Депутати хочуть підвищити оплату праці своїм помічникам

ПОЛІТИКА
19.06.2020, 13:02
Депутати хочуть підвищити оплату праці своїм помічникам

Депутатський фонд оплати праці хочуть збільшити на 9000 гривень!

На сайті Верховної Ради опублікували текст законопроєкту №3645 «Про внесення змін до Положення про помічника-консультанта народного депутата України та Постанови Верховної Ради України «Про фінансове забезпечення діяльності народного депутата України». Авторами проєкту є представники «Слуги народу», серед яких: Сергій Кальченко, Ольга Савченко, Оксана Гринчук, Павло Фролов та інші.

Автори пишуть, що метою законопроєкту є удосконалення порядку використання загального фонду, що встановлюється на оплату праці помічників-консультантів народного депутата, унормування можливості виплати помічникам-консультантам народного депутата матеріальної допомоги для розв'язання соціально-побутових питань тощо.

Що пропонують народні обранці?

Автори у законодавстві пропонують прописати наступні норми:

- Помічником-консультантом народного депутата може бути лише громадянин України, який вільно володіє державною мовою.

- Зарахування на посаду помічника-консультанта народного депутата проводиться на підставі письмового подання депутата Керівнику Апарату Верховної Ради, в якому зазначаються: П.І.Б. кандидата на посаду, зарахування на постійній основі чи за сумісництвом, строк дії трудового договору, розмір встановлюваної заробітної плати, дата зарахування.

- До письмового подання депутата додаються особиста заява особи, яку приймають на цю посаду, та інші документи, передбачені законодавством.

Оплата праці помічника-консультанта народного депутата України

У межах загального фонду, встановленого депутату для оплати праці помічників, народний депутат самостійно:

1) визначає кількість помічників-консультантів, які працюють за строковим трудовим договором (на постійній основі чи за сумісництвом) або на громадських засадах;

2) здійснює розподіл місячного фонду заробітної плати помічників-консультантів, що не може бути нижчим за встановлену законом мінімальну заробітну плату;

3) звертається з поданням до Керівника Апарату Верховної Ради про виплату помічникам матеріальної допомоги для розв'язання соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати відповідних помічників-консультантів та матеріальної допомоги для оздоровлення під час надання щорічної основної відпустки.

Виплати заробітної плати за час щорічної основної та додаткової відпусток помічників-консультантів, грошової компенсації за всі невикористані ними дні щорічної основної та додаткової відпусток, здійснюються виключно коштом та в межах загального фонду, встановленого народному депутату для оплати праці помічників, та не можуть бути виплачені користуючись з інших бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради.

Щорічна основна відпустка помічникам депутата надається у період відпустки самого народного депутата. При цьому за погодженням з народним депутатом відпустка може бути перенесена на інший період або поділена на частини будь-якої тривалості за умови, що одна безперервна частина щорічної основної відпустки становитиме не менше 14 днів.

У разі не використання щорічної відпустки протягом 12 місяців після закінчення робочого року, народний депутат в межах загального фонду, встановленого йому для оплати праці помічників-консультантів, має передбачити кошти для грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки.

При цьому депутати пропонують встановити загальний місячний фонд для оплати праці в розмірі 29,2 прожиткових мінімумів (59 188,4 грн). Тобто якщо два помічники, то кожен з них може отримати приблизно по 29 тис. грн щомісяця. На сьогодні фонд оплати праці помічників складає 25 прожиткових мінімумів (50 675 грн).

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Парадоксально, але іноземні інвестори більше бояться дій вітчизняних правоохоронців, ніж прямої агресії Кремля.
31.12.2020, 08:51
Україною керують невігласи, так звані "слуги народу", які ведуть її до прірви у час гібридної війни та пандемії.
26.11.2020, 08:59
Фінансова спецустанова ООН виставила низку вимог Зе-владі для отримання нового траншу кредиту.
23.11.2020, 13:44
Уряд Литви пішов хибним шляхом для подолання економічної кризи, спричиненої пандемією коронавірусу.
09.11.2020, 12:34
Чим довше Реджеп-Тайїп Ердоган воює на 3 зовнішні фронти, тим швидше гіршають справи всередині самої Туреччини.
07.11.2020, 12:00
З 1 травня по 1 жовтня 2020 року 8 мільйонів громадян США опинилися на межі виживання.
19.10.2020, 08:09