Дива волевиявлення: у Боснії воєнний злочинець став мером

СВІТ
18.11.2020, 08:59
Фікрет Абдич (у центрі)
Фікрет Абдич (у центрі)
Фото: Krupljani

Етнічного бошняка Фікрета Абдича, звинуваченого Хорватією у воєнних злочинах, обрали головою муніципалітету Велика Кладуша.

Інформацію про це оприлюднило видання "Balkans Transitional Justice", посилаючись на попередні результати місцевого волевиявлення в Боснії та Герцеговині.

Кандидатуру 81-річного висуванця Робітничої партії підтримало 44,25% виборців Великої Кладуші, тоді як його головного опонента 43-річного Ясміна Гушича — 42,01%.

Відомо, що під час громадянської війни 1992-1995 років Фікрет Абдич командував сепаратистським загоном на північному заході країни, бійці якого катували та вбивали полонених (переважно етнічних хорватів).

По завершенню конфлікту — опинився на еміґрації в Загребі під особистою протекцією хорватського президента Франьо Туджмана.

Після смерті останнього, Фікрета Абдича взяли під варту і засудили за вбивство 121 мирного жителя, а також трьох військовополонених.

Своє покарання він відбував у хорватському місті Пула; вийшов на волю весною 2012 року після 10-річного ув'язнення і повернувся на батьківщину, де став активно займатися політикою.

Зауважимо, що згідно з чинним законодавством Боснії та Герцеговині засуджені воєнні злочинці після відбуття покарання можуть вільно висувати свої кандидатури на різні державні посади.

вибір редакції
Читайте також:
Нащадки останнього короля Югославії звернулася з офіційним листом до уряду Чорногорії з вимогою відновлення майнових прав.
21 липня, 08:47
Спільні інфраструктурні проєкти, реалізовані Софією та Атенами, відповідають цілям так званої Ініціативи трьох морів.
09 липня, 08:37
Румунія, Болгарія, Хорватія і Кіпр невдовзі долучаться до угоди Про скасування паспортного митного контролю між країнами ЄС.
06 червня, 16:53
Схоже на те, що колективні органи влади об'єднаної Європи відмовляються вчитися на власних і чужих помилках, зокрема у питаннях міграції.
30 березня, 11:37
Боячись справедливого вироку, ексбійці "Армії визволення Косова" просять президента США втрутитися у судовий процес над своїми командирами.
26 березня, 10:24
Албанія та Греція готові до дипломатичного вирішення давньої прикордонної суперечки в Іонічному морі за допомогою Міжнародного суду.
22.10.2020, 09:32