Дитина з ДНК від трьох людей народилася у Британії

СВІТ
10.05.2023, 18:17
Дитина з ДНК від трьох людей народилася у Британії
Фото: BBC

Більшість біологічного матеріалу надійшла безпосередньо від матері та батька малюка, ще близько 0,1% – від третьої жінки-донора.

Приголомшливі для сучасної науки відомості оприлюднило одне з провідних британських видань "The Mirror", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати, цілком новаторський у галузі медицини метод дозволить запобігти народженню дітей із руйнівними мітохондріальними захворюваннями.

За словами біологів, які здійснили вказаний без перебільшення доленосний експеримент, мітохондріальні хвороби призводять до пошкодження головного мозку, атрофії м'язів, серцевої недостатності та сліпоті.

«Лікування донорством мітохондрій – це модифікована форма екстракорпорального запліднення, в якій використовуються мітохондрії зі здорової донорської яйцеклітини. Вони не впливають на інші ознаки, такі як зовнішній вигляд дитини», – зауважують британські медики.

Водночас уточнюється, що технічно існує ризик "реверсії", коли дефектні мітохондрії, які переносяться, можуть збільшуватися в кількості й все одно призводити до захворювання.

«Проте шанс на народження здорової дитини без вищезазначених хвороб і набагато більший. Очевидно, що нам доведеться продовжити подібні дослідження», – додають медики з Туманного Альбіону.

Між тим, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що у людських генах виявлено прихований механізм відновлення рибонуклеїнових кислот.

Дитина з ДНК від трьох людей народилася у Британії_1
Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39