів – він шукає собі нові джерела харчування.

Вілли у Марбель’ї самі себе не куплять – тепер треба купляти ще й для ненароджених онуків – бо собі і дітям вже наколядував.

І це ж не перший наскок жижиталізаторів на МОУ: раніше вони всерйоз хотіли будувати оборонні споруди

Бо їм це здавалося жирним шматком, на якому можна добряче «заробити».

І до речі, у разі недайбоже прийняття останнього законопроєкту 13141, цифро-махінатори заберуть у СБУ їхній проєкт SeaBaby, а у ГУРа  - Magura.

Нагадаю, що це мега-успішні технологічні проекти безекіпажних катерів (БЕК), які частково потопили, частково загнали під шконку пафосний “чорноморський флот”.

Що буде після такого віджиму?

Передбачити доволі просто: ефективність проєктів впаде на порядок, а дані по проєктам - опиняться у гусні.

Аргументи? Їх є у мене.

Дію хакнули у 2022, усі 13 млн. записів потрапили до російських спецслужб, і це підтвердив американський суд присяжних штату Меріленд. 

Росіянське казино PinUp два роки забезпечувало усі платежі в додатку Дія - та ще й брало за це гроші з користувачів додатку.

Або ще один приклад: через масові розкрадання на закупівлях дронів (розслідування Громадського) та їхню низьку якість (заява Стерненка) , Михайла Федорова у листопаді 2024 відсторонили від кураторства над Держспецзв’язком.

Загалом розвиток подій у ретроспективі я бачу приблизно так: всунувши свою маріонетку на посаду заступника міністра оборони, Федоров намагався провернути такий самий фокус із ЗСУ. Але Генштаб жорстко та послідовно слав Мішу за рюзьким кораблем – що при Залужному, що при Сирському.

Але Міші все ще були потрібні УСІ гроші, тому він намагався віджати «під Катю» всі існуючі військові ІТ-проекти. І якось потихеньку це йому начебто вдавалося.

Аж тут раптом у лютому 2025 (в результаті незрозумілих мені закулісних  процесів), в МОУ призначають нового заступника міністра з питань впровадження у війська цифрових технологій: молодого капітана Валерія Чуркіна (вже майор), професійного ІТшніка (був техлідом на великій галері, на секундочку). А ще він створив та був командиром найуспішнішого ІТ-підрозділу ЗСУ: ЦМТР.

Після цього призначення Міша зрозумів, що скоро його протеже з МОУ можуть кишнути, оскільки швидко стане ясно її повна некомпетентність та абсолютна марність - на фоні досвідченого армійського фахівця-практика.

І тому замість продовжувати явно програну шахову партію, Федоров вирішив «перекинути дошку» і через ласих до чорного налу посіпак у Верховній Раді забрати у військових взагалі усі технологічні розробки. У тому числі повернути собі контроль за Держспецзв’язком та масові закупівлі БПЛА.

І ще цікава тенденція проглядається.

Рубати плісняві щупальця жижиталізаторів у Міноборони почав ще колишній заступник міністра Віталій Дейнега. Який на початку своєї каденції був дуже обережний та нейтральний. Усіх любив, з усіма дружив, усім хотів догодити.

Наприкінці каденції люто ненавидів федорівську банду.

Новий заступник міністра оборони Чуркін на посаді заледве три місяці – а вже відчуває на собі удавку «жижиталізаторів». Тому що замість дурноголових федорівських хлопчиків-дівчаток у МО почали заходити справжні ІТ-фахівці з бойовим досвідом – і цим заважають схематозам. Почали впроваджувати реальні працюючі рішення замість картонних декорацій. Тому кодла заметушилася і виблювала конвульсивний законопроєкт 13142.

На шкоду інтересам країни – а значить на користь інтересам ворога.

Як відомо, щоб уповільнити роботу працюючої системи – її слід безкінечно реорганізовувати. А ще - максимально бюрократизувати.

Чим Михайло Федоров і займається.

От тільки ця система – це військові технології.

Ключовий чинник перемоги або поразки у сучасній війні.

Але жадоба великих грошей заливає очі та інстинкт самозбереження.

Читайте також:
Опінії
Чому новий закон не рятує армію?
10:42
Війна
Цивільні додатки на військовій службі: як Signal став критично важливим.
вчора, 10:23
Війна
Наразі західні союзники обговорюють умови угоди.
28 квітня, 16:05
Політика
Про представника Дмитра Лубінця у Великій Британії.
28 квітня, 11:01
Опінії
Що приховують невизначені гарантії безпеки для України?
26 квітня, 22:23
Війна
Відхід Трампа від переговорів може залишити Україну у сильнішій позиції.
26 квітня, 16:17