День в історії: 26 травня 2014 року почалися бої за Донецький аеропорт

ПОЛІТИКА
26.05.2021, 17:44
День в історії: 26 травня 2014 року почалися бої за Донецький аеропорт
Фото: Фейсбук

В цей день “народилися” українські кіборги.

 26 травня 2014 відбувся перший бій між українськими військовиками та проросійськими збройними угрупованнями за встановлення контролю над летовищем Донецького міжнародного аеропорту. Штурмові групи росіян були змушені відступити і зазнали важких людських втрат.

За словами терориста Олександра Бородая, їх загальні втрати у бою 26 травня становили приблизно 100 осіб. Серед загиблих у бою 26 травня, було ідентифіковано 33 громадян РФ, серед них і спецпризначенці.

Після цього бою бойовики кілька місяців не робили спроб штурму, проте восени 2014 року бойові дії поновилися у значно більшому масштабі.

В цілому оборона ДАПу тривала 242 дні (за даними деяких із захисників летовища 244).

Українці ж сьогодні згадують про початок оборони ДАПу.

"В цей день українські воїни вибили звідти російських окупантів. Тоді вони зайняли оборону, яку ворог не зміг подолати.
Незламність захисників Донецького аеропорту стала легендарною. Через неї їх і стали називати "кіборгами". І через неї вони стали прикладом мужності та стійкості. Адже тримали позиції доти, доки саме приміщення не було зруйновано. Оборона аеропорту тривала 242 дні — довше ніж розпіарена радянською владою оборона Севастополя чи Сталінграда. Кіборги витримали — не витримав бетон"
, — наголошують на сторінці Руху опору капітуляції у ФБ.

“Захисники України вистояли у ДАПі, яких вороги назвали "КІБОРГИ"... Вічна шана і пам'ять Героям, пам'ятаємо про полеглих і сором та ганьба зрадникам української ідентичності і ворогам з Московії. ДНК вільних українських козаків, альтів, скіфів і інших пращурів Духа відвічної стихії у скрутні часи проявляє в українцях відвагу, жертовність, "безбашеність", тому Слава нації!!!”, — написав ветеран ДУК ПС Віталій Онищенко.

"Бій 26 травня за новий термінал став точкою відліку. Тоді Збройні Сили України вперше показали свій характер у бою з переважаючим і сильним противником. “Українські військові вийшли з бою без втрат, надовго закріпившись на стратегічно важливому об’єкті. Таким був результат операції, яка здійснювалась за підтримки штурмової авіації та бойових гелікоптерів", —  на сторінці у ФБ "Україноботи всіх країн" — об'єднуємося, цитують користувача Олега Вишнякова.

"Наприкінці вересня 2014 року українські захисники аеропорту стали відомими як “кіборги”. Згідно з українськими джерелами, уперше їх кіборгами назвав сепаратист, який намагався пояснити причину того, що озброєні проросійські бойовики не можуть зломити запеклий опір оборонців аеропорту", нагадують на сторінці "Херсон обо всем".

А користувач ФБ Східний Котик нагадав, що Захисники Донецького аеропорту належали до багатьох українських військових формувань як Збройних сил України, так і добровольчі підрозділи. Він у себе на сторінці у ФБ навів список всіх підрозділів, які воювали в аеропорті.

Читайте також:
Полтава
Він одним із перших рушив на фронту, коли 24.II.2022 росіяни вдерлися в Україну. Свою смерть зустрів у бою за Куп'янськ торік весною.
13 листопада, 12:36
Полтава
28-річний мужній військовослужбовець Збройних Сил України поліг смертю хоробрих у бою торік у липні. Нині його Чин закарбували у граніті.
10 листопада, 15:12
Війна
Бойовий колектив 1-го Окремого штурмового батальйону ініціює вшанування із нагоди дня народження легенди українського добровольчого руху.
30 жовтня, 13:41
Полтава
8 жовтня 2022 року під час звільнення Харківщини уродженець Полтавщини старший лейтенант Олександр Єлісєєв отримав смертельне поранення.
25 жовтня, 12:34
Полтава
Випускників опорного освітнього закладу громади Ліцей №1 вшанували квітами, сльозами і хвилиною мовчання. Їхній Чин закарбовано у граніті.
26 вересня, 19:27
Некролог
Молоду націоналістку й учасницю бойових дій Наталя Кузнєцову-Панаско поховали в Олександрії. Це було рідне місто борчині за волю України.
30 серпня, 21:43