Депутати хочуть підвищити оплату праці своїм помічникам

ПОЛІТИКА
19 червня, 13:02
Депутати хочуть підвищити оплату праці своїм помічникам

Депутатський фонд оплати праці хочуть збільшити на 9000 гривень!

На сайті Верховної Ради опублікували текст законопроєкту №3645 «Про внесення змін до Положення про помічника-консультанта народного депутата України та Постанови Верховної Ради України «Про фінансове забезпечення діяльності народного депутата України». Авторами проєкту є представники «Слуги народу», серед яких: Сергій Кальченко, Ольга Савченко, Оксана Гринчук, Павло Фролов та інші.

Автори пишуть, що метою законопроєкту є удосконалення порядку використання загального фонду, що встановлюється на оплату праці помічників-консультантів народного депутата, унормування можливості виплати помічникам-консультантам народного депутата матеріальної допомоги для розв'язання соціально-побутових питань тощо.

Що пропонують народні обранці?

Автори у законодавстві пропонують прописати наступні норми:

- Помічником-консультантом народного депутата може бути лише громадянин України, який вільно володіє державною мовою.

- Зарахування на посаду помічника-консультанта народного депутата проводиться на підставі письмового подання депутата Керівнику Апарату Верховної Ради, в якому зазначаються: П.І.Б. кандидата на посаду, зарахування на постійній основі чи за сумісництвом, строк дії трудового договору, розмір встановлюваної заробітної плати, дата зарахування.

- До письмового подання депутата додаються особиста заява особи, яку приймають на цю посаду, та інші документи, передбачені законодавством.

Оплата праці помічника-консультанта народного депутата України

У межах загального фонду, встановленого депутату для оплати праці помічників, народний депутат самостійно:

1) визначає кількість помічників-консультантів, які працюють за строковим трудовим договором (на постійній основі чи за сумісництвом) або на громадських засадах;

2) здійснює розподіл місячного фонду заробітної плати помічників-консультантів, що не може бути нижчим за встановлену законом мінімальну заробітну плату;

3) звертається з поданням до Керівника Апарату Верховної Ради про виплату помічникам матеріальної допомоги для розв'язання соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати відповідних помічників-консультантів та матеріальної допомоги для оздоровлення під час надання щорічної основної відпустки.

Виплати заробітної плати за час щорічної основної та додаткової відпусток помічників-консультантів, грошової компенсації за всі невикористані ними дні щорічної основної та додаткової відпусток, здійснюються виключно коштом та в межах загального фонду, встановленого народному депутату для оплати праці помічників, та не можуть бути виплачені користуючись з інших бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради.

Щорічна основна відпустка помічникам депутата надається у період відпустки самого народного депутата. При цьому за погодженням з народним депутатом відпустка може бути перенесена на інший період або поділена на частини будь-якої тривалості за умови, що одна безперервна частина щорічної основної відпустки становитиме не менше 14 днів.

У разі не використання щорічної відпустки протягом 12 місяців після закінчення робочого року, народний депутат в межах загального фонду, встановленого йому для оплати праці помічників-консультантів, має передбачити кошти для грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки.

При цьому депутати пропонують встановити загальний місячний фонд для оплати праці в розмірі 29,2 прожиткових мінімумів (59 188,4 грн). Тобто якщо два помічники, то кожен з них може отримати приблизно по 29 тис. грн щомісяця. На сьогодні фонд оплати праці помічників складає 25 прожиткових мінімумів (50 675 грн).

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Теперішньому "гаранту" важко впоратися з політичним порядком денним в Україні, тому про порятунок економіки йому взагалі ніколи думати.
23 липня, 14:36
Українцям доведеться адаптуватися до цього вірусу, виробити імунітет.
14 липня, 16:55
2020 рік відзначиться для України найбільшим економічним обвалом з 2014 року.
07 липня, 17:10
За п'ять місяців 2020 року виробництво хліба скоротилося майже на 14%.
28 червня, 13:08
Упродовж червня поточного року понад 1,5 мільйона американців стали на облік держаної служби зайнятості.
26 червня, 10:00
В Україні понад 6 мільйонів людей можуть опинитись за межею бідності через соціально-економічну кризу.
15 червня, 15:43