Данія доставить перші танки Leopard 1 в Україну навесні

ВІЙНА
11.03.2023, 13:41
Leopard 1A5
Leopard 1A5
Фото: Ілюстративне фото

Україна має отримати 80 Leopard 1 до кінця року, а перші два десятки мають надійти "до літа"

Виконувач обов’язків міністра оборони Данії Троельс Лунд Поульсен назвав орієнтовні строки передання Україні танків Leopard 1 у межах візиту на німецьке підприємство FFG, що займається їхнім ремонтом.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" із посиланням на Європейську правду.

"Я дуже радий, що відвідав FFG. Я був там, щоб побачити, що робота з підготовки танків Leopard 1 для України просувається, і ми зможемо відправити їх якнайшвидше", – цитує Поульсена пресслужба Міноборони Данії.

"Пишаюся тим, що Данія у співпраці з іншими країнами підтримує українську боротьбу за свободу великою і важливою пожертвою, і ми все ще сподіваємося, що зможемо доставити перші танки в Україну навесні", - додав він.

Данія розпочала проєкт з відновлення танків Leopard 1A5 спільно з Нідерландами та Німеччиною на початку лютого 2023 року.

Першим етапом проєкту є якнайшвидша поставка танків для двох батальйонів – що еквівалентно приблизно 80 танкам – у найкоротші терміни.

Очікується, що перші Leopard 1 будуть готові навесні і використовуватимуться для навчання українських військових. Також у межах спільної ініціативи Україна отримає запасні частини та комплект боєприпасів до танків.

"Наша співпраця з передання такої великої кількості танків Leopard 1 узгоджується з постачанням танків в Україну іншими країнами, і наш спільний проєкт підкреслює важливість співпраці між країнами та промисловістю. Це має вирішальне значення для подальшої підтримки України", – наголосив Поульсен.

Раніше повідомляв, що Україна має отримати 80 Leopard 1 до кінця року, а перші два десятки мають надійти "до літа".

Читайте також:
Війна
ЗСУ отримають системи ППО IRIS-T, системи HIMARS та бронетехніку
14 червня, 16:22
Війна
ЗСУ отримають пускові установки та ракети «Mistral»
11 червня, 17:35
Опінії
Французький лідер поступово еволюціонує. Проте українцям не слід зачаровуватися популістичними заявами того, хто залежний від рейтингів.
09 червня, 12:54
Війна
Союзники працюють у напрямку постачання засобів протиповітряної оборони для ЗСУ
05 червня, 18:13
Війна
Раніше про відправку військових інструкторів в Україну заявили у Франції.
31 травня, 11:00
Війна
Франція може оголосити про своє рішення наступного тижня.
30 травня, 16:25