Дива волевиявлення: у Боснії воєнний злочинець став мером

СВІТ
18 листопада, 08:59
Фікрет Абдич (у центрі)
Фікрет Абдич (у центрі)
Фото: Krupljani

Етнічного бошняка Фікрета Абдича, звинуваченого Хорватією у воєнних злочинах, обрали головою муніципалітету Велика Кладуша.

Інформацію про це оприлюднило видання "Balkans Transitional Justice", посилаючись на попередні результати місцевого волевиявлення в Боснії та Герцеговині.

Кандидатуру 81-річного висуванця Робітничої партії підтримало 44,25% виборців Великої Кладуші, тоді як його головного опонента 43-річного Ясміна Гушича — 42,01%.

Відомо, що під час громадянської війни 1992-1995 років Фікрет Абдич командував сепаратистським загоном на північному заході країни, бійці якого катували та вбивали полонених (переважно етнічних хорватів).

По завершенню конфлікту — опинився на еміґрації в Загребі під особистою протекцією хорватського президента Франьо Туджмана.

Після смерті останнього, Фікрета Абдича взяли під варту і засудили за вбивство 121 мирного жителя, а також трьох військовополонених.

Своє покарання він відбував у хорватському місті Пула; вийшов на волю весною 2012 року після 10-річного ув'язнення і повернувся на батьківщину, де став активно займатися політикою.

Зауважимо, що згідно з чинним законодавством Боснії та Герцеговині засуджені воєнні злочинці після відбуття покарання можуть вільно висувати свої кандидатури на різні державні посади.

Читайте також:
Албанія та Греція готові до дипломатичного вирішення давньої прикордонної суперечки в Іонічному морі за допомогою Міжнародного суду.
22 жовтня, 09:32
У непідконтрольному Сербії регіоні повним ходом тривають роботи з побудови сучасної мечеті коштом бюджету Турецької Республіки.
24 липня, 11:58
Сербська молодь створила ресурс, покликаний розкрити таємниці участі країни у воєнних конфліктах після розпаду Югославії.
03 червня, 12:49
Учасник війни за незалежність Хорватії (1991-1995) — сербський націоналіст Драґан Васільковіч, відомий як "Капітан Драґан" — вийшов на волю.
31 березня, 10:25
Боснійські серби виступили проти будівництва нового табору іммігрантів з країн Азії та Африки.
25 березня, 09:15
Контрольно-пропускні пункти на кордоні у низці Балканських країн закрили через спалах коронавірусу.
15 березня, 15:30