Created with Sketch.

Диктатор Сі хоче підкупити ЄС в особі Мелоні

02.08.2024, 19:24
Фото: Bloomberg

Китайський комуністичний режим не воюватиме проти європейців, навпаки прагне пожвавити торгівлю. Саме тому поновлює відносини із лідерами.

Зокрема, на тижні до Сі Цзіньпіна з офіційним робочим візитом прилетіла прем'єр-міністр Італії пані Джорджа Мелоні. Їхні позірні обійми показують, що Китаю потрібні друзі в Європі, заявили у виданні Bloomberg.

Теплий прийом, організований у Пекіні голові італійського уряду, став для європейських лідерів нагадуванням про економічні переваги взаємодії із КНР, а також про потенційні ризики. Фактично, товариш Сі воліє знову підкупити частину Заходу.

Водночас італійські дипломати назвали 5-денну поїздку Джорджі Мелоні успішною. Щоби домогтися свого, вона уникала критики китайських комуністів за підтримку російської військової машини або надмірних потужностей у ключових технологічних галузях, хоча й попередила:

Торговельні зв'язки між Італією та Китаєм мають бути наново  збалансовані.


Візит Мелоні доводить, що Пекін прагне роздмухати напруженість між членами Європейської спілки (перш за все у трикутнику Париж-Берлін-Рим), обіцяючи вигідні двосторонні зв'язки деяким із них. Це відбувається в момент, коли ЄС загалом наближається до жорсткішого підходу до торгівлі із КНР.

«Цілком імовірно, у цьому прийомі є частка того самого мислення «розділяй та володарюй». Очільник Китаю яскраво дав італійському прем'єру це зрозуміти й передати своєрідне повідомлення іншим  європейським лідерам», — пояснив доцент політології у Національному університеті Синґапуру доктор наук Джа Ян Чонґ.

Виділяючи Мелоні та угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана, найвідоміших правих лідерів в ЄС, диктатор Сі також грає на лінії розлому, що проходить через європейську політику. Адже зараз з'являються нові популісти, які кидають виклик, а в деяких випадках і витісняючи традиціійні партії істеблішменту.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що Італія повертається у Лівію, але без фашизму і мілітаризму. Рим і Триполі уклали важливу угоду десятиліття в енергетиці на загальну суму $8 мільярдів

Читайте також
Британія бере під крило Україну
Політика
МЗС Британії: мирний світ після Холодної війни остаточно помер
Світ
ЄС не фінансуватиме ісламістів — МЗС ФРН
Світ
Антизахідний блок БРІКС під проводом Бразилії визначився із пріоритетами
Світ
«Посли» без агреманів
Опінії
Потужне масштабування «позитивного» досвіду призначення сексологині послиндою в Болгарії...
Опінії