Дитина з ДНК від трьох людей народилася у Британії

СВІТ
10.05.2023, 18:17
Дитина з ДНК від трьох людей народилася у Британії
Фото: BBC

Більшість біологічного матеріалу надійшла безпосередньо від матері та батька малюка, ще близько 0,1% – від третьої жінки-донора.

Приголомшливі для сучасної науки відомості оприлюднило одне з провідних британських видань "The Mirror", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати, цілком новаторський у галузі медицини метод дозволить запобігти народженню дітей із руйнівними мітохондріальними захворюваннями.

За словами біологів, які здійснили вказаний без перебільшення доленосний експеримент, мітохондріальні хвороби призводять до пошкодження головного мозку, атрофії м'язів, серцевої недостатності та сліпоті.

«Лікування донорством мітохондрій – це модифікована форма екстракорпорального запліднення, в якій використовуються мітохондрії зі здорової донорської яйцеклітини. Вони не впливають на інші ознаки, такі як зовнішній вигляд дитини», – зауважують британські медики.

Водночас уточнюється, що технічно існує ризик "реверсії", коли дефектні мітохондрії, які переносяться, можуть збільшуватися в кількості й все одно призводити до захворювання.

«Проте шанс на народження здорової дитини без вищезазначених хвороб і набагато більший. Очевидно, що нам доведеться продовжити подібні дослідження», – додають медики з Туманного Альбіону.

Між тим, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що у людських генах виявлено прихований механізм відновлення рибонуклеїнових кислот.

Дитина з ДНК від трьох людей народилася у Британії_1
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14 серпня, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51
Життя
Внутрішньо людські жирні кислоти причетні до етіології депресивних розладів. Однак вживання ω-3 допомагає стабілізувати психічний стан.
31 травня, 06:07