ЦВК: У 18 громадах Донецької та Луганської областей провести вибори неможливо

ПОЛІТИКА
09 серпня, 15:30
ЦВК: У 18 громадах Донецької та Луганської областей провести вибори неможливо

ЦВК визначила перелік територіальних громад Донецької та Луганської областей, на території яких неможливо провести місцеві вибори.

Як повідомляє Голос України, 30 липня 2020 року ЦВК звернулась до Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій стосовно надання висновків щодо можливості організації підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

7 серпня 2020 року до Комісії надійшли такі висновки з інформацією про виборчі дільниці, утворені на територіях територіальних громад (населених пунктів) Донецької та Луганської областей, на яких місцеві вибори не проводяться, а також про виборчі дільниці, на яких можливо/неможливо здійснювати організацію підготовки та проведення місцевих виборів.

Проаналізувавши інформацію, надану Донецькою та Луганською військово-цивільними адміністраціями, Комісія дійшла висновку про неможливість проведення виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад цих областей та відповідних сільських, селищних, міських голів.

При цьому Комісія зазначила, що всю відповідальність за визначення відповідних територій несуть ті органи, які надали відповідну інформацію.

Таким чином, ЦВК взяла до відома надані висновки та на їх підставі встановила неможливість проведення відповідно до положень Виборчого кодексу України перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад Донецької та Луганської області та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року. До переліку таких громад входять 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області та 8 – Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.

Разом з тим, Комісія взяла до відома висновок Луганської ВЦА про те, що на території Новоайдарської селищної громади Щастинського району Луганської області на частині виборчих дільниць, зокрема, № 440265, 440266, 440271, 440272, 440277, неможливо здійснювати організацію підготовки та проведення місцевих виборів.

Досить дивно виглядає дана ситуація, оскільки Голови ОДА та ВЦА фактично позбавили частину громадян України права голосу.

Це викликало хвилю обурення серед місцевих жителів і їх можна зрозуміти.

ЦВК: У 18 громадах Донецької та Луганської областей провести вибори неможливо_1
Не можна зрозуміти, в цьому випадку, позицію нинішньої влади. Яким чином та коли так загострилася ситуація на цих, підконтрольних Україні територіях, що там неможливо провести вибори ? Також, слід врахувати й той факт, що на парламентських та президентських виборах дані виборчі дільниці працювали, люди голосували та ніяких проблем з цим не виникало.
Читайте також:
Документи кандидатів від партій подають представники місцевої партійної організації, кандидати-самовисуванці – самостійно.
24 вересня, 14:19
Політичний проєкт відомого олігарха з Дніпра кличе мерців віддавати свої голоси "За майбутнє".
22 вересня, 13:09
11,7% – сказали, що не планують голосувати на виборах.
21 вересня, 16:17
Згідно соціологічного дослідження, 65% українців вважають, що справи в країні рухаються у неправильному напрямку.
07 вересня, 15:40
Законопроєкт стосується кандидатів у депутати місцевих та обласних рад.
21 серпня, 10:02
У середньому один регіональний переліт «гаранта» коштує близько 250 тисяч гривень.
20 серпня, 17:46