Держсекретар США Рубіо планує відвідати Панаму після заяв Трампа щодо Панамського каналу

СВІТ
23.01.2025, 16:38
Держсекретар США Рубіо планує відвідати Панаму після заяв Трампа щодо Панамського каналу

Рубіо також планує відвідати Гватемалу, Сальвадор і Коста-Ріку.

Державний секретар CША Марко Рубіо планує наступного тижня відвідати Панаму у рамках поїздки до Латинської Америки, що буде його першим закордонним візитом на посаді.

Про це пише Bloomberg з посилання на власні джерела.

За даними співрозмовника агентства, в рамках поїздки Рубіо також планує відвідати Гватемалу, Сальвадор і Коста-Ріку.

Ця поїздка стане першою для Рубіо після того, як у вівторок, 21 січня, він склав присягу як головний американський дипломат. Як пише Bloomberg, поїздка підкреслює зосередженість Трампа на припиненні нелегальної міграції через Центральну Америку та депортації людей до їхніх рідних країн.

У виданні зазначили, що зазвичай свої перші поїздки держсекретарі США здійснювали до геополітично важливих союзників країни. Зокрема, попередник Ентоні Блінкен їздив до Японії, а Рекс Тіллерсон – до Німеччини.

Заяви Трампа щодо Панамського каналу

Новообраний президент США Дональд Трамп в інавгураційній промові заявив про амбіції зробити Америку більшою. Зокрема, він пообіцяв взяти під контроль Панамський канал і висадитися на Марсі. У відповідь на це президент Панами Хосе Рауль Муліно заявив, що «Панамський канал є і залишатиметься панамським».

Панама також надіслала генеральному секретарю ООН Антоніо Гутеррішу лист із застереженням щодо висловлювань Трампа.

Читайте також:
Війна
Російським бізнесменом, який зустрівся в Києві з Володимиром Зеленським, нібито був мільярдер Роман Абрамович.
07 червня, 15:47
Війна
Там занепокоєні тим, що ізраїльське шпигунство стало агресивнішим, ніж зазвичай.
06 червня, 19:22
Політика
Європейські лідери майже десять років намагалися виробити формулу взаємодії з Трампом.
05 червня, 10:15
Війна
Все через побоювання реакції росії.
05 червня, 06:25
Війна
Латвійська міністерка вважає, що росію можуть змусити до реальних переговорів лише тиск і сила.
04 червня, 11:02