Держгеонадра віддали соратнику Януковича стратегічне державне підприємство КП «Кіровгеологія»

ЕКОНОМІКА
11.07.2020, 18:59
Соратники: Віктор Янукович і Микола Злочевський
Соратники: Віктор Янукович і Микола Злочевський

Кіровгеологія» володіє всією секретною інформацією щодо покладів особливо рідкісних і цінних копалин.

Глава Державної служби геології і надр (Держгеонадра) Роман Опімах віддав контроль над стратегічним підприємством у сфері розробки уранових руд КП «Кіровгеологія» людям з орбіти олігарха Миколи Злочевського.

Про це йдеться в журналістському розслідуванні, яке опублікував «Цензор.НЕТ».

У розслідуванні стверджується, що керівниками державного підприємства «Кіровгеологія» призначені Сергій Гурський, батько якого був заступником Злочевського під час його перебування міністром, і Дмитро Брагін, до недавнього часу співробітник офісу «Бурісми» – підконтрольної Злочевському. 

Як відомо, КП «Кіровгеологія» – це стратегічне державне підприємство, яке володіє всією секретною геологічною інформацією щодо покладів особливо рідкісних і цінних корисних копалин, також таких як уран, бурштин, золото, дорогоцінні кольорові металів.

Отримавши дану інформацію, Злочевський – якому НАБУ і САП оголосили підозру – може забрати у держави найцінніші природні багатства, попереджують журналісти.

Інтернет-видання звертає увагу на те, що громадські організації і спеціалізовані асоціації, що займаються питаннями контролю за використанням держгеонадр, вимагають відставки Опімаха і розслідування його махінацій компетентними органами.

Нагадаємо, Злочевський з 2006 – депутат від Партії регіонів. Після перемоги Януковича на виборах президента – голова Держкомітету матеріального резерву України, потім – міністр екології, заступник секретаря Ради нацбезпеки за часів Андрія Клюєва.

Читайте також:
Кримінал
Організатор конвертаційного центру Вадим Богомол напередодні затримання намагався виїхати з України.
24 жовтня, 19:07
Політика
Як співзасновник Monobank опинився серед тих, хто розграбував найбільший банк України.
22 жовтня, 13:43
Історія
Адміністрація Лувру оприлюднила перелік предметів, викрадених грабіжниками.
20 жовтня, 16:01
Кримінал
Хабарі, алкоголь і безкарність: портрет «академіка» Сергія Чмиря.
16 жовтня, 09:35
Війна
Салтівський районний суд Харкова виніс вирок у справі про побиття вчителя історії працівником ТЦК у травні 2025 року.
07 жовтня, 11:51
Кримінал
В Івано-Франківській області постане перед судом батько-вихователь дитячого будинку сімейного типу. Він бив і принижував дітей-вихованців.
30 вересня, 08:05