Деталі іспанської справи Степана Черновецького

Чи дійсно син Леоніда Черновецького, ексдепутат Київради Степан Черновецький уникнув покарання за злочини в Іспанії?
В 2016 році поліцейська операція відбулася в елітному японському ресторані Yubari в Барселоні, який, за даними слідства, слугував центром злочинного угрупування. Заклад належить Армену Маїляну, бізнес-партнеру Черновецького-молодшого.
Про це йдеться у матеріалі 368.media.
Іспанські ЗМІ пишуть, що через цей ресторан проходили фінансові операції з відмивання коштів. Зокрема, «брудні гроші, виведені через офшори», вкладалися в нерухомість у Барселоні та її околицях. Злочинна організація використовувала Кіпр та Віргінські острови для переведення грошей на рахунки іспанських фірм:
- Cherd Investment
- ARM & ASH GROUP SL
- ARM & STEP SL
- STAR 77 HOLDING SL

Ці компанії офіційно займалися торгівлею та орендою нерухомості, однак поліція підозрювала, що вони були лише прикриттям для відмивання грошей. Кошти вкладалися в елітні квартири, комерційні приміщення та ресторани в Барселоні. Формально все виглядало законно, але слідство встановило, що походження коштів не підтверджене жодними реальними бізнес-операціями.
Окрім Черновецького, у справі фігурували Роман Валесюк, Микола Триняк, Сергій Лозюк та кілька інших осіб:
- Валесюк – ексаступник голови «Правексбанку», який належав родині Черновецьких.
- Триняк та Лозюк – маловідомі особи, проте пов’язані з бізнес-структурами Черновецького.
- Misbah Al Droubi – сирієць, який працював у газовидобувній компанії в Україні та, за даними слідства, також міг бути залучений у фінансові махінації.
Сам Черновецький ще кілька років тому заперечував свою причетність до бізнесу в Іспанії. Однак документи іспанських компаній показують його як співвласника бізнесу в Барселоні, що суперечить його заявам.
Раніше журналісти писали, як телеграм-канали піарять фейкові вчинки Черновецького.
Степан Черновецький, колишній депутат Київради та син ексмера Києва Леоніда Черновецького став фігурантом публікацій в мережі, де вказується, що він був посередником у перемовинах України з Марокко щодо постачання танків.
Чи дійсно це так?
Так, стверджувалося, що власник фонду Chernovetskyi Investment Group «ПЕРЕКОНАВ Марокко передати Україні 173 танки Т-74 ЄА. 70 із них уже в Україні, а один танк та два БТР купив за власні гроші». Цікаво, чи знає про цей факт посол України в Марокко Сергій Саєнко? Чи супроводжував Черновецького на зустрічах з владою Марокко, або представник ГУР в Марокко? До того, в Марокко немає таких танків. Їх не існує в природі. Мова йшла про колишні білоруські Т-72Б.

А реальність інша: Марокканська влада офіційно не коментувала цю ситуацію. Проте непряме підтвердження можна знайти в кількох фактах: У грудні 2022 року Марокко вперше взяло участь у «Рамштайні». Танки передали Чехії, де їх модернізували до України. Чехія не розкрила, хто передав ці танки, але аналітики виявили, що вони мають марокканське походження. Про це повідомили військові аналітичні портали Oryx та Militarnyi, а також французьке видання Le Journal de l’Afrique. Натомість США передали Марокко нові танки.
Переговори щодо танків для України вели міністр оборони Олексій Резніков та голова ГУР Кирило Буданов, а також чеські дипломати. Жодної інформації про участь Черновецького немає. До того ж, знаючи минуле Степана та його батька Леоніда, Черновецький, якщо він дійсно брав участь, міг заробити гроші на цій угоді, або привласнити кошти американських платників податків.

На телеграм-каналах розкидували ще одне недостовірне твердження, що Стьопа разом зі своїм фондом Chernovetskyi Investment Group передав на ЗСУ вже більше 12 млн доларів та зробив це без піару. Однак піар є. На офіційній сторінці в Fb вказано, що фонд передав пожертв лише на 100 млн гривень, що в П’ЯТЬ разів менше!

Чому зараз почався піар роботи Степана Черновецького? Відповідь вкрай очевидна. Операція НАБУ «Чисте місто» проти найближчого соратника «Льоні-Космосу» Дениса Комарницького виявила великі корупційні схеми, доходи з яких стали майбутнім капіталом для Chernovetskyi Investment Group (а ніяк не кошти від продажу «Правекс-Банку» в 2008). Зараз Черновецький гадає, чи дали на нього викривальні покази підозрювані у справі або ні, та намагається поправити своє реноме.
