Дитина з ДНК від трьох людей народилася у Британії

СВІТ
10 травня, 18:17
Дитина з ДНК від трьох людей народилася у Британії
Фото: BBC

Більшість біологічного матеріалу надійшла безпосередньо від матері та батька малюка, ще близько 0,1% – від третьої жінки-донора.

Приголомшливі для сучасної науки відомості оприлюднило одне з провідних британських видань "The Mirror", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати, цілком новаторський у галузі медицини метод дозволить запобігти народженню дітей із руйнівними мітохондріальними захворюваннями.

За словами біологів, які здійснили вказаний без перебільшення доленосний експеримент, мітохондріальні хвороби призводять до пошкодження головного мозку, атрофії м'язів, серцевої недостатності та сліпоті.

«Лікування донорством мітохондрій – це модифікована форма екстракорпорального запліднення, в якій використовуються мітохондрії зі здорової донорської яйцеклітини. Вони не впливають на інші ознаки, такі як зовнішній вигляд дитини», – зауважують британські медики.

Водночас уточнюється, що технічно існує ризик "реверсії", коли дефектні мітохондрії, які переносяться, можуть збільшуватися в кількості й все одно призводити до захворювання.

«Проте шанс на народження здорової дитини без вищезазначених хвороб і набагато більший. Очевидно, що нам доведеться продовжити подібні дослідження», – додають медики з Туманного Альбіону.

Між тим, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що у людських генах виявлено прихований механізм відновлення рибонуклеїнових кислот.

Дитина з ДНК від трьох людей народилася у Британії_1
Читайте також:
Життя
Дослідники вирішили вивчити улюблену рослину індійських йогів, яка містить натуральну активну сполуку під назвою куркумін.
16 вересня, 16:31
Життя
Штучний інтелект все більше проникає в охорону здоров’я та допомагає оптимізувати медичні процеси, зокрема створення нових ліків.
05 вересня, 20:00
Світ
Відкриття, отримане у наслідок комбінованого аналізу майже 3900 осіб може прокласти шлях до розробки нових противірусних препаратів.
15 серпня, 19:48
Життя
Люди з крихким X відчувають низку симптомів, які включають когнітивні порушення, затримку розвитку та мовлення та гіперактивність.
27 липня, 15:28
Життя
Ефективність корисної добавки підвищується, якщо людина систематично приймає ліки для здоров'я серця.
30 червня, 16:38
Життя
Дослідники з Центру Нішина розробили нову методику, яка потенційно може лікувати декілька видів раку за допомогою унікальної ін'єкції ліків.
29 червня, 21:19