Дива від «гаранта»: Зеленський призначить людину Шайтанова головою Закарпатської ОДА

ПОЛІТИКА
15.04.2020, 20:56
Олексій Петров
Олексій Петров
Фото: fakty.ua

Петров працював заступником у 6-му управлінні ЦСО «А», що неофіційно називалось «Шайтанбатом».

16 квітня 2020 року Володимир Зеленський прибуде в Ужгород, щоб особисто представити нового голову Закарпатської ОДА – генерал-майора Служби безпеки України Олексія Петрова, який вважається людиною звинуваченого у роботі на російські спецслужби Валентина Шайтанова.

Про це у себе на сторінці у Фейсбук написав користувач Володимир Бойко.

«У Валентина Шайтанова Петров був заступником у 6-му управлінні ЦСО «А», що неофіційно називалось «Шайтанбатом», – поінформував Бойко.

Він зазначив, що завдяки заступництву Шайтанова – фаворита екс-голови СБУ Василя Грицака, свого часу Олексій Геннадійович Петров не тільки отримав звання «заслужений юрист України», але й очолив у 2017 році Департамент контррозвідки СБУ.

Бойко іронізує, що на цій посаді Петров проявив феноменальну оперативну кмітливість, «розкривши низку державних заколотів і замахів на президента Порошенка».

Так, саме Петров вважається автором «справи Савченко-Рубана», згідно з фабулою якої народний депутат Надія Савченко мала з гранатомета розстріляти Верховну Раду, пливучи по Дніпру на маломірному плавзасобі, а також розкрив замах на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка та півсотні його українських колег, «розправитись з якими наказав особисто Путін».

«Щоправда, злі язики подейкують, що список жертв для Путіна складала прес-секретар генерального, прости Господи, прокурора Лариса Сарган, і тому акули пера та гієни клавіатури зустріли цю новину гомеричним реготом. За винятком, хіба, Сашка Міхельсона, який дізнався, що ледь не став жертвою Путіна, лише за місяць після «вбивства» Бабченка, бо перебував у цей час без засобів зв’язку в психіатричній лікарні, де одужував від застарілого алкоголізму, і тому гадки не мав про підступи президента Російської Федерації», – пише Володимир Бойко.

Він зазначає, що найбільш успішною оперативною комбінацією Петрова стала «справа Лабутіна-Заярнюка»: ці дві бізнесмени, як виявилось, готували державний заколот і збройне повалення в Україні конституційного ладу.

Внаслідок дій Департаменту контррозвідки СБУ колишній керівник «Укрспирту» Михайло Лабутін отримав політичний притулок у Румунії, а контролювати спиртові потоки став Олексій Петров.

«Не дивно, що з такими здібностями Петров після інавгурації президента Зеленського опинився не в тюремній камері, а на посаді начальника Управління СБУ в Кропивницькій області, де близько зійшовся з головою Кропивницької облдержадміністрації Андрієм Балонем. Люди брешуть, що саме Балонь і порекомендував Петрова першому заступникові керівника Офісу Президента Сергію Трофімову, одним з головним обов’язків якого є наповнення так званого «президентського фонду» – грошових запасів, з яких здійснюються неофіційні виплати народним депутатам від «Слуги народу», – додав Бойко.

За його інформацією, щомісяця пересічний «слуга народу» отримує 5 тис. доларів, заступник голови фракції – 15 тис. доларів, голова фракції – 50 тис. доларів. Співробітникам Офісу Президента та міністрам «гарант» доплачує по 50 тис. доларів щомісяця, голові СБУ – 100 тис. доларів.

Володимир Бойко, посилаючись на поінформовані джерела, стверджує, що за посаду голови Закарпатської ОДА Петров зробив такий внесок у «фонд президента», що до місцевих виборів слуги народу можуть не хвилюватись за свої статки, якщо, звісно, не вимруть від коронавірусу».

Як повідомляли ЗМІ, раніше Кабмін погодив призначення на посаду очільника Закарпаття Олексія Петрова.

Читайте також:
Кримінал
Підполковник вимагав від підлеглого солдата "щомісячну винагороду" у сумі 50 тис. грн за нестворення перешкод у службі
вчора, 18:18
Політика
Може, в урядовому кварталі путін щось у воду підмішав?
вчора, 12:35
Кримінал
Чому в Укроборонпромі закривають очі на повернення корупційних схем?
19 червня, 10:25
Світ
"Україна має кращу антикорупційну інфраструктуру, ніж багато членів ЄС", – В. Зеленський
15 червня, 16:45
Економіка
АТ «Укрпошта» без використання системи відкритих торгів підписала договір із підрядником на перевезення пошти.
13 червня, 15:55
Війна
Нафтогаз звільнив радника Юрія Вітренка Олега Діденка. Останній потрапив до скандалу через покупку автомобіля Bentley
11 червня, 16:50