Дарваза: пекло на землі

12 листопада, 16:00

Це зловісне місце розташоване посеред пустелі Каракуми.

Якщо й існує на Землі пекло, то воно розташоване недалеко від маленького містечка Дарваза у Туркменістані.

Дарваза — це газовий кратер у Туркменістані. Але місцеві жителі та мандрівники називають його «Воротами пекла». Ось уже 49 років він не припиняє горіти.

Того, хто потрапить у кратер, чекає неминуча смерть. Все його дно покривають язики полум'я, деякі з них досягають у висоту 15 метрів. Діаметр кратера становить близько 60 метрів, а глибина — 20 метрів.

«Ворота пекла» в Туркменістані з'явилися 1971 року, коли біля села Дарваза радянські геологи знайшли чималі поклади блакитного палива. Під час буріння чергової розвідувальної свердловини геологи натрапили на підземну каверну — порожнечу, через що ґрунт провалився. 

Так утворилося велике провалля. З його дна почав стрімко виходити підземний газ.

Бурова вежа з усім обладнанням і транспортом провалилася під землю. На щастя, люди при цьому не постраждали. Щоби шкідливі для людей і тварин гази не виходили назовні, їх вирішили просто підпалити.

Геологи припускали, що пожежа через кілька днів згасне, але помилилися. З 1971 року природний газ, що виходить з кратера, безперервно горить вдень і вночі.

Читайте також:
У 2015 році хлопчик увійшов в історію медицини як перша дитина, котрій була зроблена успішна операція з пересадки обох рук.
19:12
Серце, дві нирки + родинна нирка = 4 врятовані життя!
15:10
Масові святкування Різдва і Нового року на вулиці з дотриманням соціальної дистанції можуть зменшити рівень захворюваності коронавірусом.
14:53
Колишній інженер Amazon Хав'єр Санчес винайшов додаток MeowTalk. Це своєрідний перекладач з котячої мови на людську.
20 листопада, 16:07
Поспішне застосування урядами країн перших антикоронавірусних фармакологічних препаратів не вплине на спалах інфекції.
20 листопада, 09:42
Статуя Адійогі Шиви занесена в Книгу рекордів Гіннеса як найбільша у світі бюст-скульптура.
19 листопада, 16:23