Created with Sketch.

Демонтаж антикорупціної інфраструктури

вчора, 16:57

Реакція світових ЗМІ на масштабні обшуки у НАБУ та САП.

Обшуки в НАБУ та САП паралізували роботу антикорупційних бюро та прокуратури й викликали занепокоєння Заходу. Про цю спецоперацію СБУ вже заговорили в світових ЗМІ.

Тепер Верховна Рада готується ухвалити законопроєкт, який посилює вплив генпрокурора на антикорупційну вертикаль.

Українські спецслужби затримали співробітників головного антикорупційного органу країни НАБУ та провели десятки обшуків. У НАБУ назвали цю операцію надмірною та такою, що фактично паралізувала його діяльність, пише Reuters.

СБУ затримала одного працівника НАБУ за підозрою у шпигунстві на користь росії та ще одного — через підозру у бізнес-зв’язках із росією. Щонайменше 15 детективів НАБУ стали обʼєктами обшуків, значна частина яких, за даними Бюро, повʼязана з дорожньо-транспортними пригодами та не має відношення до росії, зазначає Bloomberg.

Обшуки показують масштабний тиск влади на антикорупційні органи, зазначають в Transparency International і закликають Володимира Зеленського гарантувати їхню незалежність. Посли країн G7 заявили про «серйозне занепокоєння» подіями в НАБУ та планують обговорити це з керівництвом України, пише Bloomberg.

Верховна Рада підтримала ініціативу Офісу президента України щодо посилення контролю над незалежними антикорупційними органами країни – крок, який критики називають спробою надати команді Володимира Зеленського більше впливу на розслідування, пише FT.

Депутати Верховної Ради проголосували за законопроєкт, який фактично ліквідує незалежність НАБУ та його партнера САП, кажуть чотири депутати та посадовці, знайомі з перебігом голосування, з якими поспілкувалася Financial Times. Законопроєкт набрав 263 голоси, а ще одним голосуванням 246 депутатів схвалили негайне направлення закону Зеленському на підпис.

Спроба підпорядкувати НАБУ виконавчій владі – останній крок у низці дій проти проєвропейських активістів та антикорупційних кампаній, що викликали застереження щодо «повзучого авторитаризму» в умовах воєнного стану та занепокоєння західних партнерів України, підсумовує FT.

Депутат із близького до Зеленського кола зазначив FT, що ліквідація органів, які підтримують західні партнери України, може створити проблеми для Києва в критичний момент, оскільки «нам потрібні гроші». Однак фракція «Слуги народу» отримала вказівку від керівництва якнайшвидше ухвалити закон, щоб Зеленський міг його оперативно підписати.

 

Читайте також
50-денний ультиматум Трампа щодо України приречений на провал
Війна
росія посилює контроль над полем бою в Україні, поки Трамп дарує путіну 50-денне вікно
Війна
Як допомогти бізнесу
Економіка
Трамп вважає, що росія переможе у війні, - Politico
Політика
Політика «перевзування» Трампа доводить світ до сказу
Опінії
Що, якщо Україна впаде?
Війна