Державна ОГХК відправила продукцію в окупований Крим

КРИМІНАЛ
05 серпня, 16:45
Державна ОГХК відправила продукцію в окупований Крим

Ільменіт виробництва (ОГХК) відвантажується на адресу ПрАТ «Кримський ТИТАН» в окупованому Криму.

Про це повідомляє сайт «Миротворець». 

Відправка законспірована і здійснюється за маршрутом Одеса-Хопу-Феодосія-Армянськ двома суднами: грецьким VENTO і сирійським SOURIA. Останнє перебуває в списку санкцій фінансової розвідки США, позаяк неодноразово порушувало заборону на вхід у територіальні води Криму. 

На сайті порталу «Дело» говориться, що судна доставляють Іршанський ільменіт ОГХК об'ємом 24 тис. тонн і вартістю EUR 3,7 млн. Він придбаний в ОГХК за контрактом німецької ITS (International Trade & Sourcing GmbH & Co). Її директор — Олег Цюра уклав угоду з керівником ОГХК Пітером Девісом на постачання цих обсягів 17 червня. 

Експерти стверджують, що контракт Девіса і Цюри незвичний для ринку. «Він передбачає розрахунок у євро, а котирування на ринку, як правило, в доларовому еквіваленті. Допускаю, що це допоможе уникнути доларового комплаєнсу і не потрапити в халепу з американськими правоохоронцями. По-друге, контракт не передбачає постачання зразків продукції, які можна було б протестувати, а саме так роблять трейдери або переробники, які вперше мають справу з титановою сировиною (ITS в цьому бізнесі раніше помічена не була). По-третє — трейдер готовий взяти відразу великий обсяг продукції - 24 тис. тонн, не протестувавши його », - аналізує директор ІА "Інфоіндустрія" Дмитро Гордійчук. Очевидно, вважає експерт, покупець знає, що бере. Саме ільменіт Іршанського ГЗК забезпечував «Кримський Титан» до 2014-го року. «Перевірений ільменіт не потрібно тестувати, а відтоді Іршанський ГЗК не міняв технологію виробництва», - говорить Гордійчук. 

Ільменіт ОГХК відвантажується в окупований Крим за сприяння керівництва ОГХК і Фонду держмайна. Про це розповіли виданню портовики. «З боку ОГХК за забезпечення угоди відповідав член правління Юрій Соловей, близький до екскерівника Адміністрації морських портів України Юрія Васькова. Саме вони, за словами працівників порту, «пушили» завантаження VENTO без певного порту вивантаження. А коли митники затримали відправку, в процес втрутився голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко. 

Відвантаження ще йде. 3 серпня судно «SOURIA» затарюють другою партією ільменіту в турецькому порту Hopa. Це видно з портових звітів «миротворця». 

Об'єднана гірничо-хімічна компанія створена в серпні 2014 року. Управляє Іршанський гірничо-збагачувальним комбінатом і Вільногірському гірничо-металургійним комбінатом. 2018 рік завершила з чистим прибутком 114,9 млн грн. Вартість активів становить 3,4 млрд грн. У лютому 2020 року Фонд держмайна змінив керівництво компанії. З квітня ОГХК керує Пітер Девіс. Підприємство виставлено на приватизацію у 2020 р.

Читайте також:
Чергову врізку було виявлено у Гадяцькому районі
04 вересня, 10:52
ФБР обшукало офіс американської компанії Optima, яку ПриватБанк підозрює у відмиванні виведених з банку грошей
04 серпня, 19:30
У ДБР розпочали досудове розслідування щодо правоохоронців, котрі брали участь у спецоперації по затриманню Романа Скрипника
02 серпня, 09:55
Романа Скрипника, який 23 липня у Полтаві захопив у заручники полковника, вбито під час спецоперації неподалік Опішні.
01 серпня, 08:58
Борг різко зріс внаслідок зовнішніх запозичень.
28 липня, 17:30
Уряд національної згоди Лівії, що перебуває у Триполі, збирає докази військових злочинів, вчинених загонами так званої "Національної армії".
12 липня, 12:43