Директор «Полтававодоканалу» таки покаже свою зарплату

ПОЛТАВА
08.11.2014, 13:10
Директор «Полтававодоканалу» таки покаже свою зарплату

Полтавський окружний адміністративний суд зобов’язав «Полтававодоканал» надати для аналізу декларації гендиректора та його заступників.

Ще у квітні 2014 року «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» звернувся до КП «Полтававодоканал» із запитом про доступ до публічної інформації. Громадська організація хотіла проаналізувати декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру генерального директора підприємства та його заступників за 2013 рік.

Посадові особи «Полтававодоканалу» є суб'єктами декларування і зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати цю інформацію за місцем роботи. Крім того, ця інформація повинна бути відкритою і, оскільки підприємство є комунальним, то платники податків мають право її бачити.

Отримавши відмову, «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» звернувся зі скаргою до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської про порушення підприємством права на доступ до публічної інформації.

Проте й на подання омбудсмена надати запитувану інформацію керівництво підприємства відмовило, порушуючи цим ще й ЗУ «Про Уповноваженого Верховною Радою України» та ЗУ « Про засади запобігання і протидії корупції».

«Полтававодоканал» отримав судовий позов, який опосередковано ініціював «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства», а позивачем виступив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

І ось 28 жовтня 2014 року суд постановив, що відмова підприємства не надавати декларації про доходи свого керівництва – незаконна. Також «Полтававодоканал» зобов’язаний надати «Аналітичному центру…» запитувану інформацію.

Підприємство ще може подати апеляцію стосовно рішення суду. Якщо ж цього не відбудеться, то невдовзі ми дізнаємося, які зарплати отримує топ-менеджмент «Полтававодоканалу» з державного бюджету.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства»


Читайте також:
Понад 300 тисяч гривень спрямують депутати Гадяча на покращення медицини, освіти та житлово-комунального господарства громади.
10:33
Мешканці Пирятина поскаржилися на сморід і задимленість, причиною яких є тривала пожежа на околицях міста.
вчора, 14:34
На автошляху Т-1709 Оржиця-Хорол сталася дорожньо-транспортна пригода за участю вантажівки "МАЗ" із причепом.
вчора, 09:27
Вже завтра, 23 вересня, десантно-штурмові загони ЗСУ і бійці сил спеціальних операцій США проведуть навчання у небі над Полтавою.
вчора, 08:36
Безкарності правоохоронців немає меж, особливо у сфері захисту природних ресурсів.
21 вересня, 15:15
Доведені до відчаю через постійне безгрошів'я та невизначеність люди, перекрили одну з головних вулиць Кременчука.
21 вересня, 13:30