Хай ненавидять, аби любили.
Сьогодні день створення УНСО — легендарної націоналістичної організації.
Як відомо, 30 червня 1990 було утворено Українську Міжпартійну Асамблею (УМА), котра об'єднала різні патріотичні групи, організації та партії.
19 серпня 1991 для боротьби з ДКНС УМА створила загони Самооборони — УНСО.
8 вересня 1991 УМА перейменувалася в Українську Національну Асамблею, а УНСО стала її структурним силовим підрозділом. Організація отримала народну назву УНА-УНСО.
З того часу організація уславилася багатьма націєзахисними акціями в Україні та за її межами. Зокрема за кордоном бійці УНСО воювали за українські інтереси, проти кремлівських псів.
Серед іншого:
В 1992 стрільці УНСО брали участь в успішному умиротворенні кримських сепаратистів, придушенні сепаратистського руху на Закарпатті, який керувався представниками УПЦ Московського Патріархату.
З початку конфлікту в Придністров'ї УНСО взяла під захист українське населення саме там УНСОввці отримали свій перший бойовий досвід.
А Один з лідерів УНА-УНСО Анатолій Лупиніс (Дядя Толя) організовує повернення понад шість тисяч українських офіцерів з гарячих точок СНД в Україну.
В 1993 у боротьбі проти абхазьких, проросійських сепаратистів у Грузії брав участь добровольчий корпус УНСО «Арго», котрий особливо відзначився в боях під Сухумі та в Кодорській Ущелині.
У вересні 1993 УНСО проводить акцію протесту проти підписання союзного договору з росією. Дуже оперативно, під тиском росії, Верховна Рада приймає закон про заборону воєнізованих формувань, маючи на увазі УНСО.
У лютому 1994 в Києві масово затримують бійців УНА-УНСО та декотрих ув'язнюють, в тому числі кандидатів у народні депутати.
Невдовзі, у грудні 1994, коли російські війська вдерлися на територію Чеченської Республіки у Грозному починає діяти Інформаційний Центр «Вільний Кавказ», яким керує Сашко Музичко «Білий». Підрозділ УНСО «Вікінг» забезпечує охорону іноземних журналістів, які робили репортажі з зони бойових дій. Тоді ж УНСОвці успішно воюють проти російських окупантів на боці чеченців.
18 липня 1995 року активісти УНА-УНСО разом з іншими патріотами зуміли поховати Патріарха УПЦ КП Володимира на Софіївському майдані. У відповідь тодішній режим припиняє реєстрацію партії УНА.
У травні 1996 у Харкові, УНА-УНСО зриває проведення установчого з'їзду філії ЛДПР Жириновського.
А Участь УНА-УНСО в 1999 в місцевих виборах завадила Григорію Суркісу стати київським мером, а Віктору Медведчуку — провести в Київську міську раду велику фракцію депутатів.
2000 року УНСОвці в таборах під Мінськом вели підготовку до білоруської революції. На жаль, білоруси не наважились на виступ. Бійці УНСО пройшли екзамен мобілізації в умовах жорсткої конспірації.
Під час акції «Україна без Кучми» УНА-УНСО охороняє наметове містечко на Майдані, організовує спротив по всій Україні. Події 9 березня 2001 біля Адміністрації Президента призвели до репресій проти організації...
Тим подіям присвячується
І це далеко не повний список тих корисних національно значущих справ, які зробили хлопці і дівчата з УНСО.
Далі були участь в Помаранчевій революції та Революції Гідності…
Без них українці могли ще років двадцять тому відчути, що то таке: життя в умовах путінського терору.
До слова, УНСОвці завжди вирізнялися неповторним стилем та почуттям гумору.