Директорка ПТУ №17 «накришувалася» до головної освітянки Полтавщини

ПОЛТАВА
03.04.2016, 16:46
Директорка ПТУ №17 «накришувалася» до головної освітянки Полтавщини

29.03.2016 року в будинку Полтавської облдержадміністрації відбувся конкурс на заміщення вакантної посади Директора департаменту освіти і науки.

Однак, задовго до цього дійства, членам конкурсної комісії та кандидатам на посаду було відомо прізвище «переможця» конкурсу – Олени Харченко, директора славнозвісного ПТУ № 17 м. Полтави. Про це нам повідомила група освітян, обурених корупцією в цій галузі. 

Вдало використовуючи на очах присутніх, відомий шкільний фокус та отримавши заздалегідь вивчений напам’ять білет, О. Харченко «з успіхом» пройшла тенета іспиту та «співбесіди» й отримала статус «найкращої», за що одноголосно проголосували «незалежні» члени комісії та рекомендували її кандидатуру голові ОДА Валерієві Головку.

На жаль, під час цього лицедійства стали відомі резонансні подробиці біографії та діяльності «кандидата від влади» О. Харченко.

Коротко їх можливо викласти в наступних позиціях:

За термін свого «правління» в ПТУ №17 Олена Харченко перетворила навчальний заклад в чітко налаштовану систему приватного підприємництва. Так, земельна ділянка площиною приблизно 50 га, яка належить навчальному закладу, замість свого прямого призначення використовується для вирощування сільськогосподарської продукції високої рентабельності. Зрозуміло, що всі прибутки від продажу зазначеного урожаю не зараховуються на рахунки навчального закладу, а йдуть у кишеню директора та її заступника.

Практично приватизовано гуртожиток ПТУ №17, де живе і відпочиває безліч осіб, які не мають ні найменшого відношення до навчального закладу, але мають пряме відношення до О. Харченко та заступника голови ОДА Олега Пругла, який навіть «приватизував» один з поверхів та вдало продав його.

Цікаво, що серед учнів ПТУ №17 існує велика кількість «мертвих душ», які незважаючи на це, отримують стипендії… Зрозуміло, що основний «стипендіат» є саме О. Харченко.

Учні ПТУ №17 майже безперервно отримують можливість «стажування» у вигляді безкоштовної робочої сили на різного роду будівництвах, а кошти за це відповідно отримує директор. Існує як мінімум декілька випадків каліцтва учнів, що було приховано від будь-яких очей. Взагалі, питання виробничого травматизму гальмується «силовим методом впливу».

Тривалий час директор О. Харченко живе «спільним життям» зі своїм заступником. Разом вони вершать долю своїх підопічних. Окрім цього, членами трудового колективу «на папері», або реально є майже всі родичі директора О. Харченко. Наочно це має вигляд «сімейного підряду». Слід також відзначити, що серед осіб жіночої статі, які кваліфікуються органами поліції, як особи легкої поведінки, переважну більшість посідають саме учні ПТУ №17.

Практично всі виробничі та інші приміщення закладу використовуються винятково для організації різного напряму комерційної діяльності. На жаль, кошти від цього йдуть не на розвиток закладу, а поповнюють особисті статки О. Харченко та О. Пругла.

Взагалі, директор О. Харченко серед освітян має статус заможної леді, яка вдало збагатилась, використовуючи державне майно та ресурси.

Окремо потрібно зупинитись на «видатній постаті» заступника голови облдержадміністрації, куратора обласної освіти О. Є. Пругло.

«Кураторство», а точніше «кришування» над ПТУ №17 та його директором пан Пругло почав ще за часів своєї роботи на посаді голови Октябрського райвиконкому та за певний час перетворив вищевказаний навчальний заклад в класичну «дійну корову» для особистого збагачення. Внаслідок тотального розграбування разом з О. Харченко матеріальної бази ПТУ, паном Пруглом було побудовано розкішний маєток. Звісно, що в цих умовах саме О. Пругло як куратор освіти, став головним ініціатором та лобістом призначення О. Харченко на посаду директора департаменту освіти та науки. При цьому на місце О. Харченко «заплановано» заступника – її співжителя.

Неважко зробити висновок, що подібні кадрові маніпуляції мають одну мету – розповсюдити відповідний «передовий досвід» на всю область.

Навіть поверховий аналіз ситуації в Полтавській освіті свідчить про повну катастрофу реформ та неймовірний розгул корупції практично на всіх ділянках цієї сфери, а особливо директорського корпусу.

Єдиним критерієм для голови ОДА В. Головка щодо цього призначення була не уява про відповідність кандидатури О. Харченко, а лише те, що він разом з нею вчився в кооперативному інституті у 1980-х роках.

Незважаючи на це, подібні кадрові «рішення» стосовно того ж попередника на цій посаді, індиферентного фантазера Є. Ленського, а тепер «бізнес леді від освіти» Олени Харченко призведуть до знищення системи освіти в Полтавській області як такої в цілому.

P.S. Підтверджувальні документи, аудіо, відео та фотоматеріали передано у відповідні органи.

Група освітян 

Читайте також:
До Полтави завітало близько 200 учасників із різних куточків України.
11:48
СБУ розпочала кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК України.
11:25
Далекий родич сестри Панаса Мирного (Рудченка) безкоштовно передасть Гадяцькій громаді родинну садибу.
11:20
Минулого тижня екснардеп визнав причетність до організації видобутку.
10:43